"19+": Młodzi gniewni po polsku
TVN wyspecjalizował się w produkcji paradokumentów, które gromadzą przed ekranem miliony widzów. Tym razem stacja proponuje serial o młodzieży, która właśnie wkracza w dorosłe życie. Czy "19+" skradnie serca widzów?
Grupę zwariowanych nastolatków poznajemy w dniu, kiedy odbierają maturalne świadectwa. Jedni maja sprecyzowane plany na przyszłość, inni dopiero zastanawiają się, czym chcą zajmować się w dorosłym życiu.
- Serial pokazuje paczkę przyjaciół, maturzystów, którzy zaczynają dorosłe życie. To dzieciaki, które zagrały kiedyś w "Szkole", ale tamta szkoła zostaje daleko za nimi. Teraz nasi bohaterowie mają swój własny świat: jedni studiują, inni muszą pracować, jeszcze inni wychowują małe dziecko i próbują dotrzeć się w małżeństwie. Alkohol, narkotyki i imprezy, to wszystko także przewija się przez ich życie, ale w gruncie rzeczy jest to porządna i grzeczna młodzież. Jak to dziewiętnastolatki, próbują zachłannie wszystkiego, więc często zdobywają bolesne doświadczenia. Oczywiście, wśród przyjaciół pojawi się "czarny charakter" i jak to w życiu, grupa go zweryfikuje. Cały konflikt, który między nimi rysujemy polega na tym, że ich temperamenty, charaktery i wizje życia są bardzo różne - zdradza szczegóły projektu Krystyna Lasoń, producentka "19+".
Główną bohaterką serialu jest Melania (Małgorzata Heteryk), nastolatka która marzy o zdobyciu wielkiej sławy i aktorskiej karierze w Hollywood. Dziewczyna prowadzi wideoblog, na którym komentuje życie swoje i swoich znajomych. To on jest osią wydarzeń w serialu.
- Historię paczki przyjaciół spaja wideoblog Melanii. Wszyscy bohaterowie nagrywają jej swoje wpisy, a pozostali na nie reagują. Kiedy ktoś wrzuci do sieci dramatyczny apel, reszta pojedzie do niego, by go ratować. Często ich działania będą przynosić opłakane skutki, ale takie jest prawo młodości. Nasze postaci są bardzo emocjonalne i spontaniczne w reakcjach - dodaje Lasoń.
Serial to kolejna produkcja TVN z gatunku scripted-docu. TVN od lat stawia na formaty paradokumentalne, które na antenie cieszą się ogromną popularnością. Po sukcesach "Szpitala" i "szkoły", a wcześniej policyjno-detektywistycznych "W-11: Wydział Śledczy" czy "Detektywach" przyszedł czas na opowieść o losach młodzieży. Do kogo jest skierowany serial?
- "19+" dla nastolatków może być ciekawą konfrontacją ich własnego życia z filmową opowieścią, a starszym serial odsłoni kulisy współczesnego życia młodzieży, ich reakcji na świat i ludzi. Pomiędzy nastolatkami i ich rodzicami zawsze była bariera pokoleń, ale dziś wydaje się ona większa niż kiedykolwiek, słynne pozostawanie młodych online jest dla ich rodziców często niezrozumiałe. "19+" to młodzi ludzie na granicy dzieciństwa i dorosłości, formalnie już są dorośli, ale często to jeszcze ciągle dzieci - tłumaczy producentka "19+".
Premierowy odcinek "19+" w TVN już 7 listopada o 16:30!
Małgorzata Heteryk (Melania Trzeciak): - Melania to niezwykle barwna postać, która równocześnie jest łącznikiem z innymi bohaterami. To bardzo emocjonalna i wrażliwa dziewczyna, marzy o karierze aktorskiej, chciałaby być gwiazdą Hollywood. Melania prowadzi wideoblog, na którym komentuje życie bohaterów, wyraża swoją opinię, prowokuje innych do wypowiedzi czy konfrontuje inne postaci ze sobą.
Anna Zuch (Lena Gawrońska): - Lena to najbliższa przyjaciółka Melanii, wspierają się we wszystkim. To taka dziewczyna z sąsiedztwa, miła, poukładana, ambitna. Ma jasno sprecyzowany cel: chce zostać lekarzem. W jej mieszkaniu rozgrywa się wiele wydarzeń istotnych dla fabuły. Dużym problemem Leny jest miłość, co chwilę zmienia partnerów, nie może się ustatkować. Czy to przeszkodzi jej w dążeniu do celu? Nie zdradzę!
Diana Dudlińska (Lucy Kruczek): - Lucy jest idealistką i fighterką. Nie może przejść obojętnie wobec krzywdy innych, zawsze stara się pomóc, dlatego znajomi nazywają ją "Greenpeace". Jest studentką prawa i w przyszłości chce wspierać pokrzywdzonych.
Marcin Dąbrowski (Oskar Prus): - Oskar to najbardziej kontrowersyjna postać, umieściłbym ją po ciemnej stronie mocy. To luzak, ignorant wyznający zasadę, że życie to zabawa. Do paczku wkupił się swoją empatią, wszyscy go lubią.
Wiktor Durda (Kacper Borek): - Moja postać, Kacper, jest indywidualistą, ma swój cel i do niego dąży, z różnymi skutkami. Jest ekscentrykiem, świetnie porusza się w świecie cyfrowym, studiuję informatykę, która jest jego pasją. Jest kobieciarzem, co często sprowadza go na manowce...