Wstrząsające historie hitem Netfliksa. Uwierzysz, że są prawdziwe?

Zdarza się, że rzeczywistość jest bardziej wstrząsająca niż jakakolwiek fikcyjna opowieść. Właśnie dla takich historii warto sięgać po ciekawe i dobrze zrealizowane produkcje dokumentalne. W poniższym artykule zebraliśmy kilka najlepszych dokumentów dostępnych na Netfliksie.

"Król tygrysów"

"Król tygrysów" to dokument, który jakiś czas temu wywołał w sieci ogromne poruszenie. Mówili o nim wszyscy, od zwykłych widzów, po celebrytów. Dzięki nagłośnieniu tej historii jedno ze śledztw związanych ze sprawą ponownie otwarto. Pełen ekscentrycznych bohaterów i niespodziewanych zwrotów akcji serial oferuje ponad pięć godzin kontrowersyjnej rozrywki. 

W centrum historii znajduje się tytułowy Król tygrysów — Joe Exotic. Muzyk country, kandydat na gubernatora stanu Oklahoma, właściciel zoo z dzikimi kotami. Mężczyzna oskarżony i skazany za zlecenie zabójstwa działaczki na rzecz praw zwierząt Carol Baskin.  

Reklama

Historia działaczki była tą, która wyjątkowo rozgrzała widzów produkcji. Według niektórych teorii Carol Baskin stoi za zniknięciem swojego męża, którym miałaby nakarmić tygrysy. Śledztwo w tej właśnie sprawie zostało wznowione. Podnoszono również kwestię tego, czy Joe Exotic słusznie odsiaduje wyrok oraz znalazły się osoby, który przekonywały, że powinien zostać uwolniony. Jak jest prawda i kto jest tu ofiarą? O tym trzeba przekonać się samemu. 

"Odwal się od kotów: Polowanie na internetowego zabójcę"

Dokument przestawia wyjątkową historię śledztwa, które zaczęło się przez jedno brutalne nagranie, a rozwinęło się dzięki facebookowej grupie ludzi, którzy nie potrafili zbyt łatwo odpuścić, gdy widzieli cierpienie niewinnych zwierząt. Jak się później okazało, ich zaciekłość doprowadziła to odnalezienie jednego z najbardziej bezwzględnych morderców ostatnich lat. 

Jak udało się złapać nieuchwytnego przestępcę i do jakich sztuczek musieli udać się internauci, by najpierw go wytropić, a później skłonić policję do działania? Dlaczego służby początkowo nie interesowały się sprawą? Co w końcu skłoniło je do interwencji? 

"Taśmy Jeffreya Dahmera"

"Taśmy Jeffreya Dahmera" należą do serii miniseriali, które skupiają się na najbardziej znanych przestępcach najnowszej historii. Seria “Rozmowy z mordercą" przybliżyły już postacie Teda Bundy’ego i Wayne’a Gacy’ego, a ten dokument przedstawia rozmowy z seryjnym mordercą Jeffreyem Dahmerem, opowiadającym o swoich makabrycznych zbrodniach. 

O Dahmerze zrobiło się bardzo głośno po premierze serialu “Potwór: Historia Jeffreya Dahmera", który również wywołał spore poruszenie. Fabularyzowana historia odbiła się szerokim echem w sieci, członkowie rodzin ofiar Dahmera skrytykowali twórców za żerowanie na ich tragedii i przywoływanie traumatycznych wspomnień sprzed lat. Niektórzy krytycy zarzucali też Ryanowi Murphy’emu (showrunner) fetyszyzowanie postaci "kanibala z Milwaukee" oraz cyniczne wykorzystywanie historii jego ofiar. 

"Nasz ojciec"

Zaskakujący i wstrząsający film dokumentalny, który sprawia, że trudno jest uwierzyć w prawdziwość tej historii. "Nasz ojciec" to historia kobiety, która dzięki testowi DNA dowiedziała się, że ma liczne rodzeństwo. Jak bardzo liczne? W trakcie kręcenie dokumentu udało się dotrzeć do 94 osób. Jak do tego doszło? To jest ta najbardziej przerażająca część tego dokumentu. 

Jak się okazało, człowiekiem, który za tym wszystkim stał, był lekarz zajmujący się leczeniem niepłodności. Jednak jak do tego doszło i jakie były jego pobudki? O tym można dowiedzieć się, oglądając tę nieprawdopodobną historię zebraną w tym dokumencie. 

"Na miejscu zbrodni: Zaginięcie w hotelu Cecil"

Zaginięcie Elisy Lam zgłoszono 8 lutego, a jej ciało odnaleziono dopiero 11 dni później. Co wydarzyło się niegdyś bardzo eleganckim hotelu? "Na miejscu zbrodni: Zaginięcie w hotelu Cecil" to analiza wydarzeń poprzedzających zaginięcie studentki z Kanady. Jak się okazuje, nie tylko jej sprawa jest intrygująca, ponieważ sam hotel ma bogatą historię, pełną nierozwikłanych tajemnic. Czy historię Elisy Lam łączy coś ze sprawami sprzed lat? Czy istnieje jakieś logiczne wyjaśnienie?

swiatseriali
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy