Najlepsze zakończone seriale - koniecznie musisz je nadrobić

Zebraliśmy najlepsze seriale, których produkcja już się zakończyła. Jeśli nie lubicie tygodniami czekać na nowe odcinki serialu, to ta lista jest zdecydowanie dla Was. Oto najlepsze produkcje, które obejrzycie już w całości, nawet w jeden wieczór.

Breaking Bad (2008-2013)

Serial "Breaking Bad" z Bryanem Cranstonem i Aaronem Paulem w rolach głównych dziś uznawany jest za kultowy. Od czasu debiutu w 2008 roku historia chorego na raka bardzo niedocenianego przez uczniów i rodzinę nauczyciela Waltera White'a, który wspólnie ze swoim byłym podopiecznym, Jessem Pinkmanem, zaczyna produkować i sprzedawać metamfetaminę, aby zapewnić rodzinie byt, zyskał miano najlepszego serialu wszech czasów. Produkcja byłą wielokrotnie nagradzana, a na jej podstawie powstał spin-off opowiadający o charyzmatycznym prawniku - Saulu Goodmanie. 

Reklama

Better Call Saul (2015-2022)

Ta produkcja jest spin-offem serialu “Breaking Bad". Fabuła jest osadzona sześć lat przed wydarzeniami przedstawionymi w serialu o nauczycielu produkującym nielegalne substancje. Jimmy jest obrońcą z urzędu, któremu ewidentnie nie wiedzie się dobrze. Choć bardzo się stara, wiele decyzji obraca się przeciw niemu. W końcu wplątuję się ciemne interesy, choć udaje mu się rozkręcić własną praktykę adwokacką. W trakcie trwania serialu bohater spotyka się z wieloma postaciami znanymi z “Breaking Bad": Gusem Fringiem, Mikem, Ehrmantrautem czy Hectorem Salamancą.  

Synowie Anarchii (2008-2014)

Serial przedstawia losy gangu motocyklowego SAMCRO, który stara się ochraniać swoje miasteczko przed dilerami, korporacjami i nieuczciwymi stróżami prawa. W tej produkcji nie brakuje adrenaliny, elementów czarnej komedii, żądzy pieniędzy i władzy. Czy członkom gangu uda się otrzymać grupę w ryzach? A może zniszczy ich zewnętrzny wróg? 

Sex Education (2019-2023)

"Sex Education" od momentu swojej premiery przełamywał tematy tabu, uczył rozmawiać o sprawach intymnych, czy trudach dorastania. Skupia się na skomplikowanych relacjach z rodzicami, pierwszymi związkami. 

Serial jest ważny pod wieloma względami — daje głos młodemu pokoleniu, które chce zaznaczyć swoją obecność oraz pokazuje starszej widowni, jak obecna młodzież patrzy na świat. Czasem jest to trudna lekcja i gorzka pigułka, którą jednak trzeba przełknąć i postarać się wyjść z utartych schematów.

Orange Is The New Black (2013-2019)

Serial, który okazał się być ogromnym hitem Netflixa i do samego końca trzymał wysoki poziom, przywiązując widza do ulubionych bohaterów. Tej produkcji nie da się obejrzeć tylko raz, bo za każdym odtworzeniem, możemy dogłębniej przyjrzeć się historii innej bohaterki. Różnorodność tej produkcji jest niesamowita, a kobiety są prawdziwie wielowymiarowymi postaciami.  

"Orange Is The New Black" skupia się na postaci Piper Chapman, która trafia do Litchfield za prawie przedawnione przestępstwo. Pochodzi z dobrego domu, do tej pory wszystko w jej życiu szło doskonale: miała narzeczonego, a razem z przyjaciółką otworzyły właśnie mały biznes. W tym momencie musi całkowicie zmienić swoje podejście do życia.  

W pewnym momencie serialu historia nieco odchodzi od opowieści o Piper i pokazuje poszczególne bohaterki i ich historie. Jest to jeden z najlepszych sposobów prowadzenia narracji w produkcjach ostatnich lat.

Hannibal (2013-2015)

Serial powstał na motywach powieści Thomasa Harrisa, zatytułowanej "Czerwony smok". Will Graham pracował kiedyś dla FBI, ale musiał odejść z powodu załamania nerwowego. Postanowił zostać wykładowcą kryminalistyki w akademii policyjnej, ale jego spokojne życie nie trwa długo. Zaczyna się seria niewyjaśnionych morderstw i Will zostaje zaangażowany w pomoc przy śledztwie, a jego wsparciem ma być wybitny psycholog dr Hannibal Lecter. 

Dark (2017-2020)

Jeden z najbardziej zagmatwanych, zaskakujących i tajemniczych seriali, które powstały w ostatnich latach. W małym miasteczku w Niemczech, w którym wszyscy się znają, znika dwójka dzieci. Ich zaginięcia rozpoczyna spiralę tajemnic, która wychodzą na światło dzienne jedną po drugiej, wzbudzając kompletny chaos w umysłach widzów. Co łączy współczesne wydarzenia z 1986 rokiem? Co się stało z zaginionymi dziećmi i czy aby na pewno wiem, kim są nasi najbliżsi? 

Czarnobyl (2019)

Scenariusz serialu oparty jest na prawdziwej historii największej katastrofy, która wydarzyła się tak blisko naszego kraju. 26 kwietnia 1986 roku w elektrowni jądrowej w Czarnobylu na Ukrainie, na terenie ówczesnego ZSRR, doszło do ogromnej eksplozji. Gdyby nie heroiczna walka garstki ludzi, tragiczne skutki odczułaby większa część Europy i to przez kilka pokoleń. Niesamowite odtworzenie historii, popełnionych błędów, a przede wszystkim pokazanie przyczyny katastrofy. 

Gra o tron (2011-2019)

"Gra o tron" to jeden z najpopularniejszych i najlepiej ocenianych seriali ostatnich lat. Adaptacja prozy George’a R. R. Martina dostała szereg wyróżnień. W serialu nie brakowało brutalności, seksualizacji i intryg. Krwawe sceny nie odstraszały jednak widzów i dzisiaj "Gra o tron" wciąż jest najpopularniejszym serialem HBO. Głośno było szczególnie o finałowym sezonie, o którym zapewne wielu fanów wolałoby nie pamiętać, co nie zmienia faktu, że początkowe sezony były zdecydowanie jednymi z najlepszych w historii telewizyjnych serii. 

Wataha (2014-2020)

Akcja serialu rozpoczyna się od zamachu. W jego wyniku giną oficerowie jednej z jednostek Straży Granicznej z Bieszczad, ale jednemu z nich udaje się przeżyć. Wiktor Rebrow w jednym momencie stracił przyjaciół i ukochaną — przez to jest całkowicie zagubiony. Stara się znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego do tego doszło i kto za to odpowiada. Czy uda mu się rozwiązać tę zagadkę? 

"Wataha" jest jedną z produkcji, o której nie można zapomnieć. Wszystkie trzy sezony są utrzymane na jednakowo wysokim poziomie, a tajemnica wciąga od samego początku. 

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Netflix: Seriale | Max: Seriale
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy