Na tych serialach można najlepiej nauczyć się... angielskiego. "Przyjaciele" i nie tylko

Wielu miłośników seriali ogląda swoje ulubione produkcje w celu podszlifowania języka angielskiego. Okazuje się, że to faktycznie może być jeden z przyjemniejszych sposobów na poznawanie nowego słownictwa oraz osłuchanie się z wymową. Jakie seriale są najlepsze do nauki angielskiego? Sprawdź nasze zestawienie!

Nauka angielskiego poprzez oglądanie serialu? Okazuje się, że jest to jak najbardziej dopuszczalna i często polecana metoda poznawania języka. W trakcie śledzenia poczynań naszych ulubionych bohaterów nie tylko utrwalamy słownictwo, ale również osłuchujemy się z językiem, odkrywamy idiomy czy poznajemy zwroty wykorzystywane w slangu. Co więcej, oglądanie seriali po angielsku sprzyja tak zwanej immersji językowej, która polega na całkowitym "zanurzeniu się" w danym języku, co może przełożyć się na lepsze efekty w nauce.  

Które seriale są najlepsze do nauki angielskiego? Zobacz wybrane przez nas tytuły!

Reklama

"Przyjaciele"

"Przyjaciele" to kultowy sit-com opowiadający historię szóstki tytułowych przyjaciół mieszkających w Nowym Jorku. Serial z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom lekkich i zabawnych produkcji. Oglądając "Przyjaciół" można poznać wiele idiomów, których Amerykanie używają na co dzień. Co więcej, serial pomaga w odkrywaniu amerykańskich zwyczajów czy kultury. 

"Przyjaciele" liczą aż 10 sezonów. Poczynania paczki z Manhattanu można śledzić na platformie HBO Max lub w Playerze.

"Kochane kłopoty"

"Kochane kłopoty" to serial wprost ubóstwiany przez wiele osób na całym świecie. Fabuła obraca się wokół losów samotnej matki Lorelai oraz jej córki Rory mieszkających w urokliwym miasteczku Stars Hollow. Główne bohaterki łączy niezwykła więź. Serial opowiada o trudach dorastania, relacjach rodzinnych czy pogoni za prawdziwą miłością. Tytuł obfituje w błyskotliwy humor, a fani serialu wskazują dialogi jako jeden z jego najlepszych atutów. Do nauki angielskiego "Kochane kłopoty" nadadzą się jak mało która produkcja.

"Kochane kłopoty" mają 7 sezonów. Serial można oglądać na platformie Netflix.

"Plotkara"

"Plotkara" to idealna produkcja, by zanurzyć się w bogatym i intrygującym świecie nowojorskich licealistów. Tytuł przedstawia losy uczniów uczęszczających do prestiżowej szkoły położonej w zamożnej dzielnicy Nowego Jorku – Upper East Side. Ich poczynania śledzi i opisuje na swoim blogu tajemnicza "Plotkara". Życie licealistów w serialu to nie tylko wystawne spotkania towarzyskie i szalone imprezy, ale również złowrogie intrygi i zawody miłosne.

"Plotkara" liczy 6 sezonów. Wszystkie odcinki są dostępne na platformie Netflix, w HBO Max czy w Playerze. 

"Sherlock"

"Sherlock" to serial opowiadający o niezwykle inteligentnym detektywie – Sherlocku Holmesie, który wykorzystuje swoje ponadprzeciętne zdolności rozumowania do rozwiązywania skomplikowanych zagadek kryminalnych. Ponadto, Holmes wysławia się za pomocą pięknej angielszczyzny, co z pewnością spodoba się osobom, które chcą się uczyć tego języka.

Historia "Sherlocka" została zamknięta w 4 sezonach. Serial można oglądać na Netflixie, w PrimeVideo, w Playerze czy na HBO Max. 

"Szpital New Amsterdam"

"Szpital New Amsterdam" to coś dla fanów zagadnień medycznych zaintrygowanych pracą ratowników i lekarzy. Serial opowiada historię doktora Maxa Goodwina, który zostaje nowym dyrektorem tytułowego szpitala "New Amsterdam". Doktor Goodwin wykorzystuje dość oryginalne metody w zarządzaniu placówką, a dobro pacjentów stara się stawiać ponad wszystko inne. Produkcja przypadnie do gustu osobom, które chcą poznać nieco skomplikowanego słownictwa medycznego. 

"Szpital New Amsterdam" ma 5 sezonów. Serial jest dostępny na Netflixie, w SkyShowtime oraz Viaplay.  

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Kochane kłopoty | Sherlock | Przyjaciele | Plotkara | Szpital New Amsterdam
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy