Co obejrzeć po "Szogunie"? Sprawdź 5 wciągających seriali

23 kwietnia na platformie Disney Plus pojawił się finałowy odcinek serialu "Szogun". Produkcja spotkała się z ciepłym przyjęciem wśród wielu fanów, głównie dzięki dopracowanemu scenariuszowi, który sprawiał, że każdy epizod był niezwykle wciągający. Jeśli zastanawiasz się, jaki serial obejrzeć po "Szogunie", przedstawiamy listę pięciu produkcji, które mogą okazać się równie fascynujące.

"Szogun" to serial, którego głównym bohaterem jest Lord Yoshii Toranaga. Człowiek ten musi stawić czoła zjednoczonej przeciwko niemu Radzie Regentów. W walce z przeciwnikami może mu pomóc angielski nawigator - John Blackthorne.

Produkcja przypadła do gustu szczególnie miłośnikom seriali kostiumowych. Nic więc dziwnego, że wiele osób zastanawia się, co obejrzeć po "Szogunie". Poniżej przedstawiamy zestawienie pięciu seriali, które mogą okazać się równie fascynujące.

"Era samurajów: Bitwa o Japonię" (2021)

"Era samurajów: Bitwa o Japonię" przedstawia losy XVI-wiecznej feudalnej Japonii, w której walka o władzę była na porządku dziennym. Produkcja jest uzupełniona o komentarze ekspertów, co ułatwia zrozumienie realiów panujących w tych krwawych czasach. Serial dostępny na Netflixie ma 1 sezon składający się z 6 odcinków.

Reklama

"Kingdom" (2019)

"Kingdom" to południowokoreański serial z 2018 roku. Opowiada historię zmarłego króla, który niespodziewanie wraca do żywych. Następca tronu decyduje się podjąć niebezpiecznej misji, by uratować pogrążone w chaosie królestwo, dręczone przez tajemniczą plagę. Serial również dostępny na Netflixie ma 2 sezony, każdy liczący po 6 epizodów.

"Marco Polo" (2014)

"Marco Polo" to interesująca propozycja dla miłośników historii. Fabuła skupia się na Marco Polo - podróżniku, który przemierzając Azję, stał się gościem mongolskiego władcy. Mężczyzna musi wykorzystać swoje umiejętności, by odnaleźć się i przetrwać na dworze Kubilaj-chana. Serial dostępny na Netflixie ma 2 sezony, każdy po 10 odcinków. 

"Niebieskooki samuraj" (2023)

"Niebieskooki samuraj" to ciepło przyjęty serial animowany, opowiadający historię młodej wojowniczki o imieniu Mizu, która przemierza Japonię okresu Edo. Jej wędrówka pełna jest niebezpieczeństw, krwawych starć oraz niespodziewanych wyzwań. Serial dostępny na Netflixie ma 1 sezon liczący 8 odcinków. 

"Cesarzowa Ki" (2013)

"Cesarzowa Ki" to południowokoreański serial, którego fabuła przedstawia losy dziewczyny, która w młodości uciekła z niewoli i, udając chłopca, została wojownikiem. Pewnego dnia ratuje z opresji następcę tronu, który zakochuje się w niej i bierze ją za żonę. Produkcja liczy 51 odcinków i otrzymała nagrodę specjalną jury na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym WorldFest-Houston w 2015 roku.      

Zobacz też:

Ranking najlepszych seriali detektywistycznych. Jaki tytuł jest numerem 1?

Nie musiała zrobić nic, żeby dostać tę rolę! Tak zdobywa się angaż

Wielkie widowiska, wspaniałe kreacje. Te historie o superbohaterach zapierają dech

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Szogun | Netflix: Seriale
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy