Co obejrzeć po "Krucjacie"? Sprawdź 5 wciągających seriali kryminalnych

"Krucjata" to polski serial kryminalny, który zdobył uznanie w oczach wielu telewidzów. Miłośnicy produkcji, których fabuła opiera się na policyjnym śledztwie z pewnością zastanawiają się, jakie podobne tytuły mogą obejrzeć. Sprawdź 5 polskich seriali w klimatach "Krucjaty", które zdecydowanie warto poznać.

"Szadź" (2020)

Policjanci odnajdują ciało brutalnie zamordowanej dziewczyny. Śledczym udaje się ustalić, że była to ofiara seryjnego mordercy. Sprawę próbuje rozwikłać komisarz Agnieszka Polkowska. Policjantów czeka prawdziwy wyścig z czasem – czy zdążą złapać zabójcę, nim ten znowu zabije? 

"Szadź" można oglądać w Playerze i HBO Max. W serialu występują między innymi Maciej Stuhr czy Agnieszka Polkowska.

Reklama

"Behawiorysta" (2022)

W jednej ze szkół podstawowych w Opolu napastnik bierze zakładników. Na miejscu zjawiają się policjanci. Po jakimś czasie w internecie pojawia się transmisja ze szkoły. Napastnik każe swoim widzom wybierać, kogo ma zabić. Policja prosi o pomoc Gerarda Edlinga – kinezyka, byłego prokuratora i eksperta od mowy ciała. Czy uda mu się powstrzymać napastnika?

"Behawiorysta" to serial dostępny w Playerze oraz HBO Max. Produkcja została oparta na kryminale Remigiusza Mroza o tym samym tytule. Główną rolę gra Robert Więckiewicz. Na ekranie możemy również zobaczyć Krystiana Pestę, Mirosława Haniszewskiego czy Annę Mrozowską.

"Kruk. Szepty słychać po zmroku" (2018)

W Białymstoku zostaje porwany nastoletni chłopiec. Sprawą zajmuje się Adam Kruk – inspektor z wydziału kryminalnego. Mężczyzna wychowywał się na Podlasiu. Prowadząc sprawę będzie musiał zmierzyć się nie tylko z rozwikłaniem zagadki, ale również z demonami swojej przeszłości.

"Kruk. Szepty słychać po zmroku" jest dostępny w Playerze oraz CANAL+ Online. W główną rolę wciela się Michał Żurawski. 

"Odwilż" (2022)

Na brzegu Odry zostaje znalezione ciało młodej kobiety. Dochodzenie prowadzi zdeterminowana policjantka – Katarzyna Zawieja. W trakcie śledztwa na jaw wychodzą zaskakujące fakty. Czy Zawieja rozwiąże skomplikowaną sprawę i poradzi sobie z trudną przeszłością?

"Odwilż" można oglądać między innymi w Playerze oraz HBO Max. W rolę głównej bohaterki wciela się Katarzyna Wajda. 

"Rojst" (2018)

W latach osiemdziesiątych, w jednym z niedużych, polskich miasteczek, dochodzi do morderstwa młodej prostytutki i komunistycznego działacza. Jakby tego było mało, w podobnym czasie życie odbiera sobie para nastolatków. Piotr Zarzycki, młody redaktor, rozpoczyna własne, dziennikarskie śledztwo. 

"Rojst" to serial pełen tajemnic. Produkcja jest dostępna w serwisie Netflix. W obsadzie znajduje się między innymi Andrzej Seweryn, Dawid Ogrodnik czy Magdalena Różczka.  

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Krucjata | Szadź | Odwilż (HBO Max) | Behawiorysta
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy