Reklama

"Zwyczajne" małżeństwa gwiazd kina. Jak poznali swoje drugie połówki?

Matt Damon poznał swoją przyszłą żonę w barze, w którym była barmanką; gwiazda "Chirurgów" Elen Pompeo na miłość swojego życia natknęła się w sklepie spożywczym, z kolei żona Pierce Brosnan odnalazł szczęście u boku dziennikarki, która umówiła się z gwiazdorem na wywiad. Oto "zwyczajne" małżeństwa gwiazd kina!

Matt Damon i Luciana Barroso są mężem i żoną od 17 lat. Wychowują czworo córek (jedna pochodzi z poprzedniego związku Luciany). Aktor swoją przyszłą partnerkę poznał w Miami, gdzie kręcił komedię "Skazanych na siebie" (2003).  

Aktor i barmanka

Po zdjęciach wpadł do baru na drinka. Za kontuarem stała urodziwa latynoska - pochodząca z Argentyny Luciana. Aktor zakochał się od pierwszego wejrzenia. Tytuł filmu, nad którym wówczas pracował, wydaje się być w tych okolicznościach znamienny.

"Czy to było przeznaczenie? Generalnie zawsze wolę wierzyć, że mam wpływ na swoje życie. Przyznaję, nie wszystko da się tak przedstawić, a zwłaszcza właśnie to, w jaki sposób poznałem żonę. Gdy się zastanawiam, ile rzeczy musiało zbiec się w czasie, bym trafił w Miami do tego baru, w którym ona pracowała, to jestem pewien, że stał za tym ktoś na górze" - przyznał Damon.

Reklama

Zakochani wzięli skromny ślub w nowojorskim urzędzie. Uznawani są za jedno z najszczęśliwszych małżeństw w Hollywood.

Najlepsza przyjaciółka i najpiękniejsza kobieta

Pierce Brosnan poznał Keely Shaye Smith w 1994 roku, trzy lata po śmierci żony. Atrakcyjna, młodsza o 10 lat dziennikarka kanału telewizyjnego E! Entertainment, umówiła się z nim na wywiad. Zaiskrzyło od pierwszego spojrzenia. "Była kobietą, z którą chciało mi się rozmawiać. Pierwszą od bardzo długiego czasu. Dzięki Keely na nowo odkryłem szczęście" - wspominał tamto spotkanie Brosnan.

Szybko stali się nierozłączni. W 1997 roku przyszedł na świat ich pierwszy syn, Dylan Thomas. W lutym 2001 r. urodził się Paris Beckett, a pół roku później aktor i dziennikarka wzięli ślub w uroczym kościółku kameralnej County Mayo, jednej z irlandzkich wiosek.

"To moja najlepsza przyjaciółka. I najpiękniejsza kobieta na świecie - mówi o żonie Pierce Brosnan. - Jesteśmy razem bardzo szczęśliwi" - deklaruje, zamykając usta wszystkim, którzy krytykują wygląd Keely Shaye Smith: pełne kształty i cellulit, grzechy niewybaczalne w "idealnym" świecie hollywoodzkich gwiazd.

Ślub w żałobie

Okoliczności, w jakich Meryl Streep poznała rzeźbiarza Dona Gummera, nie wróżyły romantycznej przyszłości. Aktorka była właśnie w żałobie po śmierci swego chłopaka, aktorka Johna Cazale'a. Pielęgnowała go do końca, by pokryć rosnące koszty leczenia, przyjęła rolę w miniserialu "Holocaust", za który otrzymała nagrodę Emmy.

Rzeźbiarza Dona Gummera poznała tuż po śmierci Cazalego, zaoferował jej kąt u siebie, gdy wyruszał w podroż dookoła świata. Przyjęła ofertę, bo właśnie była bezdomna. Z jej mieszkania wyrzuciła ją... była dziewczyna Cazalego, która rościła sobie prawa do lokalu. Gdy Don wrócił, nie pozwolił jej się wyprowadzić. Wzięli ślub pół roku po śmierci Johna. "Byłam jeszcze w żałobie, ale musiałam żyć dalej. A Don pokazał mi, jak" - tłumaczyła.

W tym roku będą świętować  44. rocznicę małżeństwa

"Wonder Woman" i potentat rynku nieruchomości

Mąż Gal Gadot nie jest związany z show-biznesem. Yaron Varsano jest potentatem na rynku nieruchomości. Para poznała się w 2006 roku podczas imprezy, związanej z jogą i medycyną naturalną.

"Jest o 10 lat starszy ode mnie. Powiedział mi na naszej drugiej randce, że jest poważny i nie będzie czekał dłużej niż dwa lata, aby poprosić mnie o rękę" - wyznała Gal Gadot w wywiadzie dla "Glamour".

W 2008 roku para wzięła ślub podczas prywatnej ceremonii w Tel Awiwie. Wychowują trzy córki.

Poznała męża w sklepie spożywczym

Gwiazda serialu "Chirurdzy", Ellen Pompeo, spotkała  producenta muzycznego Chrisa Ivery'ego w sklepie spożywczym w 2003 roku, a cztery lata później pobrali się w 2007 roku, podczas intymnej ceremonii w ratuszu w Nowym Jorku.

"Jesteśmy błogosławieni" - powiedziała Pompeo o ich małżeństwie w styczniu 2008 roku, dodając jednak, że mąż bardzo źle znosił jej sceny intymne z Patrickiem Dempseyem w serialu "Chirurdzy". "Biedny facet nie miał pojęcia, w co się pakuje" - powiedziała w podkaście "Ladies First" z Laurą Brown .

"Pamiętam, że na początku było mu naprawdę ciężko" - wspominała Pompeo. "Powiedział: "Nie na to się pisałem. Idziesz do pracy i obściskujesz się z nim. Lubię Patricka, jest dobrym gościem, ale..." - miał powiedzieć po obejrzeniu jednego z odcinków.  

Wieczny kawaler i prawniczka

George Clooney wciąż zaliczany jest do grona najsłynniejszych filmowych amantów. Życie prywatne aktora na przestrzeni lat było nad wyraz spójne z prezentowanym przez niego na ekranie wizerunkiem wiecznego kawalera, który nieustannie zmienia partnerki i ani myśli się ustatkować.

Wszystko zmieniło się w 2013 roku, kiedy Clooney poznał swoją przyszłą żonę Amal, libańsko-brytyjską adwokatkę specjalizującą się w prawie międzynarodowym oraz prawach człowieka. Zaledwie kilka miesięcy później para zaręczyła się, a we wrześniu 2014 roku wzięła ślub w Wenecji. Trzy lata później powitali oni na świecie bliźnięta: Ellę i Alexandra.

W jednym z wywiadów gwiazdor przyznał, że pod wpływem żony całkowicie zmienił swoje priorytety. "Sądziłem, że nigdy się nie ożenię, nigdy nie będę miał dzieci. Nie dostrzegałem, jak puste było moje życie, dopóki nie spotkałem Amal" - powiedział  magazynowi "GQ".

Licealna miłość

Polski aktor Artur Żmijewski jest mężem kobiety, która była jego dziewczyną już w czasie, gdy oboje chodzili do liceum.

On - osiemnastoletni humanista, ona - szesnastolatka z klasy matematycznej, zakochali się w sobie pierwszą wielką młodzieńczą miłością. Osiem lat później stanęli na ślubnym kobiercu. Małżeństwem są od 30 lat. Mają troje dzieci.

"Ja pracuję na utrzymanie rodziny, ale to Paulina nadaje kształt domowi, tworzy jego klimat. Ona gra w naszym domu pierwsze skrzypce. Czasem myślę, że w naszym związku to ja dominuję, ale to tylko pozory. Wydaje mi się, że nad wszystkim panuje jednak ona. Moja żona stworzyła cudowny, ciepły dom, do którego uwielbiam wracać po pracy. Gdybyśmy oboje byli aktorami, na pewno nie uniknęlibyśmy stresów, które w takich związkach są spotęgowane, przestalibyśmy się widywać w domu, spotykalibyśmy się na planie, czasem w telewizji czy kawiarni. Nasz dom nie wyglądałby tak, jak wygląda" - opowiada Artur Żmijewski.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL