Wojciech Cejrowski: Najbardziej kontrowersyjna osobowość medialna w Polsce?

Dla jednych jest autorytetem, inni chcą go uciszyć. Głoszone przez niego poglądy często nazywane są seksistowskimi, homofobicznymi i ksenofobicznymi. Wojciech Cejrowski przez lata pracował na miano jednego z najbardziej kontrowersyjnych dziennikarzy. Czy na to zasłużył?

Zaskakujące początki kariery Wojciecha Cejrowskiego

Wojciech Cejrowski niechętnie opowiada o swojej młodości. Z informacji powielanych przez media wynika, że pierwsze dwa lata swojego życia spędził w Elblągu, gdzie jego ojciec - animator jazzowy i działacz kultury - rozpoczął pracę. Przez znaczną część dzieciństwa Cejrowski mieszkał w stolicy, do której jego rodzina przeprowadziła się, szukając lepszych perspektyw na przyszłość.

Początkowo młodemu Wojciechowi trudno było określić swoje plany na przyszłość. W efekcie wielokrotnie podejmował studia, wybierając najróżniejsze kierunki - od historii sztuki po archeologię. Można przypuszczać, że jego droga do świata mediów była pełna zakrętów. W końcu jednak zawiodła go na Woronicza 17.

Reklama

Na antenie Telewizyjnej Dwójki Wojciech Cejrowski czuł się jak ryba w wodzie. Nie było w tym nic dziwnego - spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony widzów, a prowadzony przez niego program "WC Kwadrans" cieszył się sporą popularnością. Można przypuszczać, że Cejrowski, który na ekranach przemawiał w roli komentatora zjawisk społecznych i politycznych, zaskarbił sobie przychylność widzów charakterystyczną swobodą i bezkompromisowością w głoszeniu konserwatywnych poglądów. To stało się poniekąd motorem napędowym jego kariery. Cejrowski w krótkim czasie zdobył popularność, której być może nawet on sam się nie spodziewał. 

Po pierwszych medialnych sukcesach w jego karierze nastąpił przełom. Stacja TVP2 zaczęła produkcję programu "Boso przez świat", w którym Cejrowski pojawił się w roli podróżnika, oprowadzającego widzów po najodleglejszych zakątkach świata. Na wycieczki zabierał hawajskie koszule, kubek do herbaty i kontrowersyjne opinie.

Cejrowski nie stroni od kontrowersji

Wojciech Cejrowski jest jedną z najbardziej barwnych osobistości polskiego show-biznesu. I to nie tylko ze względu na kolorowe koszule, które nosi. Sława, którą zdobył za sprawą programu podróżniczego, pozwoliły mu publicznie komentować wydarzenia polityczne i zmiany społeczne. Z czasem w oczach jednych stał się autorytetem w sprawach światopoglądowych, a inni postrzegali go jako jednego z głównych antagonistów, obecnych w życiu publicznym. 

Wypowiedzi Cejrowskiego wielokrotnie wzbudzały kontrowersje. Oskarżano go o posiadanie poglądów seksistowskich, homofobicznych i niechęć do innych narodowości. W końcu działacze społeczni postanowili zorganizować akcję, która miała zablokować komediowy występ Cejrowskiego, który miał się odbyć w jednym z warszawskich kin. W piśmie przygotowanym przez aktywistów przytoczone zostały najbardziej kontrowersyjne wypowiedzi dziennikarza.

Wypowiedzi Cejrowskiego stały się jego wizytówką, z której do dziś nie zrezygnował. Kilka dni przed wkroczeniem wojsk rosyjskich na teren Ukrainy podróżnik odbył rozmowę na antenie Radia Wnet, w której stwierdził, że "na wojnie bardziej zależy Bidenowi niż Putinowi".

Kilka dni później na jego kanale w serwisie YouTube pojawiło się nagranie, w którym postanowił odnieść się do tematu wojny, mówiąc:

Zasugerował tym samym, że agresja Rosji wywołana została przez zachowanie krajów zachodnich. W mediach zawrzało. Cejrowski został przez dziennikarzy oskarżony o usprawiedliwianie zbrojnej napaści na suwerenne państwo. 

Bez względu na kontrowersje, które wywołuje, Cejrowski wciąż cieszy się poważaniem części widzów, a jego obecność w mediach nadal wzbudza zainteresowanie.

Zobacz też:

"Mecenas Porada": Niepokorna adwokatka odważnie wkracza na salę sądową!

swiatseriali
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy