Umawiał się z najpiękniejszymi! Jego nowa miłość jest aż 33 lata młodsza

Do trzech razy sztuka? Po dwóch głośnych rozwodach z koleżankami po fachu Richard Gere w końcu odnalazł szczęście. I nie przeszkadza w tym nawet fakt, że jego wybranka Alejandra Silva, jest od niego młodsza aż o 33 lata!

Richard Gere: Zawsze otaczały go piękności

Richard Gere miał to szczęście, że zawsze otaczały go piękne kobiety. Pierwszą ważną filmową rolę stworzył w "Niebiańskich dniach" Terrence'a Malicka, gdzie w narzeczoną jego bohatera wcieliła się Brooke Adams.

Krótko później w kontrowersyjnym "Amerykańskim żigolaku" Paula Schradera zagrał u boku m.in. Lauren Hutton.

Zapomniana dziś Debra Winger partnerowała aktorowi w "Oficerze i dżentelmenie" Taylora Hackforda, pierwszym filmie, w którym został dostrzeżony przez światową krytykę (nominacja do Złotych Globów).

Reklama

Z kolei w dramacie "Cotton Club" słynnego Francisa Forda Coppoli na ekranie towarzyszyła mu - nie po raz ostatni w karierze - Diane Lane.

To jednak z Julią Roberts stworzył jedną z najsłynniejszych par w historii kina. Widzowie pokochali Richarda i Vivian z "Pretty Woman", czyli produkcji, która wciąż uznawana jest za jedną z najlepszych komedii romantycznych w historii kina. Po dziewięciu latach Gere i Roberts znów wystąpili w produkcji Garry'ego Marshalla, jednak "Uciekająca panna młoda" nie była hitem na miarę ich poprzedniego wspólnego obrazu.

W melodramacie "Sommersby" Jona Amiela Gere wystąpił wspólnie z Jodie Foster, a w "Rycerzu króla Artura" z Julią Ormond. Z Laurą Linney artysta zagrał wspólnie w znakomitym thrillerze Gregory'ego Hoblita "Lęk pierwotny".

W komedii "Doktor T i kobiety" Roberta Altmana, w której wcielał się w tytułowego ginekologa, aktora otaczała cała masa pięknych pań. Była wśród nich Helen Hunt, ale także m.in. Liv Tyler, Laura Dern, Farrah Fawcett, Shelley Long, Tara Reid i Kate Hudson.

Na planie "Chicago" Roba Marshalla, ekranizacji musicalu Johna Kandera, Freda Ebba i Boba Fosse'a, towarzyszyło mu wiele pięknych tancerek oraz grające główne role: Renée Zellweger i Catherine Zeta-Jones.

Z kolei w "Zatańcz ze mną" jego bohater pobierał lekcje tańca u samej Jennifer Lopez. Ponadto na ekranie towarzyszyła mu Susan Sarandon. Ta sama gwiazda po raz kolejny wcieliła się w jego żonę w "Arbitrażu" Nicolasa Jareckiego.

Richard Gere: Małżeństwo? Do trzech razy sztuka

Jeśli chodzi o życie prywatne, to Gere spotykał się z kolejnymi pięknościami, między innymi z Dianą Ross, Barbrą Streisand, Umą Thurman, Priscillą Presley czy Kim Basinger. Jego pierwszą żoną była modelka i aktorka Cindy Crawford. Pobrali się w 1991 roku, jednak małżeństwo przetrwało tylko cztery lata. W 2002 roku aktor ożenił się po raz drugi. Jego wybranką była Carey Lowell, najbardziej znana z roli jednej z dziewczyn Jamesa Bonda w "Licencji na zabijanie". Po czternastu latach ten związek również się rozpadł.

Gere nie pozostał jednak singlem zbyt długo. Wybór padł na Alejandrę Silvę, młodszą od niego o 33 lata aktywistkę, która działa w fundacji wspierającej ludzi bezdomnych w Hiszpanii. Co ciekawe, gwiazdor poznał ją ponad dwie dekady wcześniej, gdy pożyczał od jej ojca łódź na potrzeby jednego z filmów.

Para zaczęła się spotykać w 2014 roku (Gere i Lowell byli w separacji od 2013 roku), a sekretny ślub wzięli na początku 2018 roku.

Po uroczystości gwiazdor rozpływał się nad zaletami swojej nowej żony w brytyjskim magazynie "Hello": "Jestem najszczęśliwszym mężczyzną na świecie. Jak mógłbym nie być. Jestem mężem pięknej kobiety, która jest inteligentna, wrażliwa, zaangażowana w pomaganie ludziom, a dodatkowo jest zabawna i cierpliwa. Jest też świetnym kucharzem i robi najlepsze sałatki na świecie! Alejandra medytuje, jest wegetarianką, wspaniałą matką, ma dotyk anioła".

W lutym 2019 roku na świat przyszło pierwsze dziecko pary, syn Alexander. W kwietniu 2020 rodzina powiększyła się o jeszcze jednego chłopca. Ponadto Gere ma jeszcze 23-letniego dziś syna Homera z małżeństwa z Lowell, z kolei Silva ma syna Alberta z małżeństwa z górniczym potentatem Govindem Friedlandem.

Gere i Silva unikają rozgłosu i prowadzą spokojne życie. Rzadko pojawiają się na festiwalowym czerwonym dywanie czy innych wydarzeniach branżowych. Ostatnio zrobili wyjątek i wybrali się wspólnie na imprezę charytatywną City Harvest Presents The 2024 Gala: Magic of Motown w Nowym Jorku. Pomimo licznych gwiazd na uroczystości, to właśnie oni budzili największą ciekawość wśród fotoreporterów.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Richard Gere
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy