Reklama

Twarze tych aktorek zostały zniszczone. To nie wina chirurga! (choroby, charakteryzacje, nałogi)

Uroda w zawodzie aktorki bardzo często pełni równie ważną rolę co talent. Te o klasycznej urodzie, wpisujące się w kanony piękna dużo łatwiej znajdują pracę niż ich mniej urodziwe koleżanki. Dlatego też wiele gwiazd ma wręcz obsesję na punkcie swojej twarzy i wielokrotnie odwiedza gabinety chirurgów plastycznych, co często prowadzi do katastrofy. Zdarza się również i tak, że twarze aktorek nagle ulegają zniekształceniu i choć czasem podejrzewa się, że nieudolnie starały się poprawić urodę, prawda jest zupełnie inna. Poniżej przedstawiamy historie gwiazd, których twarz uległa zniszczeniu z powodu nałogów, chorób i charakteryzacji.

Lindsay Lohan

Na początku XXI wieku była na samym szczycie. Doskonale radziła sobie na ekranie i odnosiła kolejne aktorskie sukcesy. Po rolach w "Zakręconym piątku" i "Wrednych dziewczynach" wróżono jej ogromną karierę.

Niestety za sławą przyszły pokusy, którym młoda gwiazda nie zdołała się oprzeć. Aktorka popadła niemal we wszystkie możliwe nałogi, co odbiło się również na jej wyglądzie zewnętrznym. Niegdyś uważana za piękną kobietę, po latach zażywania kokainy zmieniła się niemal nie do poznania. Opuchnięta i zmęczona twarz aktorki do dziś szokuje wielu jej fanów.

Reklama

Tara Reid

Reid uchodziła za prawdziwą seksbombę. Role w "Big Lebowskim" i "American Pie" zrobiły z niej gwiazdę. Szybko zdobyła sympatię widzów i nie mogła narzekać na brak propozycji filmowych. Jednak z czasem jej sława zaczęła przygasać, a aktorka zupełnie przestała o siebie dbać. W efekcie imprezowego stylu życia, nadużywania alkoholu i innych używek, a także zbyt długiego opalania, twarz aktorki uległa znacznemu zniszczeniu. Ziemistej i wyniszczonej cery nie jest już nawet w stanie zasłonić starannym makijażem.

Mischa Barton

Na małym ekranie pojawiła się w jednym z największych serialowych hitów stacji ABC, czyli produkcji "Wszystkie moje dzieci".

Jej kariera nabrała rozpędu i wydawało się, że Barton stanie się jedną z największych gwiazd swojego pokolenia.

Dostawała coraz więcej ofert - zagrała w kilku filmach, była modelką, aż w końcu przyjęła rolę Marissy Cooper w serialu "Życie na fali", przedstawiającego losy nastolatków i ich rodzin w  Newport Beach w Kalifornii.

Niestety, podobnie jak wiele młodych gwiazd, które szybko osiągnęły sukces, nie poradziła sobie ze sławą.

Zaczęła imprezować, palić marihuanę, nadużywała alkoholu, była aresztowana, przeszła załamanie nerwowe i trafiła do szpitala psychiatrycznego. Jej zdjęcia robione z ukrycia przez paparazzi przerażały! Twarz aktorki, naznaczona nałogami i trudnymi przeżyciami, zupełnie różniła się od tej, którą widzowie znali z ekranów.

Kasia Smutniak

Zdarza się jednak i tak, że zmiany w wyglądzie aktorek następują w wyniku różnorakich chorób. Tak jest choćby w przypadku Kasi Smutniak.

Dwa lata temu opublikowała szczery wpis, w którym wyznała, że zmaga się z bielactwem.

Bielactwo to schorzenie, które związane jest z brakiem melaniny. Najczęstszym objawem bielactwa są odbarwione, kredowobiałe lub bladobiałe plamy, wyraźnie odgraniczone od otoczenia, często z przebarwieniami na obwodzie.

Anna Oberc

Anna Oberc otrzymała niedawno rolę w historycznym serialu TVP "Korona królów. Jagiellonowie", wciąż możemy oglądać ją też w "M jak miłość". 

Gwiazda nie ukrywa jednak, że w pracy dość mocno przeszkadza jej choroba skóry. Aktorka od lat zmaga się bowiem z trądzikiem. Kiedy choroba przybiera na sile, Oberc musi chwilowo rezygnować z projektów zawodowych. O swoich problemach opowiedziała niedawno na Instagramie:

"Mój problem jako aktorki polega na tym, że ja pracuje 'twarzą', a przez nadkażenie trądziku bakteriami zrobiło się coś okropnego.." - napisała i zamieściła obrazującą stan jej twarzy fotografię.

Katarzyna Glinka

Popularna aktorka, którą widzowie doskonale kojarzą z serialu "Barwy szczęścia", jakiś czas temu wzięła udział w programie "Twoja twarz brzmi znajomo".

Choć w show Polsatu radziła sobie doskonale, a jej kreacje były doceniane przez jurorów, przygodę w programie okupiła poważnymi problemami ze skórą. Jak się okazuje jej cera uległa zniszczeniu przez charakteryzację. Tak o swoich kłopotach opowiadała w wywiadzie dla Super Expressu:

Gwiazda nigdy jednak nie żałowała udziału w programie, a kilka tygodni na planie show uznawała za świetną przygodę.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL