Tomasz Wolny wspomina bohaterkę Powstania. Był z nią mocno związany

Tomasz Wolny był emocjonalnie związany z uczestniczką Powstania Warszawskiego, Zofią "Sosenką" Czekalską, która odeszła w maju tego roku. W mediach społecznościowych umieścił wzruszający post na ten temat i zaapelował do swoich obserwujących.

Tomasz Wolny: Dziennikarz przez wiele lat spotykał się z uczestnikami Powstania Warszawskiego.

Dziennikarz od zawsze darzył ogromnym szacunkiem osoby biorące udział w Powstaniu Warszawskim. 

Prywatnie interesował się ich losami, a pierwszego sierpnia każdego roku pełnił funkcję prowadzącego podczas wyjątkowego koncertu "Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki". W tym roku po raz pierwszy nie będzie spełniał tego obowiązku. 

Podczas wydarzenia pojawiał się w kamizelce ze znakiem Polski Walczącej, którą kiedyś wręczyła mu uczestniczka Powstania, Zofia "Sosenka" Czekalska. Kobieta, niestety, zmarła w maju tego roku. 

Wzruszające wspomnienie "Sosenki" przez prezentera

"Sosenka" 6 lipca obchodziłaby 101. urodziny. Z tej wyjątkowej okazji skorzystał Tomasz Wolny, który nie kryje głębokiej więzi, jaką udało mi się nawiązać z bohaterką. 

Reklama

“Dokładnie rok temu o tej porze kończyliśmy urodzinowe lody truskawkowe w naszym miejscu, czytając setki Waszych życzeń. Pani Zosieńka była wzruszona... i teraz też by była" - napisał w umieszczonym na Instagramie nagraniu. 

Oglądając filmik, słyszymy, jak dziennikarz umawia się z kobietą na spotkania w kolejnych latach, do których teraz wie, że już nigdy nie dojdzie. 

Chłońmy każdą chwilę, jaką z Powstańcami jeszcze mamy... Każdą!" - zaapelował do swoich obserwatorów.  

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Tomasz Wolny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy