"The Office": Rainn Wilson zmienił imię w ramach protestu ekologicznego

Rainn Wilson, znany z kultowego już serialu "The Office" w ramach protestu ekologicznego ogłosił na swoim Twitterze, że zmienia imię. "Jestem tak poważny, jak poważny jest problem roztapiania się Arktyki" - czytamy.

Rainn Wilson ogłosił zmianę swojego imienia za pośrednictwem nagrania wideo opublikowanego na Twitterze w środę 9 listopada. To jego odpowiedź na trwającą w Egipcie konferencję COP27 dotyczącą zmian klimatycznych.

Póki co dokonana przez niego zmiana nie jest potwierdzona oficjalnie w specjalnym urzędzie. Aktor dokonał jej przy pomocy stronę internetową "Arctic Risk Name Generator" (Generator Imienia Arktycznych Zagrożeń). Zachęca ona użytkowników do zmian swoich imion, by poznać zagrożenia, z jakimi z powodu zmian klimatycznych boryka się Arktyka.

Reklama

Rainn Wilson zmienił imię? "To nie żart!"

Wilson jest członkiem zarządu zrzeszającej naukowców i aktywistów grupy Arctic Humanity at Risk Basecamp. Jej celem jest zwracanie uwagi na to, w jaki sposób zmiany arktyczne wpływają na zagrożenia płynące dla ludzkości. Aktor zapewnia, że dokonana przez niego zmiana imienia to nie żart, choć, jak informuje portal "Variety", w jego dokumentach tożsamości wciąż widnieje nazwisko Rainn Percival Dietrich Wilson. 

"Z pomocą moich przyjaciół naukowców z Arctic Basecamp zmieniłem imię na Rainnfall Heat Wave Extreme Winter Wilson. To nie żart! Jestem tak poważny, jak poważny jest problem roztapiania się Arktyki. Potęguje to globalne zagrożenia w tym ekstremalne zjawiska pogodowe na całym świecie" – poinformował Wilson.

"Mam nadzieję, że moja zmiana imienia zwróci uwagę na ten topiący się problem. Potrzebujemy przywódców obecnych podczas COP27, by zwrócili na to uwagę i podjęli akcję. Arktyka topi się w tempie milionów litrów na sekundę. Skoro nikt nie nazywa tego problemu po imieniu, to my zmieńmy swoje imiona, by pokazać ten problem" – zakończył swój wpis aktor i zachęcił swoich fanów do korzystania z generatora. Można go znaleźć na stronie internetowej arcticriskname.org. 

Czytaj więcej: "The Office PL 2": Światowy hit przeniesiony w polskie realia. Udana karykatura? [recenzja]

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Biuro (The Office) | Rainn Wilson
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy