Tak zaczynała gwiazda "Przyjaciół". Po 40 powtórzyła swój taniec

Zanim stała się gwiazdą "Przyjaciół", Courteney Cox była kojarzona przede wszystkim dzięki swojemu występowi w teledysku do "Dancing in the Dark" Bruce'a Springsteena. Aktorka odtworzyła swój taniec w filmie, który zamieściła w mediach społecznościowych.

Teledysk do "Dancing in the Dark" został zrealizowany przez Briana de Palmę pod koniec czerwca 1984 roku — niedługo będzie więc obchodził swoje 40 urodziny. Ukazuje on Springsteena wykonującego piosenkę w czasie koncertu. W pewnym momencie zaprasza on na scenę młodą kobietę z publiczności, która tańczy z nim. To właśnie w nią wcieliła się 20-letnia wówczas Cox

Aktorka przyznała, że udział w teledysku otworzył jej wiele drzwi. W wywiadzie dla "Off Camera with Sam Jones" z 1984 roku wyznała jednak, że początkowo nie chciała być dziewczyną zaproszoną na scenę przez piosenkarza. 

Reklama

Wcześniej nakręcono sekwencję, w której grupa znajomych, w tym Cox, przygotowuje się do wyjścia na koncert. Aktorka wiedziała, że ktoś z nich będzie tańczył ze Springsteenem. Nikt nie poinformował jej jednak, kogo wybierze przyszły laureat Oscara za utwór "Streets of Philadelphia". "Nie chciałam, żebym to była ja" - wspominała. "Nie chciałam tańczyć przed 30 tysiącami ludzi. To była pełna sala koncertowa, a my nakręciliśmy to dwa razy".

Courteney Cox powtórzyła swój sławny taniec

Na TikToku panuje obecnie trend na filmy, w których dzieci proszą rodziców, by pokazali im, jak tańczyło się w czasach ich młodości. "Taniec lat 80. XX wieku... w ciemności" - napisała Cox na swoim profilu w opisie wideo, na którym powtarza układ z 1984 roku. Aktora ma na sobie identyczną koszulkę, jak w teledysku sprzed 40 lat. Film można zobaczyć TUTAJ

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Courteney Cox
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy