Sienna Miller i Jude Law: Zdrady, rozstania i powroty

Byli piękni, młodzi i sławni, a ich związek rozgrzewał miliony fanów na całym świecie. Jude Law i Sienna Miller za sprawą licznych kłótni, zdrad i pojednań przez kilka lat byli bohaterami okładek najpopularniejszych tabloidów.

Był 1993 rok, gdy podczas realizacji filmu "Shopping" Paula W.S. Andersona Jude Law poznał siedem lat starszą Sadie Frost. Para wzięła ślub cztery lata później. Na świecie było już wówczas ich pierwsze dziecko - syn Rafferty. W kolejnych latach rodzina powiększyła się jeszcze o Iris oraz Rudy'ego.

Po urodzeniu tego ostatniego Frost przechodziła przez depresję poporodową, jednocześnie nie mogła sobie poradzić z ciągłą nieobecnością w domu rozchwytywanego wówczas męża. "Im bardziej pożądany w branży był Jude, tym bardziej ja stawałam się królową dramatu. Kiedy on przemienił się w dojrzałego mężczyznę, ja zaczęłam zachowywać się jak dziecko. Żyliśmy na krawędzi" - napisała później w autobiografii.

Reklama

Media twierdziły, że jedną z przyczyn problemów Frost były liczne romanse Lawa na kolejnych planach filmowych. Aktor zaprzeczał, zwłaszcza wtedy, gdy prasa rozpisywała się o jego rzekomo bliskiej relacji z Nicole Kidman podczas realizacji "Wzgórza nadziei"

"Moja rodzina i ja jesteśmy wściekli i zasmuceni złośliwymi oraz absolutnie nieprawdziwymi historiami, które ukazały się w prasie. Nie ma krzty prawdy w tym, co zostało napisane" - przekazał jego rzecznik. Kidman zrobiła nawet więcej i pozwała tabloidy za dotkliwe naruszenie reputacji.

Pomimo tego Frost wiedziała, że ten etap w jej życiu dobiegł końca i złożyła w sądzie papiery rozwodowe. 29 października 2003 roku jej małżeństwo z Lawem definitywnie się zakończyło.

Jude Law i Sienna Miller: O tym związku od początku było głośno

W tym samym roku Law poznał Siennę Miller. Była jego ekranową partnerką w komedii "Alfie", niespecjalnie udanym remake'u kultowej produkcji z Michaelem Caine'em. Fani podejrzewali, że znajomość z nią mogła mieć wpływ na to, że Law nie walczył o uratowanie małżeństwa z Frost, ale nie mieli na to żadnych dowodów.

Związek aktorów od początku budził ogromne zainteresowanie prasy na Wyspach. Miller z mało znanej aktorki nagle stała się gwiazdą pierwszego formatu. Po latach wyznała, że ówczesny związek miał jeszcze jedną zaletę, uchronił ją przed ją przed potencjalnym atakiem ze strony skazanego za molestowanie seksualne i gwałty Harveya Weinsteina.

Współzałożyciel wytwórni Miramax wyjątkowo bowiem cenił i szanował aktora. Law współpracował z nim przy takich kinowych hitach, jak "Utalentowany pan Ripley" czy "Wzgórze nadziei". Miller zagrała natomiast główną rolę w wyprodukowanym przez Weinsteina dramacie "Dziewczyna z fabryki". "Harvey uważał go za wybitnego aktora. To, że byłam dziewczyną Jude'a, dało mi ochronę" - wyjawiła gwiazda w rozmowie z "The Guardian".

W święta Bożego Narodzenia w 2004 roku Law oświadczył się swojej wybrance, a zakochana Sienna powiedziała "tak". Krótko później pojawiły się pierwsze kontrowersje. Tuż po zaręczynach gwiazdora widziano bowiem w towarzystwie... Scarlett Johannson. Miller dała ukochanemu drugą szansę. Szybko okazało się, że jej nie wykorzystał.

Latem 2005 roku Law pojechał do Nowego Jorku, gdzie kręcił film "Wszyscy ludzie króla". W podróży towarzyszyły mu dzieci. Sienna musiała zostać w Londynie, występowała wówczas w jednym z teatralnych przedstawień. Po powrocie syn Lawa powiedział matce, że jego ojciec spał w jednym łóżku z jego nianią. Sadie Frost szybko zwolniła kobietę. Informacje o tym zdarzeniu dotarły jednak do Sienny. Tego Lawowi już nie wybaczyła. Po latach przyznała, że niewiele pamięta z tego okresu.

"Nie przypominam sobie całych sześciu tygodni. Byłam w wielkim szoku. Miałam tylko 23 lata. Ale jeśli przejdziesz przez coś takiego, czujesz, że możesz znieść już wszystko" - mówiła w rozmowie z "The Daily Beast". - "To był szczyt szaleństwa paparazzich, w Londynie panowała epidemia karygodnego zachowania. Wiedzieli, gdzie będę każdej nocy [...] Publicznie radziłam sobie ze złamanym sercem, musiałam wstawać z łóżka, wieczorami grać przed 800 widzów - to była ostatnia rzecz, jaką chciałam robić".

Oliwy do ognia dolewała niania, która romansowała z Lawem. "Prosił, abym nikomu nie mówiła. Dotrzymałam obietnicy, dopóki nie wygadały się dzieci, które nas nakryły" - tłumaczyła Daisy Wright. Kobieta zaatakowała ponadto Miller, twierdząc, że jest niedojrzałą imprezowiczką.

Dopiero wówczas Law wydał oświadczenie, w którym przepraszał byłą narzeczoną. "Chcę tylko powiedzieć, że jestem głęboko zawstydzony i zasmucony, że skrzywdziłem Siennę i bliskie nam osoby" - deklarował. - "Nie da się usprawiedliwić moich czynów, których szczerze żałuję".

Sienna Miller i Jude Law: Rozstania i powroty

Gdy wydawało się, że jego związek z Miller przeszedł do historii, aktorka postanowiła wybaczyć ukochanemu. Szybko okazało się, że sama też miała coś na sumieniu.

Portal News of the World informował, że piękność wdała się w romans z Danielem Craigiem. Redakcję miał o tym poinformować kierowca gwiazdy. Ponadto dziennikarze dotarli do jednej z wiadomości głosowych, którą Miller zostawiła na skrzynce odtwórcy roli Jamesa Bonda. Miała ją zakończyć słowami "kocham cię".

"Bez względu na to, czy coś romantycznego łączyło mnie z Danielem Craigiem, to nie był związek, ta sytuacja nie trwała długo" - agencja Reuters cytowała Miller. Efekt był jednak taki, że związek z Lawem znów ucierpiał. Niemożność zaufania drugiej połówce spowodowała, że kilka miesięcy później para znów się rozstała.

Po tym zdarzeniu Law nie ograniczał się, jeśli chodzi o kolejne romanse. Na liście jego miłosnych podbojów znalazły się m.in.: Cameron Diaz, Natalie Portman, Susan Hoecke, Lily Cole czy Samantha Burke. Umawiał się też z Lindsay Lohan i Scarlett Johansson. We wrześniu 2009 roku na świat przyszło kolejne dziecko aktora - córka Sophia, efekt romansu z Burke. "Pan Law nie jest już w związku z matką dziecka, ale zamierza w pełni angażować się w wychowywanie córki" - informował rzecznik artysty.

Z kolei Miller spędzała w tym samym czasie romantyczne chwile u boku amerykańskiego aktora Balthazara Getty'ego. Gdy jednak kolejne randki nie przekładały się na nic więcej, aktorka zatęskniła za Lawem. Pod koniec 2009 roku znów byli razem. Spędzili razem Boże Narodzenie na Barbadosie. Krótko później doszło do ponownych zaręczyn.

Sielanka trwała do lutego 2011 roku. Wówczas doszło do ostatecznego rozstania pary. "Rozeszli się za obopólną zgodą i w przyjacielskiej atmosferze. Wciąż pozostają w dobrych stosunkach" - zapewniała osoba z ich otoczenia.

W 2015 roku Law wreszcie odnalazł miłość swojego życia. Okazał się nią brytyjska psycholog Philippa Coan. Para wzięła ślub w 2019 roku i do dziś uchodzi za bardzo zgodne małżeństwo. "Prowadzimy niesamowicie stabilną i zdrową, cudowną rodzinną egzystencję" - opowiadał zachwycony aktor. Latem 2020 roku na świat przyszło ich pierwsze wspólne dziecko, a na początku tego roku kolejne. Ogółem gwiazdor jest ojcem siedmiorga latorośli ze związków z czterema kobietami.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Sienna Miller | Jude Law

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy