Schudł ponad 170 kilogramów! Jak udało mu się to zrobić?

Mateusza Borowskiego poznaliśmy w programie "Gogglebox Przed telewizorem". Jednak od tamtego czasu sporo się zmieniło, a szczególnie w jego wyglądzie. Znany widzom jako Big Boy schudł ponad 170 kilogramów. Zdradził, co pomogło mu przejść metamorfozę.

Matusz Borkowski znany jest jako "Big Boy" z programu "Gogglebox. Przed telewizorem". Widzowie poznali go w pierwszym odcinku jako naprawdę otyłego mężczyznę — ważył aż 250 kilogramów! W pewnym momencie jednak nadszedł czas na poważne zmiany. 

"Big Boy" o diecie, sporcie i lekach

Nie da się ukryć, że przemiana, jaką przeszedł Mateusz Borkowski, jest kolosalna. Jego walka trwała latami, by osiągnąć zdrową wagę. Dzięki ogromnej dawce motywacji i diecie udało mu się zrzucić ponad 170 kilogramów.

Poddał się operacji zmniejszenia żołądka, a to był zaledwie pierwszy krok na ścieżce ku zdrowiu i przede wszystkim — życiu. W rozmowie z Echem Dnia zdradził, że był w takim stanie, że obawiał się o własne życie. Dosadnie poinformował go o tym lekarz. 

Reklama

"Powiedział, że jeśli nie schudnę, to za trzy lata mogę kopnąć w kalendarz. Doktor zaznaczył, że sama operacja nie pomoże, jeśli nie dam nic od siebie. Bo tu nie chodzi o wygląd".

Jak wyglądała dieta Borkowskiego? Jadł mięso, warzywa, owoce i nabiał — wszystko bez dodatku cukru i z małą zawartością tłuszczu. Od 2016 roku unikał też alkoholu. W rozmowie z Plejadą zdradził, że nieodłącznym elementem jego życia stał się sport, a konkretnie boks, jazda na rowerze i spacery. 

Jedyną rzeczą, po którą nie sięgnął Mateusz Borkowski w trakcie swojej walki z otyłością, były leki. Nie wierzy w "cudowne medykamenty", które bez wysiłku miałyby wpłynąć na odchudzanie. 

"Leki na odchudzanie dają złudną nadzieję ludziom, którzy są w potrzebie i którzy w walce o siebie próbują wszystkiego" - tłumaczył w rozmowie z Plejadą. 

Mateusz Borkowski obecnie

Mateusz Borkowski chętnie dzieli się zdjęciami ze swojej przemiany, pokazuje, jak wyglądał kiedyś i z radością pokazuje swoje aktualne zdjęcia, podkreślając, że taka metamorfoza ma też swoje negatywy - m.in. pozostały nadmiar skóry. 

Podkreśla, jak ważne jest wsparcie innych w procesie odchudzania, a w razie potrzeby także pomoc psychoterapeutów. 

"Uważam, że lepiej zadbać o psychikę i więcej ruchu, i mieć mnóstwo wytrwałości w swoich postanowieniach, a wtedy waga sama zacznie powolutku lecieć" - podsumował.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Gogglebox. Przed Telewizorem
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy