Sandra Walter prowadziła kultowy program. Dlaczego porzuciła show-biznes?

Sandra Walter dała się poznać szerokiej publice jako gospodyni programu "Ananasy z mojej klasy". Córka Bożeny i Mariusza Walterów miała zadatki na karierę w telewizji, jednak u szczytu sławy zniknęła z ekranów. Czym zajmuje się dziś?

Sandra Walter jako córka Walterów - dziennikarki i prezenterki oraz założyciela stacji TVN - od dziecka oswajała się z kamerą. Pojawiała się choćby w programie "5-10-15", a później także w "Mini playback show".

Sandra Walter: Dlaczego zniknęła z ekranów?

Sandra Walter zdobyła dużą popularność w 2000 roku jako gospodyni niezwykle lubianego w tamtym czasie programu - "Ananasy z mojej klasy". Formuła była bardzo prosta - do studia zapraszano dwie znane osoby, a także ich znajomych ze szkoły średniej. "Ananasy z mojej klasy" wkrótce po debiucie stały się prawdziwym hitem stacji. Prezenterka otrzymała nawet nominację do Wiktora. Niespodziewanie dla widzów, już w 2002 roku zniknęła z ekranów, a jej stanowisko zajął Zygmunt Chajzer. 

Co Sandra Walter robi dziś?

Reklama

Po odejściu z popularnego programu Sandra Walter skupiła się na produkowaniu programów telewizyjnych. W 2004 roku wyszła za mąż. Obecnie bardzo rzadko pojawia się publicznie - postanowiła w pełni poświęcić się swojej rodzinie. W 2009 roku z mężem Piotrem Nowakiem doczekali się bliźniąt - Jagody i Mikołaja.

Szybko okazało się, że opieka nad bliźniętami to praca na pełen etat - Walter stopniowo wycofywała się z medialnego świata. W 2008 roku zrezygnowała z członkostwa w radzie nadzorczej TVN, w 2010 roku przestała występować też w roli producentki. W 2011 roku zaskoczyła fanów, publikując wspólnie z przyjaciółką dziennikarką Martą Kuligowską książkę "Bliźnięta (nie) atakują", w której podzieliła się z czytelnikami swoimi doświadczeniami. 

Sandra Walter od tamtej pory bardzo rzadko pojawia się publicznie, nie jest również aktywna w mediach społecznościowych. Posługuje się nazwiskiem męża i zajmuje m.in. rynkiem nieruchomości. 

Mariusz Walter: To on zbudował TVN

Po ogłoszeniu stanu wojennego Mariusz Walter odszedł z TVP. W 1983 roku Walter, wspólnie z Janem Wejchertem, powołali do życia holding ITI. To właśnie do Grupy ITI należały m.in. telewizja TVN, sieć kin Multikino oraz klub Legia Warszawa.

W 1997 roku stanął na czele telewizji TVN, cztery lata później jego żona została szefową Fundacji TVN "Nie jesteś sam". W 2001 roku Mariusz Walter przekazał kierownictwo TVN-u synowi Piotrowi.

 "Trafiłam na wspaniałego człowieka, który zawsze wiedział, jak postępować. Jego intuicja jest niesamowita. Na wszystkim się zna i nie jest to żadna poza" - powiedziała kiedyś Bożena Walter w rozmowie z Krystyną Pytlakowską.

Po śmierci Wejcherta w 2011 roku Walter zdecydował się na sprzedaż zarówno TVN-u, jak i Multikina oraz Legii Warszawa.

Wśród państwowych odznaczeń Waltera ważne miejsce zajmuje Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski "za wybitne zasługi w działalności telewizyjnej", który otrzymał w 2001 roku z rąk prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

Od lat Walter nieustannie znajdował się na publikowanej przed tygodnik "Wprost" liście 100 najbogatszych Polaków. W 2019 roku jego majątek "Forbes" oszacował na 495 mln zł. 

Informację o śmierci Mariusza Waltera na antenie TVN24 jako pierwsza podała Monika Olejnik.

swiatseriali
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy