Polska aktorka zachęca do adopcji na odległość. Opiekuje się dziećmi z Zambii

Znana z serialu "Przyjaciółki" aktorka od kilku lat zaangażowana jest w projekty Fundacji Kasisi, która od dekady wspiera największy dom dziecka w Zambii. Placówkę prowadzoną przez siostry zakonne ze Zgromadzenia Służebniczek Maryi Panny Niepokalanie Poczętej z polskiej Starej Wsi. Agnieszka Sienkiewicz jest obecnie w trakcie wizyty w Zambii, by zachęcać Polaków do pomagania podopiecznym tego sierocińca.

"Dziś przede mną piękna podróż, w którą Was zapraszam. Dzień Matki spędziłam z moimi córkami, a teraz z ramienia Fundacji Kasisi wyruszam do Zambii, gdzie już jutro przytulę dwójkę moich adoptowanych na odległość Dzieci. W domu dziecka w Kasisi przebywa ok. 200 dzieci. Ich historie są różne, ale wszystkie bolesne" - Agnieszka Sienkiewicz poinformowała w sobotę na swoim Instagramie.

Agnieszka Sienkiewicz wspiera dzieci z Zambii

Aktorka zachęca do poznania dzieci za pośrednictwem postów na instagramowym profilu fundacji i do objęcia opieką któregoś z nich. Sienkiewicz pod swoje skrzydła wzięła Susanę i Marka. "Susana ma siedem lat i to moja Zosia zdecydowała, że to ją będziemy wspierać" - napisała Sienkiewicz. Starsza, biologiczna córka aktorki, Zofia jest rówieśniczką Susany. Maria, jej młodsza siostra, ma 4 lata. Jeśli chodzi o drugie afrykańskie dziecko, które Sienkiewicz wspiera, 3-miesięcznego Marka, to, jak opowiada w kolejny poście: "Jego mama jest jeszcze dzieckiem, została bardzo skrzywdzona i sama potrzebuje opieki. Może kiedyś będzie mogła zaopiekować się swoim synkiem".

Reklama

Sienkiewicz gorąco zachęca swoich obserwatorów, by też zostali rodzicami adopcyjnymi. Wyjaśnia, że dzieckiem można zaopiekować się finansowo i miesięcznie przekazywać stałą kwotę, choćby niewielką. Jak również można dzieci otoczyć opieką duchową, wysyłając im listy, zdjęcia czy upominki.


PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Agnieszka Sienkiewicz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy