Po niemal 40 latach pracy w Hollywood otrzymał amerykańskie obywatelstwo

12 lutego 2024 roku Dolph Lundgren i jego żona Emma Krokdal otrzymali amerykańskie obywatelstwo. Aktor skwitował to krótko: "W końcu".

"Mieszkam w tym kraju z przerwami od 40 lat" - stwierdził Lundgren w oświadczeniu dla magazynu "People". "Kocham Amerykę i wspaniałe możliwości, które od niej otrzymałem. Jestem dumny, że nareszcie zostałem amerykańskim obywatelem i oficjalnie jest to teraz mój dom".

Szwedzki aktor i jego pochodząca z Norwegii 27-letnia partnerka pobrali się w lipcu 2023 roku. Swoje zaręczyny ogłosili w 2020 roku. Poznali się rok wcześniej na siłowni, w której Krokdal pracowała jako trenerka.

Reklama

Dolph Lundgren: Jego żona jest od niego o 38 lat młodsza

Krokdal była przy aktorze, gdy mierzył się on z kolejnymi problemami zdrowotnymi. "Współczuję jej, bo jest ode mnie sporo młodsza i musi mierzyć się z tym wszystkim, z umawianiem lekarzy, ale ona czuje się z tym dobrze i bardzo mnie wspiera" - mówił Lundgren w jednym z wywiadów. W innym dodał, że poważne problemy ze zdrowiem, których doświadczył w ostatnich latach, skłoniły go do sformalizowania związku.

Para pobrała się 13 lipca 2023 roku na greckiej wyspie Myknos. "Postanowiliśmy uczcić naszą miłość, biorąc ślub w naszej willi [...] w towarzystwie rodziny i kilkorga bliskich przyjaciół. Wielokrotnie musieliśmy przekładać nasze plany — m.in. ze względu na [...] problemy zdrowotne. Poczuliśmy, że wreszcie nadszedł właściwy czas, aby celebrować miłość, życie i szczęście w krainie bogów" - napisali w specjalnym oświadczeniu.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Dolph Lundgren
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama