Nel z "W pustyni i w puszczy" wyrosła na piękność. Co dziś robi Karolina Sawka?

Karolina Sawka jako mała dziewczynka zagrała główną bohaterkę ekranizacji powieści "W pustyni i w puszczy". Choć po tym filmie wróżono jej wielką karierę, później na długo słuch o młodej aktorce zaginął. Kilka lat temu wróciła do grania.

Karolina Sawka: Na zawsze Nel

Sawka urodziła się 15 grudnia 1991 roku w Szczecinie. Sztuka otaczała ją od zawsze. Jest bowiem córką rysownika i satyryka, Henryka Sawki oraz witrażystki, Ewy Sawki. Na swoją pierwszą dużą rolę nie musiała długo czekać. Jako mała dziewczynka wcieliła się w Nel Rawlinson - jedną z głównych bohaterek filmu w "Pustyni i w puszczy". Tak po latach wspominała chwile z planu:

Dzięki roli w produkcji, Sawka zdobyła popularność i sympatię widzów. Dziś szczególnie docenia możliwość zagrania u boku takich gwiazd, jak Artur Żmijewski, czy Andrzej Strzelecki. Aktorka po latach przyznawała, że w dzieciństwie nie zdawała sobie sprawy w jak dużym projekcie bierze udział i mimo skali przedsięwzięcia, zagranie w filmie nie miało większego wpływu na jej dorastanie.

Karolina Sawka: Postawiła na aktorstwo Reklama

Reklama

O to, by rola w popularnej produkcji nie zrewolucjonizowała życia Karoliny Sawki, zadbali jej rodzice. Chcieli jej zapewnić normalne dzieciństwo i bardzo zależało im, aby skupiła się na nauce. Dlatego też na dłuższy czas zniknęła z ekranu. Sawka studiowała nauki społeczne na Uniwersytecie Warszawskim, ale aktorstwo dalej ją kusiło:

Po licencjacie zdecydowała się rozwijać swoją pasję. W 2017 roku ukończyła studia na wydziale aktorskim PWSFTViT w Łodzi. Podczas studiów wystąpiła w kilku etiudach szkolnych. Po otrzymaniu dyplomu, Karolina Sawka coraz częściej zaczęła pojawiać się zarówno na planach zdjęciowych, jak i deskach teatralnych. Aktorka wystąpiła m.in. w filmie "Soyer", a widzowie z pewnością kojarzą ją także z serialu "M jak miłość", w którym wcieliła się w szefową Pawła. W ostatnim czasie natomiast Sawka grała w "Pierwszej miłości" oraz w "Papierach na szczęście". 

Tym jednak, co najbardziej zajmuje młodą aktorkę, jest występowanie w teatrze. Sawka nie ukrywa, że ma dużo pracy i niezmiernie cieszy ją fakt, że może czerpać inspirację i uczyć się od bardziej doświadczonych kolegów.

Karolina Sawka obecnie

Aktorka wyznała, że dziś żyje na walizkach. Chętnie wraca do rodzinnego Szczecina, ale długo nie może usiedzieć w jednym miejscu. Głównym powodem jej ciągłych wyjazdów jest praca, ale gwiazda nie ukrywa, że lubi podróżować, by móc się wyciszyć. Jej ulubionym miejscem jest Beskid Niski, gdzie podąża, kiedy tylko znajdzie chwilę czasu. Pasją aktorki jest ceramika i jazda konna. Jak wspominała w jednym z wywiadów - dzięki swoim zainteresowaniom może się odstresować i wyrazić artystycznie.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Karolina Sawka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy