Wiktory wracają na antenę TVP
Tegoroczne Wiktory zostały zaplanowane na 31 marca i mają być transmitowane przez Telewizję Polską. Gwiazdą gali ma być światowej klasy muzyk Sting. Na pozór wszystko wydaje się dopięte na ostatni guzik. Jednak w obecnym klimacie politycznym organizacja imprezy według niektórych wydaje się nietrafionym pomysłem.
Drogi Panie Sting, prawdopodobnie nie wie Pan, że występując na Gali Wiktory TVP, autoryzuje i uwiarygadnia Pan telewizję, która nie ma nic wspólnego z demokratycznymi wolnymi mediami. Media mają być czwartą władzą, która patrzy na ręce rządzącym, ale Telewizja Polska jest tubą propagandową rządu
To właśnie ta telewizja popiera odebranie praw polskim kobietom i osobom LGBT. Wielu prawników śledzi ten język nienawiści, ponieważ po upadku aktualnej władzy, ludzie tworzący tę telewizję, zostaną pozwani przed sądy. Rząd Prawa i Sprawiedliwości zawłaszczył publiczną telewizję i sprowadził jej programy informacyjne do roli urzędowej tablicy ogłoszeń
Wypowiedź Szczygła trafiła między innymi do Moniki Olejnik, która przyłączyła się do bojkotu. W rozmowie z natemat.pl powiedziała, że jest gotowa podarować wokaliście swojego SuperWiktora.
W odpowiedzi na apel wybitnego pisarza, postanowiłam, że przekażę Stingowi mojego złotego SuperWiktora. Byłoby miło gdyby znalazł sobie inną, odpowiednią imprezę. To wspaniały Artysta. Uwielbiamy Go i chcielibyśmy, żeby pozostał taki jaki jest i był w naszej wyobraźni
Może Sting po prostu nie wie, na jaką imprezę został zaproszony. Nie sądzę, żeby popierał taką telewizję, która kłamie dłużej niż trwa muzyka ze wszystkich jego płyt
Olejnik nie jest jedyna
W czwartek na temat gali Wiktorów wypowiedział się nominowany w kategorii "aktor roku" Maciej Stuhr. Gwiazdor przyznał, że o swojej nominacji dowiedział się z internetu. Dodał, że nie planuje pojawić się na transmitowanej przez TVP gali, nazywając publicznego nadawcę "stacją, która sieje nienawiść, dzieli społeczeństwo i okłamuje każdego dnia miliony ludzi".
Fajnie byłoby posłuchać Stinga na żywo. Ponoć ma pojawić się na gali Wiktorów. Ponoć jestem nominowany w kategorii Aktor roku. Piszę "ponoć", gdyż o sprawie wiem tylko z internetu, nikt mnie o fakcie nie poinformował, nikt mnie na galę nie zaprosił. Nie dziwi mnie to, bo galę ma transmitować TVP, dla której jestem persona non grata. Piszę to wszystko z pewnym rozbawieniem i nawet bez żalu, bo jak łatwo się domyślić, nawet gdybym zaproszenie dostał i nawet gdyby mój ukochany Sting śpiewał by mi przez godzinę prosto do ucha, to nie mógłbym z czystym sumieniem pojawić się na imprezce stacji, która sieje nienawiść, dzieli społeczeństwo, okłamuje każdego dnia miliony ludzi, stwarza i piętnuje rzekomych wrogów publicznych, niszczy pluralizm i wolność słowa
Przypomnijmy, że Maciej Stuhr jest laureatem Wiktora z 2010 roku. Aktor otrzymał wówczas statuetkę w kategorii "osobowość telewizyjna".
Zobacz też:"Na Wspólnej": Odcinek 3402. Nicole rzuci pracę i zniknie bez śladu?








