Miłość w filmowym świecie: Kasia Adamik i Olga Chajdas

Poznały się w pracy, od ponad 15 lat tworzą parę. Kasia Adamik i Olga Chajdas nie ukrywają, że ich związek jest pełen rozjazdów, lecz udaje im się pogodzić życie prywatne z zawodowym. "Staramy się podróżować razem, bo wtedy zawsze jest weselej. A jak się nie da umawiamy się w różnych częściach świata, co czasami jest bardzo śmieszne" - mówi Kasia Adamik w jednym z wywiadów.

Kasia Adamik i Olga Chajdas: Jak się poznały?

Drogi Katarzyny Adamik i Olgi Chajdas skrzyżowały się po raz pierwszy na planie serialu "Ekipa". Chajdas pracowała wtedy przy produkcjach telewizyjnych oraz teatralnych m.in. wystawianej na deskach Centrum Artystycznego M25 sztuce "Bomba". Była asystentką Macieja Kowalewskiego, z którym wielokrotnie współpracowała.

Reklama

Kasia Adamik w 2007 roku pracowała przy serialu "Ekipa" - reżyserowała kilka odcinków. Olga Chajdas trafiła na plan produkcji za rekomendacją Magdaleny Łazarkiewicz, którą poznała przy okazji pracy w teatrze. Przy realizacji serialu Polsatu pełniła rolę asystenta reżysera.

"Mogę tylko powiedzieć, że to stało się szybko. Nie chcę używać banalnych określeń, jak "miłość od pierwszego wejrzenia", ale coś takiego między nami się zdarzyło. Myślę, że zakochałam się w Oli, zanim jeszcze ją dobrze poznałam. Kładę to na karb chemii, ale na czym ona polega? W każdym razie Ola jest śliczna. Na pewno ma charakter, ale o tym dowiedziałam się później" - mówiła w wywiadzie z "Vivą" Kasia Adamik.

Kasia Adamik i Olga Chajdas: Związek w rozjazdach

Od 15 lat są partnerkami, współpracują razem zawodowo - ich nazwiska pojawiły się przy takich produkcjach jak "Boisko bezdomnych", "Ekipa", "Wataha", "1983", "Janosik".  Praca na planach filmowych ma to do siebie, że wymaga wyjazdów i rozłąki. Czasami na wiele miesięcy.

"Nie ma szans na związek w takich okolicznościach, jeśli nie masz przy sobie kogoś, kto przynajmniej rozumie, o co chodzi w tej pracy" - mówiła Olga Chajdas w rozmowie z "Voque".

"Życie osobiste jest między planami (...) Najważniejsze, że Olga funkcjonuje podobnie jak ja, w momencie kiedy ta druga osoba też tak żyje, jest łatwiej. Staramy się podróżować razem, bo wtedy zawsze jest weselej. A jak się nie da umawiamy się w różnych częściach świata, co czasami jest bardzo śmieszne" - dodaje Kasia Adamik.

Kasia Adamik i Olga Chajdas: Między Polską, Bretanią i Los Angeles

Wspólne chwile reżyserki dzielą między Los Angeles (które uwielbiają mimo szybkiego tempa życia i stresu z tym związanego), Polskę i Bretanię.

"Kilka lat temu kupiłam starą stodołę, która stała obok, wyremontowałam ją i jeździmy tam z Olgą kiedy tylko się da. Teraz mimo naszych zwariowanych zajęć wyrwałyśmy dwa tygodnie i od razu tam pojechałyśmy" - opowiadała Adamik przed laty o ich zakątku w Bretanii.

Podczas wspólnych wywiadów reżyserki często poruszają kwestie związków jednopłciowych, tolerancji i akceptacji w Polsce.  W rozmowie z "Elle" kilka lat temu Kasia Adamik mówiła, że w jej domu panowała akceptacja i tolerancja: "W dzieciństwie w ogóle nie wiedziałam, że homofobia istnieje. Nawet nie przyszło mi wtedy do głowy, że można kogoś nie lubić, nie tolerować albo nie szanować z takiego powodu".

"Według mnie to jest jednak kwestia wychowania - w moim domu nigdy nie padały hasła rasistowskie albo homofobiczne" - dodała w tym samym wywiadzie Olga Chajdas.

Olga Chajdas: Błyskotliwa kariera

Olga Chajdas urodziła się 5 lutego 1983 roku w Poznaniu. Kiedy miała 8 lat, przeprowadziła się z rodzicami do Warszawy. Na studia wybrała się natomiast do Łodzi, gdzie skończyła tamtejszą Szkołę Filmową na kierunku organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej. Jest także absolwentką reżyserii, którą studiowała na warszawskiej Akademii Filmu i Telewizji. 

Pracę na planach filmowych zaczęła jeszcze podczas studiów. Pracowała przy takich serialach jak "Ukryta prawda" czy "Barwy szczęścia". Dziś twierdzi, że bardzo docenia doświadczenie, które tam zdobyła.

W kolejnych latach pracowała m.in. jako asystentka reżysera w Teatrze na Woli. Później została drugim reżyserem w filmie Agnieszki Holland, "W ciemności" i zaczęła tworzyć własne filmy i seriale. W jej dorobku znajdziemy takie produkcje, jak: "Nina", seriale "1983", "Wataha", "Krakowskie potwory", czy "Mój agent".

Kasia Adamik: Córka Agnieszki Holland

Katarzyna Adamik urodziła się 28 grudnia 1972 roku w Warszawie. Jest córką Agnieszki Holland i Laco Adamika. Zdobyła wykształcenie jako graficzka na Akademii Sztuk Pięknych w Brukseli. Zawodowo zajmuje się reżyserią, wspólnie z matką nakręciły film "Pokot", za który zostały nagrodzone na 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Do jej ostatnich projektów należą produkcje Netfliksa: "Krakowskie potwory" i "Erotica 2022". Pracowała także przy "Warrior Nun". 

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Kasia Adamik | Olga Chajdas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy