Miłość w filmowym świecie: Colin Firth i Livia Giugolli

Colin Firth odniósł ogromne sukcesy w życiu zawodowym, lecz jego życie uczuciowe nie zawsze było usłane różami. Zakochał się w pięknej Włoszce, z którą spędził cudowne chwile. Po ponad 20 latach rozstał się z żoną, która, jak się okazało, zdradzała go przez 11 miesięcy.

Jego dziadkowie byli misjonarzami, a rodzice - nauczycielami. Colin Firth urodził się w Anglii, jednak połowę swojego dzieciństwa spędził w Nigerii. Do Anglii wrócił, by dalej się kształcić. Wybrał aktorstwo i ukończył trzyletni kurs w londyńskim Drama Center.

Zaraz potem zaczął wspinać się na kolejne szczeble kariery teatralnej, telewizyjnej i filmowej. Jego wielki talent nie budził wątpliwości - i zdobywał dlań kolejne role. Najpierw zabłysnął na dużym ekranie jako tytułowy bohater w głośnym "Valmoncie" Milosa Formana z 1989 r.; później odniósł sukces rolą w melodramacie "W kręgu przyjaciół" (1995).

Reklama

Prawdziwym przełomem okazała się dla niego telewizyjna adaptacja "Dumy i uprzedzenia". Wyprodukowany przez BBC miniserial, w którym Colin Firth zagrał pana Darcy'ego, podbił serca brytyjskiej, a później amerykańskiej widowni. W połowie lat 90. do pana Darcy'ego wzdychały kobiety po obu stronach Atlantyku.

Później wszystko potoczyło się już błyskawicznie. Dziś Colin Firth może się pochwalić udziałem w najlepszych i najgłośniejszych produkcjach ostatniego dwudziestolecia. Są wśród nich: "Angielski pacjent" (1996), "Zakochany Szekspir" (1998), "Dziennik Bridget Jones" (2001), "Mamma Mia!" (2008), "Samotny mężczyzna" (2009), "Szpieg" (2011) - i, oczywiście, "Jak zostać królem", gdzie brawurowo zagrał jąkającego się brytyjskiego monarchę i otrzymał pierwszego w karierze Oscara.

Colin Firth i Livia Giuggioli: Włoska piękność zauroczyła aktora

Zanim Colin Firth zakochał się we włoskiej producentce był w związku z aktorką Meg Tilly. Nominowana do Oscara Meg (jest siostrą Jennifer Tilly) poznała brytyjskiego aktora na planie filmu "Valmont".

Zakochali się w sobie i postanowili razem zamieszkać. Wspólnie wychowali dwoje małych dzieci Tilly z poprzedniego związku, a w 1990 roku powitali na świecie ich syna, Willa. Po ich rozstaniu plotkowano, że Firth nawiązał romans z koleżanką z planu "Dumy i uprzedzenie" - Jennifer Ehle. Ten związek trwał zaledwie rok.

Colin Firth i Livia Giuggioli poznali się w 1996 roku w Kolumbii na planie serialu "Nostromo". Ona była asystentem produkcji, on uznanym już aktorem i jedną z gwiazd obsady. 27-letnia piękność natychmiast zauroczyła brytyjskiego przystojniaka. W wywiadach wspominał, że zakochał się w niej od pierwszego wejrzenia.

Dalej wszystko potoczyło się błyskawicznie. Aktor, który unikał deklaracji i przez lata był zagorzałym przeciwnikiem małżeństwa, szybko się oświadczył i został przyjęty. Jednak tradycyjna rodzina jego wybranki nie kryła niezadowolenia.

Ostatecznie niechętną mu familię skutecznie obłaskawił, kiedy w niespełna dwa miesiące nauczył się włoskiego. Zakochał się też w ich temperamencie i ekspresji. W czerwcu 1997 roku w pięknych plenerach Toskanii Livia została jego żoną. Para doczekała się dwóch synów. W 2001 roku urodził się Luca, a dwa lata później przyszedł na świat Mateo.

Colin Firth i Livia Giuggioli rozstali się po ponad 20 latach małżeństwa

Wydawało się, że para zostanie ze sobą już na zawsze, lecz w 2019 roku świat obiegła informacja, że związek się zakończył. Giuggioli przez 11 miesięcy miała mieć romans ze swoim przyjacielem z dzieciństwa, Marco Brancaccią. Jednak zanim prawda wyszła na jaw, kobieta utrzymywała, że Marco jest jej prześladowcą.

Do akcji wkroczyła nawet policja. Włoski dziennikarz Marco Brancaccia miał być stalkerem pary od wielu lat. Nękanie miało polegać na wysyłaniu im SMS-ów i e-maili, czy wykonywaniu telefonów z pogróżkami.

Dziennikarz wszystkiemu zaprzeczył.

W końcu Giuggioli również wyznała prawdę. Twierdziła, że w 2015 r. ona i Firth rozstali się na rok i to właśnie w tym czasie miała wdać się w romans.

Finalnie Colin i Livia się rozstali po ponad 20 latach bycia razem. W grudniu 2019 r. para ogłosiła oficjalną separację. Ponoć próbowali do siebie wrócić, lecz im się to nie udało.

Czytaj więcej: Joe Jonas i Sophie Turner przerwali milczenie. Jest oświadczenie o rozwodzie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Colin Firth
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy