Reklama

Miłość aż po grób? Nie tym razem! Te gwiazdy unieważniły ślub kościelny

W ostatnich tygodniach głośno było o rozwodzie kościelnym Adama Sztaby i Doroty Szelągowskiej. Śledząc biografie polskich gwiazd show-biznesu łatwo spostrzec jednak, że nie byli oni jedynymi. Kto zdecydował się złamać zasadę „co Bóg złączył, człowiek niech nie rozdziela”? Poniżej lista znanych i lubianych, którzy postanowili unieważnić swój ślub kościelny.

Dorota Szelągowska i Adam Sztaba

Znana prezenterka i projektantka wnętrz oraz dyrygent byli parą przez 13 lat, zanim zdecydowali się na zawarcie małżeństwa. Niestety, w ich przypadku, okazało się ono początkiem końca miłości. Para rozstała się zaledwie trzy miesiące po ślubie i hucznym weselu, które odbyło się w zabytkowej cegielni w Rzucewie nad Zatoką Pucką.

Małżonkowie rozwiedli się w maju 2015 roku i każde z nich ułożyło sobie życie na nowo. Sztaba rok po rozwodzie, ożenił się ze swoją menedżerką Agnieszką Dranikowską, a Szelągowska wyszła za producenta programów w TVN Style Michała Wawro.

Reklama

Niedawno okazało się, że popularny dyrygent w ubiegłym roku zdecydował się również na... ślub kościelny. Udało mu się złożyć po raz kolejny przysięgę małżeńską, dzięki kilkuletnim staraniom o o unieważnienie poprzedniego ślubu.

Jacek Kurski

Jacek Kurski do 2015 roku związany był z Moniką Kurską, z którą ma troje dzieci. Para jednak postanowiła się rozstać, a prezes TVP związał się z Joanną Klimek. Polityk marzył jednak o tym, by nowej ukochanej złożyć przysięgę przed ołtarzem, w związku z tym wystarał się o unieważnienie poprzedniego ślubu kościelnego.

Procedura przebiegła zgodnie z planem i po 24 latach państwo Kurscy przestali być małżeństwem również w świetle prawa kościelnego.

Wydarzenie to wywołało spore emocje i kontrowersje również wśród duchownych. Tak o wydarzeniu mówił Krzysztof Mądel, jezuita i kapelan w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie:

Wojciech Cejrowski i Beata Pawlikowska

Wojciech Cejrowski i Beata Pawlikowska byli małżeństwem przez kilka lat. Parze podróżników udało się utrzymać związek w tajemnicy przed mediami. Swój sekret wyznali publicznie w 1999 roku. Pięć lat później Pawlikowaska przyznała, że nie byli zgodnym małżeństwem i zupełnie do siebie nie pasowali. Co zaskakujące, para nie musiała za bardzo się starać z uzyskaniem rozwodu.

Chociaż ślub odbył się w kościele, to dokumenty potwierdzające zawarcie związku małżeńskiego nigdy nie dotarły do urzędu stanu cywilnego. Tym samym ich ślub został po prostu anulowany. - Oficjalnie w polskich dokumentach jestem i zawsze byłam panną - tłumaczyła w jednym z wywiadów Beata Pawlikowska.

Katarzyna Skrzynecka i Zbigniew Urbański

Katarzyna Skrzynecka przez trzy lata była żoną Zbigniewa Urbańskiego. Niestety uczucie, przypieczętowane ślubem w 2003 roku, szybko się wypaliło. Po rozwodzie zaczęła się walka o unieważnienie ślubu w kościele. Udało się po sześciu latach. Proces ten nie należał do najprzyjemniejszych.

Obecnie Skrzynecka zawiązana jest z Marcinem Łopuckim.

Jacek Borkowski

Jacek Borkowski na swoim koncie ma trzy małżeństwa, w tym dwa kościelne. Aktor publicznie przyznał, że proces kościelnego unieważniania małżeństwa to nieprzyjemne "pranie brudów". Na unieważnieniu zależało jego byłej żonie, aktor zgodził się wziąć winę na siebie, by nie sprawiać jej większej przykrości.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL