Michalina Manios: Co słychać u gwiazdy "Top Model" po latach?

Michalina Manios ogólnopolską rozpoznawalność zdobyła dzięki udziałowi w 2. edycji programu "Top Model". Głośno zrobiło się o niej przede wszystkim ze względu na to, że była pierwszą transpłciową uczestniczką programu. Przez kilka tygodni modelka zaskarbiła sobie sympatię jurorów i pokazała niezwykłe umiejętności, co ostatecznie zaprowadziło ją do finału show. Po latach od tego wydarzenia Manios zdecydowała się jednak porzucić show-biznes i wyprowadziła się z Polski. Co robi i jak wygląda dziś?

Michalina Manios: Jej udział w "Top Model" poruszył widzów

Historia Michaliny Manios 11 lat temu poruszyła całą Polskę. Podczas jednego z odcinków castingowych 2. edycji programu "Top Model" pojawiła się piękna blondynka, która swoim wyznaniem zszokowała nie tylko jurorów, ale i miliony widzów. Uczestniczka show wyznała, że jest osobą interpłciową (posiadającą zarówno męskie, jak i żeńskie narządy płciowe) i przez większość swojego życia nazywana była Michałem. Przez długi czas, jak wspominała, czuła się jednak "dziewczyną zaklętą w ciele chłopca" i po latach upokorzeń i szykan ze strony rówieśników i otoczenia, postanowiła dokonać korekty płci.

Reklama

W programie wystąpiła już jako Michalina i z miejsca oczarowała jurorów. Z łatwością przechodziła kolejne etapy show, by wreszcie awansować do wielkiego finału. W ostatecznym rozstrzygnięciu zajęła trzecie miejsce, ale mimo ogromnego sukcesu nie udało jej się rozwinąć kariery w modelingu i zagrzać miejsca w polskim show-biznesie. Jej działalność na tym polu opierała się głównie na bywaniu na wydarzeniach branżowych i pozowaniu na ściankach.

W 2014 roku Michalina Manios postanowiła jeszcze spróbować swoich sił w muzyce. Wystąpiła w przesłuchaniach w ciemno w programie "The Voice of Poland", ale nie zdołała obrócić żadnego fotela. Po tej porażce modelka zdecydowała się zniknąć z mediów. Zupełnie odcięła się również od kariery w modelingu.

Nowe życie w Szwecji

Gwiazda "Top Model" w 2015 roku porzuciła nie tylko show-biznes, ale i Polskę. Modelka postanowiła przeprowadzić się do Skandynawii i tam zacząć zupełnie nowe życie. Najpierw pracowała w rodzinnej firmie, zajmującej się budową ekologicznych domów z drewna, a obecnie spełnia się jako filolożka szwedzka.

Językiem szwedzkim zainteresowała się wiele lat temu. Tak o swojej pasji opowiadała w jednym z wywiadów:

Modelka podkreśla również, że Szwecja okazała się wspaniałym miejscem do życia i doskonale odnajduje się w nowej ojczyźnie. Docenia przede wszystkim styl życia Szwedów i ich podejście do innych, w którym prym wiedzie tolerancja i pochwała równouprawnienia. 

Michalina Manios jest wciąż aktywna w mediach społecznościowych, dzięki czemu możemy dowiedzieć się, jak obecnie wygląda. Gwiazda "Top Model" od czasu występu w programie przeszła sporą metamorfozę. Dziś może pochwalić się długimi, prostymi włosami i grzywką. Blond postanowiła natomiast zamienić na czekoladowe odcienie. Podoba Wam się ta zmiana?

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Top Model
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy