Martyna Wojciechowska na legitymacji szkolnej! Widnieje na niej inne imię

Martyna Wojciechowska z okazji 1 września i końca wakacji, wróciła wspomnieniami do swoich czasów szkolnych. Podróżniczka pokazała fanom swoją starą legitymację i niektórych wprawiła w osłupienie. Na dokumencie widnieje bowiem inne imię...

Martyna Wojciechowska pokazała legitymację szkolną

Tegoroczne wakacje oficjalnie dobiegły końca! 1 września dzieci ruszyły do szkół, żeby powitać nowy rok szkolny. Dla wielu osób jest to idealna okazja do przypomnienia sobie czasu spędzonego na lekcjach. Martyna Wojciechowska, która sama jest dumną mamą, pokazała w mediach społecznościowych swoją legitymację szkolną. Podróżniczka ma na niej zaledwie 7 lat. Sami zobaczcie!

"Jakby to było wczoraj! A to... 1 września 1981 roku. 7-letnia Martyna [...] trochę wystraszona, ale gotowa do działania melduje się w szkole podstawowej nr 306 przy ul. Połczyńskiej w Warszawie. Tak zaczęła się moja edukacyjna podróż i trwa do dzisiaj, bo przecież nigdy nie przestajemy się uczyć" - wspomina dziennikarka.

Reklama

Martyna Wojciechowska ma inne imię na legitymacji

Największą uwagę internautów przykuło nie zdjęcie, a imię, które znalazło się na dokumencie. Użytkownicy sieci zauważyli, że na legitymacji widnieje imię Marta, zamiast imienia Martyna. Wszystko dlatego, że 47-latka na początku 2019 roku zmieniła imię, które otrzymała po urodzeniu. Decyzję argumentowała tym, że w życiu prywatnym i zawodowym częściej zwracano się do niej imieniem Martyna. Używanie dwóch imion wiązało się jednak z pewnymi problemami podczas wizyt w urzędzie czy u lekarza. Podróżniczka stwierdziła również, że imię Martyna "wybrało ją wiele lat temu".

"Zamieniłam "opiekunkę ogniska domowego" (znaczenie imienia Marta z języka aramejskiego) na "wojowniczkę" (imię Martyna pochodzi od Marsa, boga wojny). To imię wybrało mnie wiele lat temu, jeszcze kiedy byłam dzieckiem, a teraz, po 45 latach postanowiłam to nareszcie sformalizować! Co za ulga!" - napisała na Instagramie po zmianie imienia.

Martyna Wojciechowska i życzenia na nowy rok szkolny

Martyna Wojciechowska w swoim wspomnieniowym poście zwróciła się również do dzieci i rodziców. Dziennikarka życzyła uczniom rozwijania pasji, a opiekunom - wypoczynku po wakacjach spędzonych z pociechami.

"Dzieciaki, dzisiaj zaczynacie nową, ekscytującą przygodę! NOWY ROK SZKOLNY! [...] Róbcie swoje, pamiętajcie, że to nie oceny są najważniejsze, a prawdziwa PASJA, która będzie Was prowadzić przez życie [...]. A rodzicom po wakacjach... życzę zasłużonego odpoczynku!" - czytamy w opisie zdjęcia.

Autor: Hubert Wiączkowski

RMF
Dowiedz się więcej na temat: Martyna Wojciechowska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy