Marek Kondrat o małżeństwie z Antoniną Turnau. "Moje życie do typowych nie należy"

"Zazwyczaj małżeństwo z dużą różnicą wieku kojarzone jest z interesem, koniecznością albo wygodą" - Marek Kondrat mówi w książce "Tacy Sami. Szczerze o samotności" autorstwa Jolanty Kwaśniewskiej i Jakuba B. Bączka, narzekając na "ograne i typowe" stereotypy. "Moje życie do typowych nie należy" - zastrzega 73-letni aktor.

Marek Kondrat związany jest z młodszą o 38 lat Antoniną Turnau. Para wzięła ślub w 2015 roku, trzy lata później na świat przyszła ich córka Helenka.

W książce Jolanty Kwaśniewskiej i Jakuba B. Bączka "Tacy Sami. Szczerze o samotności" aktor opowiedział o swoim małżeństwie.

Reklama

Marek Kondrat: Mało kto pyta o miłość

"Mało kto pyta o miłość... Bo w nią nie wierzą. Mało kto doświadcza czegoś tak wręcz nadprzyrodzonego, nieznającego podziału wynikającego z wieku czy różnic kulturowych" - powiedział 73-letni aktor.

"Zazwyczaj małżeństwo z dużą różnicą wieku kojarzone jest z interesem, koniecznością albo wygodą... Kolejne stereotypy... Do tego takie już mocno ograne i typowe, a typowość nie jest mi bliska. Moje życie do typowych nie należy" — dodał Kondrat.

Zdobywca nagrody dla najlepszego aktora na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za rolę w "Dniu świra" opowiedział też o "zadziwiającym aspekcie" samotności.

"Staram się być dowcipniejszy, niż jestem z natury. Wolę zatem czas spędzony z książką czy z szachami, w które gram namiętnie, bo ewidentnie prowokują do dobrej jakościowo samotności. Jest to zadziwiający aspekt w naszej ludzkiej naturze, że człowiek boi się samotności, a z drugiej strony bardzo często się na nią sam skazuje" - przyznał Kondrat w rozmowie z Jolantą Kwaśniewską i Jakubem B. Bączkiem.

Książka "Tacy Sami. Szczerze o samotności" to zbiór intymnych i pogłębionych rozmów z wyjątkowymi postaciami życia publicznego w Polsce. Obok Marka Kondrata z Kwaśniewską i Bączkiem rozmawiali: Michał Bajor, siostra Małgorzata Chmielewska, Agnieszka Kobus-Zawojska, Teresa Lipowska, Krystyna Mazurówna, Katarzyna Miller, Andrzej Seweryn i Marta Żmuda-Trzebiatowska.

Marek Kondrat w kolejnym filmie Mariusza Wilczyńskiego

Mimo iż Marek Kondrat ogłosił w 2007 roku, że rzuca aktorstwo, trzy lata później pojawił się w filmie Janusza Majewskiego "Mała matura 1947", w którym zagrał epizodyczną rolę nauczyciela łaciny. Usłyszeliśmy go także w animacji Mariusza Wilczyńskiego "Zabij to i wyjedź z tego miasta".

Kondrat zagra też jednego z głównych bohaterów kolejnego filmu Wilczyńskiego "Na mój pogrzeb w czerwonej sukni przyjdź".

"Marek Kondrat przyjął rolę w moim nowopowstającym filmie!!! Po raz drugi MISTRZ robi dla mnie odstępstwo od swojej deklaracji rezygnacji z aktorstwa, poprzednio uczynił to dla "Zabij to i wyjedź z tego miasta" w którym genialnie wspomógł Andrzeja Wajdę oraz zagrał mojego ojca" - informował na Facebooku się Wilczyński.

Reżyser od kilku miesięcy kompletuje obsadę obrazu, którego premiera planowana jest na 2026 rok. Role w "Na mój pogrzeb w czerwonej sukni przyjdź" przyjęli już: Agnieszka Holland, Janusz Gajos, Jerzy Stuhr, Andrzej Seweryn Dawid Ogrodnik, Paweł Pawlikowski, Maciej Stuhr, Andrzej Chyra, Kasia Smutniak, Daniel Olbrychski, Piotr Fronczewski, Joanna Kulig, Magdalena Zawadzka, Helena Norowicz.

 

swiatseriali.pl
Dowiedz się więcej na temat: Marek Kondrat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy