Maciej Cempura: Grał Szymka Solejuka! Jak żyje dziś gwiazdor "Rancza"?

Maciej Cempura zapisał się w pamięci widzów TVP i serialu "Ranczo" jako Szymek Solejuk, syn Kazimiery i Macieja. Na ekranie zadebiutował jako 10-latek. Co robi dziś i jak ułożyła się jego kariera?

Maciej Cempura: Zasłynął jako Szymek Solejuk z "Rancza"

Można powiedzieć, że Maciej Cempura aktorstwo ma we krwi - jest bowiem synem płockich aktorów, Doroty i Szymona. Karierę zaczynał już jako kilkulatek od występów w kampanii reklamowej "Pij mleko, będziesz wielki".

Na popularność i uwielbienie widzów nie musiał czekać długo. Krótko po swoim debiucie przed kamerą, otrzymał rolę w hicie TVP - "Ranczo". 10-letni wówczas Cempura wcielił się w Szymka Solejuka, syna Kazimiery i Macieja. Szymek był znany w całej gminie z niezwykłych zdolności. Był bardzo inteligentny i miał talenty w dziedzinach technicznych. Szybko też otrzymał stypendium naukowe, dzięki któremu mógł opuścić wieś i zdobyć gruntowne wykształcenie. Chłopiec był dumą Wilkowyj.

Reklama

Dzięki roli w "Ranczu", Cempura zyskał ogromną rozpoznawalność i wielu fanów. Niewiele osób jednak pewnie wie, że Maciej pojawił się na planie serialu ze starszym bratem - Jędrzejem. Nastolatek w popularnej produkcji przez 10 lat wcielał się w Marianka - najstarszego syna Solejuków.

Maciej Cempura: Jak gwiazdor "Rancza" żyje dziś?

Ogromny sukces, jaki odniósł Maciej Cempura dzięki roli w hicie TVP, skutkował pojawieniem się kolejnych zawodowych propozycji. Jeszcze w czasie trwania przygody z serialem "Ranczo", młody aktor dostał kolejną rolę. Tym razem zagrał Piotrka Sikorę, syna Pawła (w tej roli Artur Żmijewski) w produkcji TVN "Odwróceni".

Po latach, już jako niemal dorosły mężczyzna, zagrał w serialach "Prawo Agaty" oraz "Lekarzach". Okazjonalnie pojawia się również w filmach. Widzowie mogą go kojarzyć z takich produkcji, jak: "Obietnica" Anny Kazejak, czy "Ułaskawienie" Jana Jakuba Kolskiego.W tym roku natomiast ponownie pojawił się na ekranach, dzięki roli w serialu "Układ".

Maciej Cempura studiował również na białostockiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza, na Wydziale Sztuki Lalkarskiej.

Maciej Cempura: Ma własny zespół muzyczny

Cempura jest obecnie bardzo aktywny w mediach społecznościowych, dzięki czemu fani mogli dowiedzieć się o kolejnej wielkiej pasji aktora - muzyce. Okazuje się, że Maciej ma własny zespół muzyczny The Eat R, w którym gra na gitarze basowej. We wrześniu 2020 roku opublikował w sieci wideo ze swojego studia garażowego. Trzeba przyznać, że aktor lubi oryginalne brzmienia.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Ranczo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy