"M jak miłość": Rafał Mroczek na zdjęciu z prezydentem Andrzejem Dudą

Rafał Mroczek pochwalił się na Instagramie, że odwiedził Pałac Prezydencki. Wizyta miała związek z tym, że Fundacja "Oczami Nieba", w której udziela się aktor, została wyróżniona w ramach Nagrody Prezydenta RP "Dla Dobra Wspólnego".

Głównym celem Fundacji "Oczami Nieba", w której Rafał Mroczek działa jako wolontariusz, jest promowanie wartości chrześcijańskich wśród dzieci i młodzieży. Po wybuchu wojny w Ukrainie organizacja zaangażowała się również w pomoc uchodźcom. I to właśnie jej dokonania na tym polu zwróciły uwagę członków kapituły Nagrody Prezydenta RP "Dla Dobra Wspólnego". Fundacji została wyróżniona w kategorii "Dzieło" za projekt Domowej Noclegowni dla matek z dziećmi z Ukrainy.

Reklama

Rafał Mroczek w Pałacu Prezydenckim

"Nasza Fundacja 'Oczami Nieba' została wyróżniona za działania na rzecz uchodźców z Ukrainy. Dziękujemy. Wszystkim wolontariuszom i ludziom zaangażowanym w funkcjonowanie noclegowni gratuluję, jesteście cudowni. Szczególne gratulacje i podziękowania kieruję dla laureatów oraz wszystkich fundacji, organizacji i osób prywatnych, którzy włączają się w pomaganie innym" - napisał na swoim Instagramie Rafał Mroczek, podpisując się jako "ambasador" oraz osoba "delegowana do usterek i spraw technicznych" w tejże fundacji. 

Aktor do postu dołączył też zdjęcia z prezydentem Andrzejem Dudą. Na jednym pozują z przedstawicielami fundacji i Agatą Kornhauser-Dudą, a na drugim stoją tylko we dwóch.

Nie jest to pierwsze wyróżnienie, które Rafał Mroczek zdobył za działanie na rzecz innych. W 2018 roku został nagrodzony za niesienie pomocy innym na gali Gwiazdy Dobroczynności. Aktor swojej społecznikowskiej pasji dawał wyraz m.in. biorąc udział w charytatywnych meczach w Reprezentacji Artystów Polskich. 

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Rafał Mroczek | Andrzej Duda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy