Kiedyś znała ich cała Polska. Które gwiazdy zrezygnowały z kariery?

Show-biznes rządzi się swoimi prawami. Niektóre gwiazdy w ekspresowym tempie zyskują popularność, potem gasną jeszcze szybciej. Część z nich sama decyduje o zakończeniu kariery w show-biznesie. Zobacz, którzy celebryci nagle zniknęli z czerwonych dywanów i co robią dziś!

Agnieszka Robótka-Michalska

Obecnie 60-letnia Agnieszka Robótka-Michalska angaż w serialu "W labiryncie" otrzymała niedługo po ukończeniu szkoły teatralnej. Odeszła z niego, by grać bardziej ambitne role, jednak żaden późniejszy występ nie przyniósł jej takiego rozgłosu jak Ewa Glinicka. Pojawiła się w "Pograniczu w ogniu", "Sprawie kobiet" i kontynuacji "Czterdziestolatka". W "Klanie" wcieliła się w panią Kornecką, a w "Pensjonacie pod Różą" w Renatę Szulc. Jej kariera zwolniła tempa. Artystka bardziej zaangażowała się w działalność polityczną.

Łukasz Dziemidok

W trakcie studiów związany był z wrocławską Grupą Artystyczną Ad Spectotores. W 2003 roku został absolwentem PWST we Wrocławiu. Później pojawiał się na deskach lokalnych teatrów w spektaklach m.in "Burza" czy "Romeo i Julia". Stał się popularny dzięki rolom w telewizyjnych serialach. W "Klanie" wcielił się w postać Adama Koneckiego, narzeczonego Aleksandry Lubicz, a w "Pierwszej miłości" był Patrykiem Skalskym. Pojawił się też w innych produkcjach jak "Fala zbrodni" czy "Świat według Kiepskich". 

Reklama

Po odejściu z polsatowego serialu codziennego postanowił zakończyć karierę aktorską i wyjechać do Stanów. Na Stanowym Uniwersytecie Kalifornijskim ukończył kolejne studia, tym razem z psychoterapii. Obecnie pracuje jako psychoterapeuta par i małżeństw. Jest zadowolony, że aktualny zawód pozwala mu nieść pomoc innym. 

Małgorzata Lewińska

W 1996 ukończyła warszawską PWST. Debiutowała w spektaklu "Cyrano" w Teatrze Komedia. Najbardziej znaczącym występem w jej karierze była rola Patrycji Cwał-Wiśniewskiej w komediowym serialu "Lokatorzy" oraz jego spin-offie o nazwie "Sąsiedzi". W jednym z wywiadów przyznała, że nie do końca rozumie, dlaczego po zakończeniu zdjęć serialu nie była zapraszana do kolejnych produkcji. Ciężko było jej znaleźć swoje miejsce w świecie, gdzie "króluje autopromocja i siła przebicia", dlatego aktorka usunęła się w cień. Sporadycznie jeszcze pojawia się na ekranach. Od 2021 wciela się w Olgę Jaszewską w "M jak miłość".

Michał Juszczakiewicz

Juszczakiewicz najbardziej zapisał się w pamięci polskich telewidzów jako prowadzący "Od przedszkola do Opola", jednak już przed nim był rozpoznawalnym aktorem. Wystąpił m.in. w "Czułych miejscach", "Misiu" czy "Człowieku z żelaza". Jego kariera nabierała tempa, jednak po 12 latach popularny program muzyczny został zdjęty z anteny, a jego prowadzący oddał się branży filmowej. Od tamtej pory tworzy scenariusze, kręci filmy dokumentalne i organizuje warsztaty aktorskie. Jego występy w telewizji nie są zbyt częste, woli pozostawać "na uboczu" show-biznesu.

Maja (Agnieszka) Frykowska

Dyplom aktorski obroniła spektaklem "Śluby panieńskie" w 2009 roku, jednak swoją karierę "Frytka" rozpoczęła 7 lat wcześniej w Big Brotherze, gdzie wywołała skandal. Przez wiele lat była częstą bohaterką artykułów w prasie kolorowej. Wzięła udział w dwóch edycjach kolejnego programu rozrywkowego "Bar". Pojawiała się w licznych programach telewizyjnych i zdobyła nawet kilka angaży filmowych. Później zmieniła swoje życie oraz wartości. W 2013 roku oficjalnie wycofała się z show-biznesu i zmieniła imię z Agnieszka na Maja. Wyjechała do Szwajcarii, gdzie poślubiła Michała Brzezińskiego. W 2018 roku wydała autobiografię o tytule "Pokonaj siebie".

Sergiusz Żymełka

Studiował psychologię w biznesie w Wyższej Szkole Zarządzania i Prawa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie. Debiutował w 1996 roku w serialu "Szczęśliwy dzień", podkładając swój głos Sammy'emu Parkerowi. Grywał w przedstawieniach Teatru Telewizji dla Dzieci. Największą popularność zdobył dzięki angażowi w "Rodzinie zastępczej". Wcielił się tam w postać Filipa Kwiatkowskiego. Miał swój udział w produkcji "Tam, gdzei żyją Eskimosi".

Zrezygnował z działalności aktorskiej i podjął studia, po czym zaczął pracować w Centralnym Ośrodku Informatyki w Warszawie. Co jakiś czas pojawia się w branży. W 2019 wystąpił w filmie Patryka Vegi "Kobiety mafii 2" czy rok później wziął udział w programie "Projekt Lady", jednak jego występy są sporadyczne i trzyma się z dala od show-biznesu.

Aleksandra Woźniak

Na ekranie debiutowała w wieku 17 lat, w Teatrze Telewizji pt. "Moje Drzewko Pomarańczowe" w reżyserii Doroty Kędzierzawskiej. Wystąpiła w wielu filmach i serialach, jednak widzowie najbardziej kojarzą ją z polskiej komedii "13 posterunek". Wcieliła się tam w postać starszej sierżant Kasi, uroczej i nieco nieporadnej policjantki. Zrezygnowała z Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej na rzecz filologii języka niemieckiego. W maju 2020 powiadomiła opinię publiczną o zakończeniu kariery aktorskiej. Obecnie prowadzi własny gabinet psychoterapeutyczny i angażuje się w szerokie działania charytatywne.

Zobacz też: Serialowy hit Netfliksa nie doczeka się kontynuacji. "KAOS" skasowany

swiatseriali
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy