Kiedyś królowali w show-biznesie. Nie zgadniecie, co robią dziś!

Kiedyś zachwycali na ekranach i byli na czołówkach gazet, dziś unikają błysku fleszy. Z dnia na dzień zniknęli z mediów, by rozpocząć nowe życie. Zobacz, czym teraz zajmują się dawne ikony polskiego show-biznesu!

Renata Gabryjelska

W 1993 roku została I wicemiss Miss Polonia. Prężnie rozwijała swoją karierę jako modelka i aktorka. Zadebiutowała w filmie "Girl Guide" Juliusza Machulskiego. Wystąpiła w serialach "Złotopolscy", "Tygrysy Europy" oraz "Tak i Nie". Pracowała jako reporterka telewizji Polsat i pojawiła się na wielu okładkach magazynów za sprawą swojego kontraktu z paryską agencją modelek. 

Ukończyła studia prawnicze, reżyserskie oraz z coachingu i mentoringu. Wciąż sporadycznie pozuje do sesji i próbuje swoich sił po drugiej stronie kamery jako reżyserka. Na co dzień pracuje głównie jako mentorka, bazując na wiedzy zdobytej również na planach filmowych. 

Reklama

"Jestem ciekawa ludzi, lubię wyzwania, to dają mi warsztaty motywacyjne i rozwojowe, które robię dla firm i studentów szkół filmowych" - opisuje na swojej stronie internetowej. 

Łukasz Dziemidok

W trakcie studiów związany był z wrocławską Grupą Artystyczną Ad Spectotores. W 2003 roku został absolwentem PWST we Wrocławiu. Później pojawiał się na deskach lokalnych teatrów w spektaklach m.in "Burza" czy "Romeo i Julia". Stał się popularny dzięki rolom w telewizyjnych serialach. W "Klanie" wcielił się w postać Adama Koneckiego, narzeczonego Aleksandry Lubicz, a w "Pierwszej miłości" był Patrykiem Skalskym. Pojawił się też w innych produkcjach o tytułach "Fala zbrodni" czy "Świat według Kiepskich".  

Po odejściu z Polsatowego serialu codziennego postanowił zakończyć karierę aktorską i wyjechać do Stanów. Na Stanowym Uniwersytecie Kalifornijskim ukończył kolejne studia, tym razem z psychoterapii. Obecnie pracuje jako psychoterapeuta par i małżeństw. Jest zadowolony, że aktualny zawód pozwala mu nieść pomoc innym. 
 
"Uważam, że nasze wybory powinny być z nami spójne. Tak też było z moim wyjazdem do Ameryki i zostawieniem mojej kariery aktorskiej w Polsce. Nigdy tego nie żałowałem" - podkreślił w rozmowie z portalem ShowNews. 

Anna Janocha

Przypadkowe zaniesienie zdjęć do agencji aktorskiej otworzyło jej drzwi do świata show-biznesu. Pojawiła się w wielu serialach telewizyjnych. Zdobyła uznanie w "Klanie" jako koleżanka Oli Lubicz oraz w "M jak Miłość" jako Julia. Sukcesami okazały się również jej występy w "Samym życiu", "Pierwszej miłości" czy "Na kocią łapę". Szybko uznano ją za prawdziwy "powiew świeżości" w polskiej telewizji.  

Wróżono jej wielką karierę, jednak sama Anna miała inne plany na swoją przyszłość. Zamiast rozwijać się aktorsko, zdecydowała się ukończyć studia prawnicze na Wyższej Szkole Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie. Pracowała w firmie prawniczej, zajmując się tłumaczeniami na angielski. Po czasie stwierdziła, że lepiej czuje się w marketingu. Obecnie, wspólnie z dwoma partnerami biznesowymi, prowadzi własną agencję PR.   

"Skończyłam prawo, ale nigdy nie byłam przekonana, że chcę zostać prawnikiem. Zostawiam to na inny moment w życiu. Wiedzę ze studiów wykorzystuję w bardziej kreatywnej branży" - mówiła w rozmowie z Faktem. 

Katarzyna Werner

Studiowała politologię na uniwersytecie w Poznaniu. Debiutowała jako reporterka TVP Poznań, później 2004-2008 była prezenterką "Wiadomości". Na długo związała swoją karierę z TVN24. Przez 20 lat witała widzów porannego pasma informacyjnego "Wstajesz i Wiesz". Stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarek w Polsce. Miała również swój epizod w "Lokatorach", polskim serialu komediowym. 

Pewnego dnia postanowiła całkowicie zmienić swoje życie. Porzuciła pracę w telewizji i przeprowadziła się z rodziną do Afryki. Na Zanzibarze otworzyła niewielki hotel i restaurację o nazwie "Mambo Paradise". Od 2019 roku nowy biznes jest jej oczkiem w głowie i cieszy się, że może go prowadzić. 

"Od dwóch lat uczę się nowego zawodu w zupełnie innej części świata i już tak mam, że jak coś robię, to na 100 procent i do końca. Moim oczkiem w głowie jest teraz Mambo Paradise, mały hotel na zanzibarskiej plaży i czas z naszymi gośćmi" - przyznawała w jednym z wywiadów. 

Wydarzeniami ze swojego prywatnego życia oraz życia hotelu chętnie dzieli się na blogu "Mama na Zanzibarze". 

Maciej Dolega

W telewizji spędził dwie dekady jako dziennikarz, prezenter oraz konferansjer. Pracował w Grupie TVN. Prowadził "Teleserwis" w TVN24 oraz był prezenterem pogody w TVN, TVN24 i TTV. W 2021 roku dołączył do TVP Info, gdzie prowadził poranne pasmo informacyjne "Wstaje dzień".  

W marcu bieżącego roku miał zostać częścią zespołu "Dzień Dobry TVN" w roli reportera, odpowiadającego za materiały live. Niestety zmuszony był zrezygnować ze stanowiska z powodów rodzinnych. Później w mediach pojawiła się informacja, że Dolega zmienia branżę. Na tę chwilę porzucił telewizję na rzecz marketingu. Został szefem PR i rzecznikiem prasowym sieci MediaMarkt Polska, gdzie uważa, że lepiej wykorzystywana jest jego wiedza. 

"Pracowałem w telewizji przez minionych 20 lat. Zaczynałem w Telewizyjnym Kurierze Warszawskim jeszcze na studiach, potem TVP Info, TTV, TVN i jeszcze raz w TVP Info. Po tych wszystkich latach zdecydowanie pięknych i udanych doszedłem do wniosku, że moja żyłka biznesowa i specjalistyczna wiedza o mediach może przydać się w innym miejscu" - poinformował w mediach społecznościowych. 

Aleksandra Woźniak

Na ekranie debiutowała w wieku 17 lat, w Teatrze Telewizji pt. "Moje Drzewko Pomarańczowe" w reżyserii Doroty Kędzierzawskiej. Wystąpiła w wielu filmach i serialach, jednak widzowie najbardziej kojarzą ją z polskiej komedii "13 posterunek". Wcieliła się tam w postać starszej sierżant Kasi, uroczej i nieco nieporadnej policjantki. 

Zrezygnowała z Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej na rzecz filologii języka niemieckiego. W maju 2020 powiadomiła opinię publiczną o zakończeniu kariery aktorskiej. Obecnie prowadzi własny gabinet psychoterapeutyczny i angażuje się w szerokie działania charytatywne. 
 
"Od zawsze interesowałam się psychologią i w pewnym momencie postanowiłam pójść na studia psychologiczne, ale jedynie w celu zgłębienia wiedzy. Dopiero w trakcie studiów, gdy odbywałam praktyki w szpitalu psychiatrycznym, poczułam, że chciałabym się zajmować tym zawodowo" - przyznała w jednym z wywiadów. 

Karolina Rosińska

Na casting do zagranicznego filmu "Escape" poszła za namową koleżanki i od razu spodobała się twórcom produkcji. Od tamtej pory jej kariera rozwijała się prężnie, mimo że trochę przytłaczała młodziutką Karolinę. Dostała główną rolę w filmie "Uprowadzenie Agaty" Marka Piwowskiego, a jakiś czas później Olaf Lubaszenko zatrudnił ją jako Noemi w tytule "Poranek kojota". 

Wyjechała do Stanów i Postawiła na naukę filozofii, dziennikarstwa i literatury na Kalifornijskim Uniwersytecie UCLA. Po powrocie do Polski podjęła pracę jako nauczycielka angielskiego. Mimo że pojawiała się w serialach telewizyjnych, jej kariera zaczęła gasnąć. Obecnie mieszka w Los Angeles i rozwija biznes sprzedaży oraz kupna nieruchomości. 

"Czuję, że dopiero teraz tak naprawdę mam kontrolę nad własnym życiem. Trzymam stery. To bardzo przyjemne. Wiem dokładnie, jak będzie wyglądał mój tydzień, co muszę zrobić, gdzie pójść. Z drugiej jednak strony brakuje mi czasami takiej ekscytacji, jaką miałam kiedyś. Tej niewiadomej" - informowała w rozmowie z Plejadą aktorka. 

Zobacz też: Nowa wersja kultowej historii. Adaptacja jednej z najlepszych sensacji

swiatseriali
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama