Reklama

Kidman rzuciła Cruise'a przez scjentologię? Nowe fakty wychodzą na jaw

Byli małżeństwem ponad 10 lat. Nicole Kidman i Tom Cruise stanowili idealną parę, ale ich związek zakończył się rozwodem. Podobno jednym z powodów rozstania, było rosnące zainteresowania Cruise'a scjentologią. Dzisiaj nowe fakty wychodzą na jaw.

Nicole Kidman i Tom Cruise: Rozwód przez scjentologię?

Nicole Kidman i Tom Cruise pobrali się pod koniec 1990 roku. Ich małżeństwo trwało niespełna 11 lat. Aktorzy rozwiedli się w 2001 roku.

Od początku plotkowano, że powodem rozwodu miało być zbyt duże zaangażowanie Cruise'a w scjentologię (uznawaną przez część osób za sektę). To, że Nicole Kidman była katoliczką stanowiło zagrożenie - scjentolodzy obawiali się, że aktorka odciągnie męża od sekty.

Reklama

Niedawno ukazała się książka "Miliard lat: moja ucieczka od życia w najwyższych rangach scjentologii", której autorem jest wysoko postawiony przedstawiciel sekty scjentologicznej Mike Rinder.

Mężczyzna ujawnił w publikacji, że w 1997 roku - podczas kręcenia w Wielkiej Brytanii filmu Stanley'a Kubricka "Oczy szeroko zamknięte", w którym grali Kidman i Cruise - hollywoodzki gwiazdor zaczął oddalać się od sekty. Zaniepokojony szef kościoła scjentologicznego, David Miscavige, wysłał z USA swojego zaufanego człowieka, żeby przeprowadził rozmowę z aktorem. Po tym fakcie Cruise wrócił na łono sekty, za to oddalił się od swojej żony.
Nicole Kidman nigdy nie komentowała powodów, które skłoniły ją do rozwodu z Cruisem.

Nicole Kidman i Tom Cruise: Historia związku

Nicole Kidman i Tom Cruise pobrali się pod koniec 1990 roku. W czasie trwania małżeństwa adoptowali dwoje dzieci: Isabellę "Bellę" Jane i syna Connora. Aktorzy rozwiedli się w 2001 roku.

Po rozwodzie dziećmi zajął się Tom Cruise. Aktor uniemożliwiał byłej żonie kontakt z pociechami. Poskutkowało to drastycznym pogorszeniem ich relacji z matką. Nicole Kidman nie została zaproszona na ślub własnej córki w 2015 roku. Bella Cruise poszła w ślady ojca i jest aktywną działaczką kościoła scjentologicnzego. Jej brat, Connor Cruise jest zapalonym wędkarzem i również scjentologiem.

Nicole Kidman, deklarująca katolicyzm, nie chciała by jej dzieci zostały wychowane w duchu kościoła sjentologicznego, ale szanuje ich wybór. Nie wiadomo, jak obecnie wyglądają relacje aktorki z dziećmi. Jeszcze kilka lat po rozwodzie Kidman wspominała, że Tom wciąż jest jej bliski. W 2006 roku wyszła za piosenkarza country, Keitha Urbana. Mają dwie córki - Sunday Rose, Faith Margaret.

Z kolei Tom Cruise po kilku romansach związał się z aktorką Katie Holmes. Pobrali się w 2006 roku, z tego związku narodziła się córka, Suri. W 2012 roku doszło do rozwodu, Holmes zażądała wyłącznej opieki nad dzieckiem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy