Katarzyna Bujakiewicz: Gwiazda zniknęła z ekranów. Co u niej słychać dziś?

Katarzyna Bujakiewicz przed laty była jedną z najbardziej rozchwytywanych polskich aktorek. Grała zarówno na małym, jak i dużym ekranie, a największą popularność przyniosła jej rola pielęgniarki Marty Kozioł w serialu "Na dobre i na złe". Z czasem lubiana aktorka zupełnie zniknęła z show-biznesu, cały swój czas poświęcając głównie rodzinie i akcjom charytatywnym. Dziś ulubienica widzów kończy 50 lat i z tej okazji postanowiliśmy przypomnieć najważniejsze wydarzenia z jej życia oraz sprawdzić jak się miewa obecnie. Jesteście ciekawi? Szczegóły poniżej!

Katarzyna Bujakiewcz ma na koncie wiele niezapomnianych kreacji

Katarzyna Bujakiewicz urodziła się 18 września 1972 roku w Poznaniu i to właśnie ze stolicą Wielkopolski była związana przez większą część swojego życia. Rodzinne miasto opuściła na czas studiów. W 1995 roku ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Tuż po studiach poświęciła się pracy w teatrze. Mogliśmy ją oglądać na deskach Teatru Nowego w Poznaniu, Teatru Współczesnego w Szczecinie oraz Teatru Polskiego w Poznaniu.

W międzyczasie zyskała sławę dzięki licznym kreacjom filmowym i serialowym. Zagrała m.in. w "Na dobre i na złe" pielęgniarkę Martę  i w "Magdzie M." Mariolę, znajomą głównej bohaterki. Na dużym ekranie widzowie mogli ją oglądać w "Kochaj i rób co chcesz" (1997), "Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem" (2003) czy "RH+" (2005), a także "Listach do M" oraz "Planecie singli".

Reklama

Nie tylko aktorstwo

"Dawno temu miałam być niemiecką Britney Spears" - wyznała w jednym z wywiadów. Katarzyna Bujakiewicz w trakcie swojej kariery aktorskiej miała sporo epizodów muzycznych. Jak się okazało, dostała również szansę, by wejść do tej branży na poważnie. 

Aktorka została zauważona przez niemiecką wytwórnię muzyczną po filmie "Kochaj i rób co chcesz", gdzie Bujakiewicz wcieliła się w rolę Samanti, gwiazdy disco polo. Aktorka zaśpiewała również utwór "Szalona gra", na potrzeby soundtracku do filmu. Bujakiewicz przyznała, ze zaproszono ją do studia i chciano z niej zrobić niemiecką Britney Spears. Przyznała się również, że nagrała utwór "Catch My Heart" z zespołem Frequencer. Numer znalazł się na jednej ze składanek "Summer Hits". Kariera wokalna jednak nie wypaliła.

Była radną... przez kilka tygodni

Aktorka od lat angażuje się również w projekty społeczne m.in. w Fundację Drużyny Szpiku, która działa na rzecz osób chorych na nowotwory krwi i zachęca ludzi, aby rejestrowali się jako potencjalni dawcy szpiku. Gwiazda była ambasadorem Poznania na Euro 2012 i wspiera Fundację Patria oraz Fundację AST. 

W 2014 roku aktorka została radną Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Nie startowała z ramienia żadnej partii - znalazła się na listach wyborczych komitetu założonego przez byłego prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego. Bardzo szybko jednak zrezygnowała z nowej funkcji. Już w 2015 roku zrzekła się mandatu

Porzuciła aktorstwo i... Poznań

Po raz ostatni na ekranach aktorka pojawiła się w 2019 roku, kiedy zagrała pokojówkę Barbarę w "Małym Grand Hotelu" w 2019 roku. Kilka miesięcy później wraz z mężem i córką przeprowadziła się do... Lublina

Pytana o to, czym zajmuje się obecnie, mówi z rozbrajającą szczerością: 

"Nie mam czasu na nudę. Ogarniam codzienność. Uprawiam triathlon, czyli pranie, sprzątanie, gotowanie" - żartuje. Aktorka bierze udział w licznych akcjach charytatywnych i kampaniach reklamowych. Dodatkowo jest też gospodynią programu "Wnętrze do poprawki: Domy gwiazd".

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Katarzyna Bujakiewicz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy