Julia Roberts i George Clooney w wyjątkowej relacji. Przekupił ją, dziś są przyjaciółmi

Julia Roberts i George Clooney rozpoczęli współpracę przy słynnym "Ocean’s Eleven". Praca na planie zaowocowała ich przyjaźnią i zbudowaniem wyjątkowej relacji. Na dzień dzisiejszy zagrali łącznie w sześciu wspólnych produkcjach. Łączy ich wiele wspomnień z planów filmowych, jak i spoza ich. Clooney niedawno wyznał, jak rozpoczęła się ich znajomość i jak namówił Roberts do udziału w filmie.

Przekonał Julię Roberts, wręczając jej 20 dolarów

Ściągnięcie do obsady "Ocean's Eleven" będącej na fali gwiazdy "Pretty Woman" na pewno nie należało do najłatwiejszych działań. George Clooney w rozmowie z reżyserem Stevenem Soderberghiem przedstawił jednak swój pomysł, aby aktorka dołączyła do obsady. Powierzenie jej roli okazało się sukcesem, a rola Tess Ocean do dziś wspominana jest jako jedna z pierwszych przy wymienianiu filmografii gwiazdy. Clooney zdradził, że wysyłając jej scenariusz dołączył do niego dwudziestodolarówkę. 

Reklama

Jak wytłumaczył, banknot miał symbolizować obecną pensję aktorki, którą inkasowała za popularne “Pretty Woman". Miała rzekomo za nią dostawać kwotę w postaci 20 milionów. Symbol dolarów i scenariusza rozśmieszył ją na tyle, że zgodziła się na angaż w “Oceans Eleven". George Clooney wiedział, że musi wymyślić coś oryginalnego, aby rozchwytywana gwiazda dołączyła do obsady. W tamtym momencie była już jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci, będąc gwiazdą wspomnianego już “Pretty Woman", ale i “Erin Brockovich", “Uciekającej panny młodej" czy też “Notting Hill". Jak się okazało, Tess Ocean była początkiem trwającej do dziś przyjaźni i narodzinami bardzo dynamicznego i oryginalnego duetu. 

Julia Roberts i George Clooney we wspólnych produkcjach

Angaż aktorki do franczyzy “Ocean’s Eleven" i jej wystąpienie w pierwszej części zaowocował kolejną odsłoną serii, w której gwiazdy powrócili do swoich ról. Do dziś mogliśmy wspólnie widzieć ich w takich produkcjach jak “Zakładnik z Wall Street", “Niebezpieczny umysł", czy też w zeszłorocznym “Bilecie do raju". Byłą to też ostatnia rola Clooneya, w jakiej dotychczas wystąpił. Ich przyjaźń kwitła przez lata, a fani mogli zauważyć ich wyjątkową relację na wielu płaszczyznach, także tych poza planem filmowym. Sama aktorka wyznała kiedyś, że ma zapisanego Clooneya w swoim telefonie jako “Batman". Jest to oczywiście odniesienie do jego roli w filmie “Batman i Robin".  

Zarówno Clooney jak i Roberts posiadają charakter sprawiający, że doskonale do siebie pasują. Mają podobne charaktery, lubią żartować i nie brakuje im dystansu. Doskonałym tego przykładem jest sukienka, w której Julia Roberts zjawiła się na jednej z zeszłorocznych gal. Była cała obklejona przeróżnymi wizerunkami Cloneya. Fani nie mogli przestać rozmawiać o żartobliwym sposobie na pstryczek w stronę gwiazdora, który uczyniła jego przyjaciółka. 

Julia Roberts i George Clooney: Fani pokochali duet i chcą go więcej

Zarówno Roberts, jak i Clooney wciąż są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych twarzy na rynku aktorskim. Dziesiątki kasowych produkcji i stworzonych kreacji mają dziś miano kultowych. Obecnie Julia Roberts pracuje przy "Leave the World Behind", natomiast Clooney będzie tworzył wraz z Bradem Pittem thriller “Wolves". Fani domagają się jednak kolejnych wspólnych produkcji z udziałem tego dynamicznego duetu, który pokochali na przestrzeni lat. Takie projekty niewątpliwie powstaną i będą cieszyć się ogromną popularnością.  

Zobacz też:

"Wolves": Brad Pitt i George Clooney znów razem na ekranie! Znamy szczegóły

George Clooney i Amal Clooney: Zakochali się w sobie... na odległość. Niezwykła historia gwiazd

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Julia Roberts | George Clooney
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy