Jakub Wons: Kim jest partner Anny Muchy?

Aktor i reżyser Jakub Wons, syn aktora Grzegorza Wonsa i partner Anny Muchy, kończy w piątek 40 lat.

Jakub Wons jest synem znanego z mnóstwa serialowych ról Grzegorza Wonsa (Leopold w "Klanie", Antoni Sarkisjan w "Dziewczynach ze Lwowa", Robert Krajewski w "M jak miłość" i Marcin z Rajka w "Koronie królów").

Jako aktor zadebiutował już jako 7-latek w spektaklu telewizyjnym "Szczególny dzień" autorstwa Ettore'a Scoli, w którym wystąpił u boku Anny Dymnej i Jana Englerta.

Od 1997 roku Wonsa oglądać możemy w telenoweli "Klan", w której wciela się w postać Roberta Cieszyńskiego. Kojarzyć mogą go też widzowie "Na dobre i na złe" (wcielił się w dilera narkotyków) oraz "Na Wspólnej" (rola Piotra Marczaka).

Reklama

Specjalista od serialowych epizodów

W kolejnych latach pojawiał się w epizodycznych rolach w szeregu telewizyjnych produkcji:  "Barwach szczęścia" (ochroniarz), "Za marzenia" (policjant), "Na sygnale" (radykał), "Leśniczówka" (reporter telewizyjny), "Stulecie Winnych" (robotnik) czy "Przyjaciółki" (Gracjan Zaleśny, szef Zuzy).

Jakub Wons nie ogranicza się jednak tylko do aktorskich występów. Już w 2004 roku pełnił obowiązki asystenta reżysera przy realizacji serialu "Dziki" Grzegorza Warchoła. Z tym samym reżyserem współpracował też w podobnym charakterze przy okazji serialu "Okazja" oraz spektaklu telewizyjnego "Volpone albo lis".

W 2014 roku Wons, wspólnie z Markiem Pituchem, wyreżyserował krótkometrażowy film "Bozia" z Iwoną Bielską i Janem Peszkiem.

Jakub Wons i Anna Mucha: O nich się mówi

W połowie 2020 roku Jakub Wons zaczął być widywany z Anną Muchą. Gwiazda "M jak miłość"  przez długi czas nie potwierdzała spekulacji na temat romantycznej relacji, jaka miała połączyć ją z mężczyzną. W końcu w marcu 2021 roku, po raz pierwszy pokazując go na Instagramie, dała do zrozumienia, że plotki o nowym związku są prawdą.

Jakub Wons i Anna Mucha znają się od dawna i mieli dotąd okazję kilka razy pracować ze sobą - grali razem w spektaklach "Letni dzień" oraz "Przygoda z ogrodnikiem", spotkali się też na planie "M jak miłość" (w 1352. odcinku Jakub Wons wcielił się w Stefana Peszko - pirata drogowego, który zaatakował... Magdę graną przez Annę Muchę). 

Co ciekawe, Jakub Wons jest reżyserem spektaklu "Przygoda z ogrodnikiem", z kolei za scenografię odpowiada Marcello Sora, były partner życiowy Muchy i ojciec dwojga jej dzieci. "Generalnie, dobrze jest wybierać sobie takich ludzi za partnerów, którzy tymi partnerami są niezależnie od okoliczności prywatnych" - komentuje tę sytuację aktorka.

Na początku 2022 roku Wons i Mucha pojawili się wspólnie na premierze filmu "Koniec świata, czyli kogel-mogel 4". "No dobra, to ślubne już jest" - podpisała żartobliwie fotografię z premiery Anna Mucha. Na razie nie wiadomo, czy para planuje ślub.

Jakub Wons ma córkę z Hanną Konarowską

Jakub Wons w przeszłości związany był z Hanną Konarowską (jest córką aktorów Joanny Szczepkowskiej i Mirosława Konarowskiego), czyli Natalii z "O mnie się nie martw", ale ich związek rozpadł się tuż po tym, jak na świat przyszło ich dziecko. Byli partnerzy wciąż jednak pozostają przyjaciółmi i dzielą się opieką nad córką, 9-letnią dziś Zosią.

14 lutego Hanna Konarowska po raz kolejny została mamą Ojcem dziecka jest Łukasz Nowiński, którego aktorka poślubiła we wrześniu 2021.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Jakub Wons
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy