Ich związek miał przetrwać wszystko! Skończył się po 11 latach

Tę parę więcej dzieliło niż łączyło, jednak Maria Seweryn powtarzała, że ich związek przetrwa wszystko. Czy tak rzeczywiście było? Historia jej związku z Robertem Jaworskim to opowieść o połączeniu artystycznych dusz.

Maria Seweryn pochodzi ze znanej artystycznej rodziny. Nie bez wpływu na rozwój aktorki miało to, że jej rodzice, Krystyna Janda i Andrzej Seweryn, są znanymi w polskiej kulturze aktorami i reżyserami. Sama ukończyła Akademię Teatralną w 1998 roku, a pierwszy debiut filmowy miała za sobą już w 1979 roku jako czterolatka. Pierwsza dorosła rola nadeszła w 1993 roku w filmie "Kolejność uczuć". Od tego momentu regularnie grywa w filmach. 

Reklama

Maria Seweryn: Przyjaciele ją ostrzegali

Szczegóły związku Marii Seweryn i Roberta Jaworskiego były otoczony tajemnicą, ale najbliżsi znajomi pary podkreślali, że zbyt wiele ich różni. Ona - wulkan energii, on - oaza spokoju. Ranny ptaszek i nocny marek. Dobrali się na zasadzie "przeciwieństwa się przyciągają". Aktorka powtarzała, że nie ma nic co zachwiałoby tą relacją. 

Pochodzili z całkiem innych światów, doczekali się dwóch córek, jednak dzieci nie uratowały związku.

Początki związku: Maria Seweryn i Robert Jaworski

Maria Seweryn i Robert Jaworski wzięli ślub, gdy oboje byli dosyć młodzi, w wieku 22 i 24 lat. Szybko urodziła się ich pierwsza córka i oboje musieli przeorganizować swój życie. Jednak wciąż pragnęli rozwijać się w swoich dziedzinach. Jak sama aktorka wspominała w wywiadach, Jaworski jest utalentowanym fotografem, ale gdy on powoli dochodził do wszystkiego ciężką pracą, ona podążała za marzeniami. 

"Mój mąż przez tyle lat uczył się, pracował, a ja bujałam w obłokach". 

Ich dom był początkowo otwarty dla wszystkich, często ktoś nocował na kanapie, czy chwilę pomieszkiwał. Jaworski znosił takie sytuacje z trudem, szczególnie, że mieli wtedy małe dziecko. Początki były zatem burzliwe, ale z czasem zaczęli się docierać; byli dla siebie partnerami i wsparciem. 

"Nasz związek z Robertem jest partnerski. Razem podejmujemy decyzje. Robert jest silną osobowością. Jest bardzo niezależny. Ale czuję się kochana i szanowana, a co za tym idzie, spokojna." 

Czarne chmury nad związkiem Marii Seweryn i Roberta Jaworskiego

Para rozstała się w 2008 roku, po wspólnie spędzonych 11 latach. Niedługo po zakończeniu związku, Maria Seweryn udzieliła wywiadu, w którym zapytano ją o stwierdzenie, że “nie wiem co musiałoby się stać, żeby nasze małżeństwo się rozpadło". 

"No widzisz, jakie życie potrafi być zaskakujące" - odpowiedziała aktorka. 

Co było przyczyną rozstania? Plotkowano, że Seweryn wybierała pracę ponad męża, przez co Robert Jaworski czuł się odstawiony na boczny tor. 

Samotne macierzyństwo

Po rozstaniu, Maria Seweryn musiała podzielić swój czas pomiędzy opiekę nad dziećmi i pracę. Aktorka weszła w nowy związek z Igorem Dzięrzeckim, z którym doczekała się syna Aarona. Jednak ten związek również nie wytrzymał próby czasu. 

Aktualnie, Maria Seweryn często wypowiada się o trudach samotnego macierzyństwa i nie jest przekonana do instytucji małżeństwa. Przy okazji spektaklu "50 słów", który opowiadał o związku w kryzysie, mówiła, że sukcesem będzie, gdy sztuka uchroni kogoś przed małżeństwem lub macierzyństwem. 

"Jeśli jakaś dziewczyna po spektaklu powie sobie, że nie będzie jeszcze wychodziła za mąż, bo nie jest pewna, czy tego chce, to będzie nasz mały sukces. Albo jeśli pomyśli, że wcale nie musi mieć dziecka dla partnera" - stwierdziła aktorka.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Maria Seweryn
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy