Reklama

Gwiazdy wspierają Paradę Równości. Kto dołączył do marszu?

Co roku w czerwcu na całym świecie obchodzony jest Miesiąc Dumy, w trakcie którego osoby homoseksualne organizują m.in. parady i marsze równości. W sobotę 25 czerwca Parada Równości przeszła ulicami Warszawy. Wydarzenie wsparło wiele gwiazd polskiego show-biznesu. Kto osobiście pojawił się na marszu?

Parada głosem wsparcia dla Ukrainy

Parada Równości maszeruje ulicami Warszawy regularnie od 2001 roku, kiedy to miała miejsce pierwsza edycja wydarzenia. Jak podają organizatorzy "początkowo niewielka manifestacja stała się z czasem najważniejszym świętem wszystkich osób, dla których wolność, równość i wzajemna tolerancja stanowią wartości nadrzędne". Parada była organizowana przez Fundację Wolontariat Równości. Patronat nad marszem przejął prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. 

W tym roku w paradzie brali udział także Ukraińcy z Kyiv Pride. "(Parada - przyp. red.) będzie głosem wsparcia dla Ukrainy, ukraińskiej społeczności LGBTQ i każdej osoby, która musiała uciekać z Ukrainy z powodu rosyjskiej agresji. (...) Jak zawsze będziemy także pamiętać o wszystkich osobach uchodźczych, niezależnie od ich pochodzenia. Każdą osobę, która schronienie przed wojną lub prześladowaniami znalazła w Polsce, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Paradzie" - pisała w swoim oświadczeniu ukraińska organizacja. 

Reklama

Parada Równości 2022. Ulicami przeszli też Ukraińcy

Love is love

W wydarzeniu nie mogło zabraknąć gwiazd polskiego show-biznesu. Jedną z nich była Małgorzata Rozenek-Majdan, która kolejny raz postanowiła wziąć udział w imprezie. Gwiazda znana jest także z głośnego wyrażania swoich poglądów. Od lat walczy chociażby z mitami na temat metody in vitro. Aktywnie wspiera również środowisko LGBT+. 

"Tęczowi przyjaciele, zawsze możecie na mnie liczyć, bo każda miłość jest szlachetna i piękna. Jestem z Wami dziś na Paradzie Równości i każdego innego dnia" - napisała Rozenek-Majdan na swoim Instagramie prezentując przy tym swoją stylizację. W tym roku postawiła na neonowe kolory i... skrzydła. 

Marsz wsparła również Maja Ostaszewska, która już wielokrotnie poruszała kwestie społeczne, kilka razy narażając się przy tym władzy. "Święto różnorodności, miłości, szacunku. Kochani przyjaciele, znajomi i nieznajomi LGBTQ+ jestem z Wami. Każda/Każdy/Każde z nas jest którymś z kolorów lub wieloma kolorami tęczy" - napisała aktorka na Instagramie. 

Słowami wsparcia podzieliła się też inna Maja. Piosenkarka Majka Jeżowska na Instagramie napisała: "Dziś tęczowe święto w Warszawie - Parada równości ! Jako hetero sojusznik życzę społeczności LGBTQ + miłości , akceptacji , wolności, równości ,poczucia bezpieczeństwa = szczęścia". 

Przez ulice Warszawy w kolorowym tłumie przemaszerowali również: Andrzej Seweryn, Marta Wierzbicka, Magdalena Cielecka, Julia Kamińska, Doda, Jessica Mercedes, Mandaryna, Oliwier Kubiak czy Robert Biedroń.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL