Głośne rozwody w polskim show-biznesie. Nie obyło się bez orzeczeń o winie!

W ostatnich tygodniach głośno jest o rozwodach polskich gwiazd. Kilka dni temu Martyna Wojciechowska oficjalnie unieważniła swoje małżeństwo z Przemkiem Kossakowskim i według medialnych doniesień udowodniła, że ich związek rozpadł się z wyłącznej winy podróżnika. O rozwód z orzeczeniem o winie wnioskowała także Joanna Opozda, która w atmosferze skandalu rozstała się z Antkiem Królikowskim i do dziś toczy z nim medialną wojnę. Które znane pary również poszły ze sobą na wojenną ścieżkę i w sądzie wytykały partnerom ich przewinienia? Sprawdźcie poniżej!

Joanna Opozda i Antek Królikowski

O parze aktorów głośno jest już od 2020 roku. To właśnie wtedy aktorka znana m.in. z "Pierwszej miłości" i gwiazdor filmów Patryka Vegi oficjalnie ogłosili, że są parą. Ich związek od początku był jednak burzliwy. Para rozstawała się i wracała do siebie, by zaledwie po roku poinformować fanów o zaręczynach.

Ślub Opozdy i Królikowskiego odbył się w sierpniu 2021 roku i był jednym z najgorętszych medialnych wydarzeń ostatnich lat. Zaledwie kilka tygodni po hucznym weselu małżonkowie ogłosili, że spodziewają się dziecka. Aktorka bardzo ciężko zniosła ciążę, borykała się z problemami zdrowotnymi i jak donoszą media ze wszystkim radziła sobie bez wparcia partnera. Antek Królikowski w tym czasie miał imprezować, zdradzać, a ostatecznie, na kilka dni przed porodem, zostawić małżonkę.

Reklama

Zaraz po narodzinach ich syna, Vincenta, Opozda wniosła pozew o rozwód, a całkowitą winą o rozpad związku obarczyła męża. Jesienią aktorzy spotkają się na pierwszej rozprawie rozwodowej.

Martyna Wojciechowska i Przemek Kossakowski

Choć dziennikarka i podróżniczka aż 5 razy była zaręczona, to właśnie z Przemkiem Kossakowskim postanowiła stanąć na ślubnym kobiercu. Jak podkreślała w wielu wywiadach jej decyzja była świadoma i skrupulatnie przemyślana. Gwiazda wierzyła, że z ukochanym spędzi całe życie. Nikt nie spodziewał się jednak, że jej małżeństwo przetrwa zaledwie... 3 miesiące. Informacja o rozstaniu lubianej pary wstrząsnęła fanami i całym show-biznesem. Wojciechowska o zakończeniu związku poinformowała, publikując post w mediach społecznościowych.

- Po 3 latach związku i 3 miesiącach od ślubu, z dnia na dzień nastąpił koniec mojego małżeństwa - napisała.

Dziennikarka od początku podkreślała, że decyzja o rozstaniu została podjęta przez jej męża, a ona nie miała możliwości, by ją zmienić. Kilka dni temu Wojciechowska oficjalnie rozwiodła się z Kossakowskim i udowodniła, że winę za rozpad małżeństwa ponosi wyłącznie jej były partner.

Agata Kulesza i Marcin Figurski

Aktorka Agata Kulesza i operator filmowy Marcin Figurski byli małżeństwem przez 23 lata. Para doczekała się córki Marianny, ale ich małżeństwo nie przetrwało próby czasu. O rozstaniu Kuleszy i jej męża głośno zrobiło się w ubiegłym roku, kiedy na jaw zaczęły wychodzić szokujące informacje dotyczące ich związku.

Aktorka postanowiła wnieść pozew rozwodowy z orzeczeniem o wyłącznej winie partnera. Gwiazda wyznała, że mężczyzna znęcał się nad nią psychicznie i stosował przemoc domową. Figurski odbił jednak piłeczkę i dowodził, że to on jest "wieloletnią ofiarą molestowania moralnego". Według tygodnika "Na Żywo" rodzinie Kuleszy miała zostać założona nawet Niebieska Karta.

Po burzliwym rozstaniu, para nie utrzymuje ze sobą żadnych kontaktów, rzadko też wracają wspomnieniami do swojego związku podczas wywiadów. Córka Kuleszy stanęła po stronie mamy i odcięła się od ojca.

Marcin Kwaśny i Diana Kołakowska-Kwaśny

Jakiś czas temu głośno było o drugim ślubie Marcina Kwaśnego. Aktor w ubiegłym roku po raz kolejny się ożenił i wygląda na to, że zapomniał o swoim pierwszym burzliwym małżeństwie.

Pierwszą żoną gwiazdora była Diana Kołakowska. Para poznała się przypadkowo, na przejściu dla pieszych na ulicy Ząbkowskiej w Warszawie:

- Ona właśnie wyszła od dentysty i kwaśno się uśmiechała, a ja myślałem, że to do mnie kieruje swój zabójczy uśmiech. Na tym przejściu zadziałała jakaś chemia... Po trzech latach znajomości oświadczyłem się jej nad brzegiem Wisły - mówił w jednym z wywiadów.

Para pobrała się w 2008 roku, ale ich związek nie przetrwał próby czasu. O kłopotach w małżeństwie aktora mówiło się już w 2018 roku. Największym problemem miało się okazać nadużywanie alkoholu przez gwiazdora i zdrada (romans aktora nie został jednak nigdy oficjalnie potwierdzony).

Kołakowska wniosła jednak pozew o rozwód z orzeczeniem o winie byłego partnera. Do końcowej rozprawy doszło w 2020 roku. 

swiatseriali
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy