Felicity Huffman: Upadek gwiazdy "Gotowych na wszystko"! Skandal zniszczył jej karierę

Felicity Huffman przez długi czas cieszyła się sympatią widzów. Była uwielbiana za rolę Lynette Scavo w serialu "Gotowe na wszystko", a jej kariera aktorska rozwijała się w zaskakującym tempie. Kres jej marzeniom o wielkiej sławie położyła afera łapówkarska, w której Huffman wzięła udział. Została skazana na więzienie, a po odbyciu kary zniknęła z ekranów. Czy to koniec jej kariery?

Trudna młodość Felicity Huffman

Felicity Huffman urodziła się 9 grudnia 1962 roku w Nowym Jorku. Pomimo tego, że w młodości nie brakowało jej pieniędzy, los od najmłodszych lat boleśnie doświadczał aktorkę. Huffman nie była wychowywana w tradycyjnej rodzinie. Jej rodzice rozstali się, gdy była zaledwie niemowlęciem. Przez wiele lat gwiazda "Gotowych na wszystko" zmuszona była do dzielenia życia pomiędzy domy ojca i matki.

Wielki zwrot w jej prywatnym życiu nastąpił, gdy Huffman zaczynała wchodzić w wiek nastoletni. Zamiast myśleniem o randkach, zabawach i nauce, przyszła aktorka zajmowała się próbami odnalezienia się w zupełnie nowej dla niej sytuacji. Odkryła, że mężczyzna, który ją wychowywał nie był jej biologicznym ojcem. Okazał się nim za to... przyjaciel rodziny.

Reklama

W latach 70. matka Huffman zdecydowała się na przeprowadzkę do Colorado. Wtedy też Felicity na pewien czas opuściła Nowy Jork. Wróciła do niego po latach, jako aspirująca aktorka.

Zobacz też: "I tak po prostu": Co się stało z Samanthą? 

Kariera Felicity Huffman

Huffman dość wcześnie odkryła w sobie pasję aktorską i zechciała spróbować swoich sił na scenie. Dostała się na studia w jednej z nowojorskich szkół teatralnych, marząc o wielkiej karierze. W 1988 roku aktorka zadebiutowała na Broadway'u. Jej talent dostał szybko dostrzeżony, co zaowocowało nominacją do Obie Award. Felicity zdobyła tę nagrodę w 1995 roku.

Jej broadway'owy debiut zbiegł się w czasie z debiutem na wielkim ekranie. W tym samym roku aktorka po raz pierwszy wystąpiła przed kamerami, grając w filmie "Fortuna kołem się toczy". Jej kariera nabrała tempa w latach 90. Wtedy można było oglądać występy Felicity Huffman w takich produkcjach jak "Z archiwum X" i "Prawo i porządek".

Największą popularność zdobyła za sprawą serialu "Gotowe na wszystko", w którym wcielała się w Lynette Scavo. 

Huffman trafiła do więzienia

w 2019 roku Felicity Huffman wywołała prawdziwą medialną burzę, gdy udostępnione zostały informacje o jej udziale w aferze łapówkarskiej. Gwiazda "Gotowych na wszystko" wręczyła pokaźną sumę władzom jednej z najbardziej prestiżowych uczelni w Stanach. W ten sposób zapewniła swojej córce miejsce na studiach. Jak się później okazało, dziewczyna nie miała pojęcia o tym, co zrobiła jej matka.

Aktorka została skazana na 14 dni pozbawienia wolności oraz na prace społeczne. Wyrok odbyła w zakładzie karnym położonym niedaleko San Francisco. Po tym skandalu Felicity Huffman usunęła się z życia publicznego i zniknęła z ekranów. Wiele osób wróżyło jej koniec kariery. Skandalistka udowodniła, że byli w błędzie. W "Los Angeles Times" ukazała się informacja o tym, że Huffman wcale nie zamierza rezygnować z pracy na planie. Postanowiła jednak, że tym razem zajmie się nie tylko aktorstwem, ale także produkcją. 

Jej komediowy projekt, opowiadający historię właścicielki drużyny baseballowej, stworzony został pod sztandarem stacji ABC. Wszystko wskazuje na to, że Felicity Huffman nie zamierza zniknąć ze świata show-biznesu.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Felicity Huffman
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy