Ewa Gawryluk w dzieciństwie doświadczyła przemocy. Opowiedziała o traumach
Ewa Gawryluk to jedna z najbardziej lubianych polskich aktorek. Zawrotną karierę realizuje od lat i zdawać by się mogło, że dzięki urodzie i talentowi z łatwością doszła na szczyt. Okazuje się jednak, że życie gwiazdy wcale nie było usłane różami. O przemocy i traumach z dzieciństwa opowiedziała w jednym z ostatnich wywiadów.
Ewa Gawryluk urodziła się 13 grudnia 1967 roku w Miastku, w województwie pomorskim. W swoim dorobku ma kilkanaście ról filmowych, z których najbardziej znane to "Dziecko szczęścia" i "Operacja koza".
Gwiazda zasłynęła jednak licznymi kreacjami serialowymi. Szeroka publiczność kojarzyć ją może przede wszystkim jako Dominikę Frej z "Domu", Lidkę Szulc z "Klanu", Ewę Nowak z "Pierwszej miłości", a w szczególności jako Ewę Hoffer z "Na Wspólnej", w którą wciela się już od 20 lat. Z okazji jubileuszu serialu aktorka zdecydowała się opowiedzieć o swojej zawodowej ścieżce w programie "Kulisy sławy". Wróciła też pamięcią do dzieciństwa. Gwiazda zdradziła, że nie wspomina tego czasu z sentymentem.
Choć aktorka dziś zachwyca nie tylko urodą, ale i pewnością siebie, nie zawsze czuła się doceniana i kochana. W wywiadzie opowiedziała o traumach z dzieciństwa.
- Deficyty wynosimy z domu rodzinnego. Poczucie niższej wartości też wynika z braku opieki rodziców. Słowa "kocham cię" nie usłyszałam nigdy - wspominała Gawryluk.
W szkole wcale nie było lepiej. Mała Ewa były o wiele szczuplejsza i niższa od swoich rówieśników, przez co stała się klasowym kozłem ofiarnym. Kolegom i koleżankom przeszkadzało nawet to, że jest leworęczna i nie chodzi na lekcje religii.
- O tym się kiedyś głośno nie mówiło. Nie nazywało się tego. Była przemoc, miało to miejsce - opowiadała.
Mimo przykrych doświadczeń, Gawryluk nie poddała się i zrealizowała swoje marzenia. Dziś wspiera inne kobiety i motywuje je do walki. Aktorka jest ambasadorką kampanii "Dobra dla ciebie? Idealna na siebie" autorstwa Marty Banaszek. Celem kampanii jest przeciwstawienie się przemocy i hejtowi wśród kobiet.