Ewa Drzyzga prowadziła "Rozmowy w toku" przez 16 lat! Nie wszyscy pamiętają, jak zaczynała

Ewa Drzyzga może się poszczycić mianem jednej z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarek w kraju. Trudno uwierzyć, że na ekranach telewizorów gości już prawie trzy dekady. Wszyscy pamiętają jej kultowy program "Rozmowy w toku", niewielu jednak wie, gdzie stawiała swoje pierwsze zawodowe kroki. Dziś gwiazda kończy 55 lat, to doskonały moment, aby przyjrzeć się najważniejszym momentom jej kariery.

Ewa Drzyzga urodziła się 1 grudnia 1967 roku w Krakowie. Zanim stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych osobistości polskiej telewizji, studiowała filologię rosyjską. Choć największą sławę przyniosły jej występy na szklanym ekranie, pierwsze kroki w świecie mediów stawiała w radiu. Na początku lat 90. została przyjęta na staż w Polskim Radiu. Stamtąd przeszła do stacji RMF FM, na antenie której prowadziła program poranny. W tym samym czasie zadebiutowała w telewizji.

Reklama

Ewa Drzyzga niczym Oprah Winfrey?

W roku 2000 została prowadzącą programu "Rozmowy w toku", który obecny był na antenie przez szesnaście lat. Jego twórcy inspirowali się formatem popularnego amerykańskiego talk-show - "The Oprah Winfrey Show" - co sprawiło, że Ewa Drzyzga była porównywana do znanej prezenterki. 

Za ten program czytelnicy "Tele Tygodnia" nagrodzili Ewę Drzyzgę czterema Telekamerami - w 2004, 2005, 2006 i Złotą Telekamerą w 2007 roku. 

W 2014 roku Ewa Drzyzga zdobyła tytuł najcenniejszej gwiazdy polskiej telewizji. W zestawieniu wzięto pod uwagę przychody reklamowe stacji telewizyjnych związane z osobami gwiazd małego ekranu. "Rozmowy w toku" triumfowały z imponującą sumą 134,3 mln zł.

"Rozmowy w toku": Kontrowersje

Talk-show dwukrotnie naraził  stację na finansowe straty. Na mocy postanowienia Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji TVN musiał wyłożyć 250 tysięcy złotych za emisję o nieodpowiedniej porze odcinków zawierających wulgarne treści (już same tytuły mówią wiele: "Po co talent, po co szkoła - ja pozować będę goła!", "Na randkach spotykam samych zboczeńców" albo "Jak imprezuje ćpunka z gimnazjum?"). Z kolei 300 tysięcy kosztowała stację audycja "Najlepsza na świecie jest miłość w klozecie", w której goście Ewy Drzyzgi rozwodzili się nad zaletami szybkiego i przypadkowego seksu.

Po zakończeniu emisji "Rozmów w toku" Drzyzga przeszła do redakcji "Dzień dobry TVN" i od tamtej pory tworzy duet z Agnieszką Woźniak-Starak.

Ewa Drzyzga prywatnie

Pierwszym mężem prowadzącej program "Dzień dobry TVN" był Andrzej Roszak, który miał okazję pracować w największych polskich stacjach telewizyjnych. O ich związku nie wiemy zbyt wiele. Ewa Drzyzga niechętnie opowiada w mediach o swoim życiu prywatnym. Zapytana w jednym z wywiadów dla "Gali" o rozstanie z Roszakiem, udzieliła krótkiej, stanowczej odpowiedzi:

Później Ewa Drzyzga związała się z dziennikarzem Marcinem Borowskim, z którym ma dwóch synów. Małżeństwo niechętnie dzieliło się z mediami historiami ze swojego prywatnego życia, ponieważ - jak sami podkreślali - nie są celebrytami. W 2020 media poinformowały jednak o rozpadzie ich związku. 

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Ewa Drzyzga | Dzień Dobry TVN
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy