Ewa Błaszczyk przekazała wieści o córce. Lekarze dali aktorce nadzieję

Ewa Błaszczyk od ponad dwóch dekad walczy o zdrowie swojej córki, która pozostaje w śpiączce. Dziewczynka zakrztusiła się tabletką i od tego czasu wymaga stałej opieki. Gwiazda robi wszystko, by Ola się wybudziła. Teraz okazuje się, że pojawiła się pewna nadzieja.

Ewa Błaszczyk od lat walczy o zdrowie córki

2000 rok to najbardziej pechowy czas w życiu aktorki Ewy Błaszczyk. Kiedy po utracie męża, zaczęła na nowo układać sobie życie, spotkała ją kolejna tragedia. Tak tamten dzień wspominała na łamach książki:

"W upalny majowy dzień wróciłam do domu i zaczęłam z dziewczynkami przygotowania do ich sobotniego przyjęcia imieninowego w ogrodzie. Ola zapytała, czy zabiorę ją i Manię do McDonalda w niedzielę, mimo że w sobotę będzie grill. Odpowiedziałam, że tak. 'Mamcik, ty jesteś wspaniała! Ty nawet potrafisz zrobić tęczę". Była przeziębiona, więc wzięła do ust tabletkę gripexu. Następnie, już tracąc przytomność, zadała mi ostatnie pytanie: 'Co się dzieje?'" - mówiła w książce wywiadzie-rzece "Wszystko jest takie kruche".

Reklama

"Potem nastała cisza. Jakbym przestała istnieć. Jako kobieta i jako człowiek. Przez rok nie wiedziałam, co się wokół mnie działo".

"Znalazłam się w stanie, w którym trudno oddychać. Najciężej było rano. Dziwiłam się światłu. Nie mogłam się odnaleźć w miejscu ani czasie. Bardzo szybko ocknęłam się jednak z bólu, dezorientacji, bo przecież miałam obok siebie Olę. Musiałam przy niej być i ją ratować. Prawie fizyczny ból odczułam dopiero, kiedy EEG robione Oli zaczęło falować, oznaczając, że jest lepiej..." - zwierzała się gwiazda.

Dziś, po ponad 20 latach od tamtych wydarzeń, Ewa Błaszczyk wciąż walczy o zdrowie córki i nie traci nadziei, że dziewczyna się wybudzi. Teraz okazuje, że stan Oli się poprawia!

"Tutaj jest jednak bardzo duża odległość czasowa od urazu, mimo to w czynnościowym rezonansie magnetycznym widać, że na przykład odzywają się płaty czołowe, a więc coś się poprawia, nie psuje. Jest więc światełko w tunelu" - wyjawiła w rozmowie z Newserią Lifestyle. 

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Ewa Błaszczyk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama