Danuta Holecka: Pierwsza dama TVP, jakiej nie znacie! Gdzie mieszka i jak żyje na co dzień?

Danuta Holecka to obecnie jedna z największych gwiazd TVP. Szefowa „Wiadomości” jest bardzo zapracowana, jako czołowa dziennikarka Telewizji Polskiej prowadzi najważniejsze programy stacji, spotyka się z zaproszonymi gośćmi i przeprowadza wywiady. Mimo bujnego życia zawodowego, Holecka od zawsze wyznaje jednak zasadę, że rodzina jest na pierwszym miejscu. Choć dziennikarka zawzięcie chroni swojej prywatności, mediom udało się dowiedzieć co nieco na temat jej życia prywatnego. Dziś sprawdzamy, jaka jest Danuta Holecka po godzinach, co sądzą o niej znajomi i jak żyje na co dzień.

Rodzina jest najważniejsza

Danuta Holecka od niemal trzech dekad pracuje dla Telewizji Polskiej, do której trafiła dzięki wygranemu konkursowi na prezenterkę. Jej kariera szybko nabrała tempa i już w 1997 roku została prowadzącą głównego wydania "Wiadomości".

Mimo wzlotów i upadków nigdy nie zmieniła stacji, w której zaczynała, a od kilku lat jest uznawana za jedną z największych gwiazd Telewizji Polskiej. W 2019 roku objęła stanowisko szefowej "Wiadomości" TVP, stając się jedną z twarzy Telewizji Polskiej, zarządzanej obecnie przez Jacka Kurskiego.

Popularność, jaką zyskała dzięki nowym stanowiskom sprawiła, że zarówno media, jak i widzowie mocno zainteresowali się również jej życiem prywatnym. Choć dziennikarka zaciekle broni swojej prywatności wiadomo, że od lat cieszy się stabilizacją i harmonią.

Reklama

Danuta Holecka nie ukrywa, że szczęście rodzinne jest dla niej priorytetem. Gdy miała 23 lata wyszła za biznesmana, właściciela parkingów strzeżonych w Warszawie, Krzysztofa Dunina - Holeckiego. Para doczekała się bliźniaków - Stefana i Juliana, którzy skończyli studia medyczne. Wiadomo też, że założyli już własne rodziny.

Ciekawostką jest fakt, że mąż prezenterki wcześniej był już żonaty. Gdy poznał obecną żoną, rozstał się ze swoją ówczesną partnerką.

W jednym z wywiadów dziennikarka opowiedziała nieco o swoim życiu rodzinnym:

Holecka podkreśla również, że czas spędzany z rodziną jest dla niej najważniejszy i stara się, by wspólnych chwil było jak najwięcej.

Danuta Holecka: Gdzie mieszka?

Gwiazda TVP mieszka z mężem na warszawskim Mokotowie w willi z dużym ogrodem. W mediach trudno jednak znaleźć jakiekolwiek wzmianki na temat wyglądu domu oraz wnętrz posiadłości.

Wiadomo jednak, że Holecka jest zapaloną ogrodniczką i bardzo dba o wszystkie rośliny. Dziennikarka zdecydowała również, że sama zadba o porządki, gotowanie i inne prace w domu. Przez lata nie zatrudniła nikogo do pomocy, choć od kiedy została czołową dziennikarką TVP może pochwalić się ogromnymi zarobkami (według "Polityki" zarabia około 40 tysięcy miesięcznie).

Gwiazda TVP lubi prace domowe i zawsze jest przygotowana na każdą ewentualność. Jej mąż często mawia, że ich spiżarka jest tak zaopatrzona, że w razie wojny będą mogli przetrwać pół roku bez robienia dodatkowych zapasów.

Danuta Holecka: Jaka jest prywatnie?

O tym, jaka prywatnie jest Danuta Holecka, w jednym z wywiadów opowiedział były dziennikarz i współpracownik obecnej szefowej "Wiadomości" - Filip Łobodziński.

Były pracownik TVP przyznał, że Holecka dała się poznać jako osoba bardzo serdeczna i skora do pomocy, jednocześnie mocno zafascynowana telewizją.

Łobodziński nie ukrywał też, że dziennikarka zawsze szukała osób, które podzielały jej poglądy. Od ludzi, którzy mieli inne zdanie, starała się trzymać z dystansem. Dodatkowo ujawnił, że praca w telewizji bardzo wpłynęła na jej relacje prywatne.

Choć nadal mają swoje numery telefonów, od lat nie utrzymują kontaktu. Dziennikarz przyznał, że nie podoba mu się to, jak wygląda obecnie praca TVP. Dodał również, że nie jest zwolennikiem podejścia do dziennikarstwa, jakie prezentuje jego była koleżanka.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Danuta Holecka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy