Córka polskiej "dziewczyny Bonda" nie poszła w ślady matki. Czym się zajmuje?

Izabella Scorupco, czyli Helena z "Ogniem i mieczem" oraz Natalya, dziewczyna Bonda z "Goldeneye", doczekała się dwójki dzieci. Julia, jej starsza córka, będzie w tym roku obchodziła 27 urodziny. Chociaż z wiekiem coraz bardziej przypomina sławną mamę, nie zamierza iść w jej ślady.

Julia jest córką aktorki i hokeisty Mariusza Czerkawskiego. Przyszła na świat w 1997 roku. Jej rodzice pobrali się rok wcześniej. Dorastała w Szwecji i Stanach Zjednoczonych. Scorupco zrobiła przerwę w karierze, by poświęcić się rodzinie. Było to zaskoczeniem dla wielu, ponieważ po sukcesie "Goldeneye" media rozpisywały się o niej. 

W wywiadzie dla "Pani" aktorka stwierdziła, że po premierze pierwszego Bonda z Pierce'em Brosnanem w roli agenta 007 została zasypana propozycjami. Nie skorzystała z większości z nich. Była wtedy "skoncentrowana na swoim życiu prywatnym, zakochana, w ciąży". Dodała, że chociaż uwielbia grać, nie będzie brał udziału w wyścigu po ciekawą rolę "za wszelką cenę".

Reklama

Izabella Scorupco: Wychowanie córki było ważniejsze od kariery

Rok później jej małżeństwo z Czerkawskim się rozpadło. Scorupco wróciła do pracy. Wystąpiła w adaptacji "Ogniem i mieczem" w reżyserii Jerzego Hoffmana. Nie ukrywała jednak, że to wychowanie córki jest dla niej priorytetem.

W wywiadzie dla "Pani" z 2010 roku żartowała, że złości ją tylko niechęć córki do mówienia po polsku. Julia porozumiewa się głównie po angielsku i szwedzku. W rezultacie "tak urządziłam babcię Grażynkę, mamę Mariusza [...], że nie może dogadać się z własną wnuczką".

Z kolei Czerkawski żartował, że boleje nad decyzją córki o niepodjęciu kariery sportowej. Jak wspomina, Julia grała świetnie w koszykówkę, gdy była w szkole średniej. Nie chciała jednak pójść w zawodowstwo. Hokeista stwierdził jednak, że najważniejsze jest, by jego córka rozwijała swoje pasje. 

Julia Scorupco: Czym się zajmuje?

Julia ukończyła Uniwersytet Berkeley w San Francisco. Zamiast próbować rozpocząć karierę modelki lub aktorki, wybrała inną ścieżkę kariery. Obecnie działa w branży public relations w Los Angeles. Jest aktywna w mediach społecznościowych, przede wszystkim Instagramie. 

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Izabella Scorupco | Mariusz Czerkawski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy