Cezary Żak popiera Janinę Ochojską. "Otwórzmy puste seminaria"

Aktor Cezary Żak zareagował na niedzielny apel Janiny Ochojskiej, domagającej się pomocy dla uchodźców z Ukrainy ze strony Kościoła. "Dostojni bracia w biskupstwie: Otwórzmy raczej puste Seminaria i Domy Rekolekcyjne dla Uchodźców" - napisał Żak.

Przypomnijmy, że Janina Ochojska, europosłanka i założycielka PAH, wywołała w mediach społecznościowych dyskusję dotyczącą pomocy dla uchodźców z Ukrainy ze strony Kościoła katolickiego.

"Ciekawe czy jeszcze któreś zgromadzenie przyjęło uchodźców. Są puste seminaria, domy rekolekcyjne. Czy kościół arcybiskupa Stanisława Gądeckiego [przewodniczący Episkopatu - przyp. red.] zamierza je otworzyć dla uchodźców. Wiem o działaniu ks. Puzewicza w Lublinie, który uważa, że przyjęcie uchodźcy jest aktem religijnym. A inni? Wiecie coś?" - napisała w niedzielę na Twitterze Janina Ochojska.

Reklama

Cezary Żak: Otwórzmy puste seminaria

Do apelu Ochojskiej przyłączył się aktor Cezary Żak, chwaląc na Instagramie inicjatywę europosłanki.

"Dostojni bracia w biskupstwie: Otwórzmy raczej puste Seminaria i Domy Rekolekcyjne dla Uchodźców. Mamy okres Wielkiego Postu więc tym bardziej trzeba wyciągnąć dłoń do potrzebujących.Sursum Corda" - napisał Żak pod swym zdjęciem w stroju biskupa z planu serialu "Ranczo".

To samo zdjęcie Cezary Żak opublikował też na Facebooku w 2018 roku. Wtedy apelował do Kościoła o reakcji w związku z protestem rodziców niepełnosprawnych dzieci w sejmie.

"Jako samozwańczy pierwszy biskup RP wzywam Episkopat Polski do zajęcia stanowiska w sprawie protestu rodziców i ich niepełnosprawnych dzieci w Sejmie. Milczenia Wam Bóg nie wybaczy" - Żak pisał w 2018 roku.

Cezary Żak: Senator i ksiądz

Przypomnijmy, że Cezary Żak wcielał się w "Ranczu" w dwie role - braci bliźniaków: senatora i księdza.

Gwiazdor jest mężem aktorki Katarzyny Żak, z którą ma dwie córki: Aleksandrę i Zuzannę. Para zagrała razem w serialu "Miodowe lata" emitowanym na antenie telewizji Polsat w latach 1998-2003.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Cezary Żak | Ranczo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama