Była na szczycie i nagle zniknęła. Za wszystkim stała podstępna choroba

Jeszcze niedawno - dzięki rolom w serialach "Ranczo", "Bodo" czy "Fala zbrodni" oraz udziałowi w kilku programach telewizyjnych - Patricia Kazadi należała do grona najpopularniejszych polskich gwiazd pokolenia milenialsów. Aktorka, piosenkarka i prezenterka w 2020 roku niespodziewanie zawiesiła działalność medialną, bo - jak sama to określiła - "rozpadała się ze zmęczenia". Okazało się, że jest poważnie chora. Dziś znów cieszy się życiem, ale... na własnych warunkach. "Niczego już nikomu nie muszę udowadniać" - mówi.

Patricii Kazadi mówiono kiedyś, że jest gwarantem sukcesu każdej produkcji, w jakiej bierze udział.

"Niezwykle utalentowana, zjawiskowo piękna i piekielnie inteligentna" - oto, jaką opinią cieszyła się wśród producentów telewizyjnych i reżyserów. 

Miała niespełna 17 lat, gdy rozkochała w sobie całą Polskę, grając Anię Chełmicką w "Egzaminie z życia". Już wtedy wróżono jej wielką karierę, nie tylko aktorską. Trzy lata przed debiutem "serialowym" Patricia wystąpiła w "Szansie na sukces" i udowodniła, że potrafi śpiewać.

Reklama

"Jestem w show-biznesie od dziecka" - potwierdziła niedawno w wywiadzie dla "Plejady", dodając, że już w bardzo młodym wieku stała się niezależna i zaczęła zarabiać na siebie, w dodatku bez niczyjej pomocy.

"Od zawsze byłam swoim własnym menedżerem i do dziś nim jestem" - wyznała.

Patricia Kazadi: Czuła, że się "rozpada", ale nie wiedziała, co jej dolega

Patrizia Kazadi nie kryje, że po udziale w show "Dance, dance, dance" musiała zrobić sobie przerwę, bo jej organizm po prostu zaczął się buntować.

W wywiadzie dla "Życie na gorąco" opowiedziała, że czuła się bardzo źle fizycznie, była przerażona, a nikt nie wiedział, co jej dolega.

Patricia była tak zmęczona, że bez wahania zrezygnowała nawet z występów w Nowym Jorku.

"Byłam wykończona i wymięta. Straciłam cały swój entuzjazm. Wszystko robiłam automatycznie, jak robot" - powiedziała "Plejadzie", wspominając czas, gdy czuła, że wszystko zaczyna się jej wymykać z rąk, a ból fizyczny stawał się coraz bardziej uciążliwy.

Odtwórczyni roli Jagny w kultowym "Ranczu" myślała, że odpoczynek jest wszystkim, czego potrzebuje. Nie wiedziała, że jest poważnie chora, ponieważ lekarze nie byli w stanie zdiagnozować jej dolegliwości.

Patricia Kazadi: Udało się ją przekonać, by robiła tylko to, co naprawdę kocha

Patricia na kilka tygodni zamknęła się w swoim mieszkaniu, zerwała kontakt ze znajomymi, zniknęła z życia publicznego...

Na szczęście jedna z przyjaciółek skierowała ją do specjalisty, który wreszcie postawił trafną diagnozę - endometrioza głęboko naciekająca w najgorszym, IV. stopniu. Dodatkowo, artystka straciła radość życia i popadła w głęboki smutek.

"Moja kariera niesamowicie się rozwijała, a ja byłam nieszczęśliwa" - wyznała ostatnio.

Gospodyni telewizyjnego talent-show "You Can Dance" twierdzi, że uparła się, by pokonać własne słabości i udało się jej, jak mówi, "wyjść z różnych kłopotów". Dziś jest jedną z ambasadorek fundacji "Pokonać Endometriozę", walczy o poprawę komfortu życia kobiet, u których zdiagnozowano tę nieuleczalną, niestety, i podstępną chorobę.

Patricia Kazadi od niedawna znów pracuje, ale teraz skupia się na muzyce. Do tego, by robiła tylko to, co naprawdę sprawia jej radość i daje satysfakcję, przekonał ją jej terapeuta.

"Zapytał mnie podczas jednego ze spotkań, jak mam być szczęśliwa, skoro nie robię tego, co kocham. I to dało mi do myślenia" - opowiadała w wywiadzie dla "Plejady".

Patricia Kazadi: Najlepszy czas w jej karierze właśnie się zaczyna?

Obecnie Patricia przyjmuje tylko te propozycje pracy, które wydają się jej ciekawe i godne poświęcenia im czasu i energii.

Pół roku temu wydała płytę, spełniła przy okazji swe wielkie marzenie - nagrała duet z Kayah, przyjęła też rolę w sztuce "Razem czy osobno". Cieszy się, że pokonała dręczące ją smutki i znów jest szczęśliwa.

"Czuję, że dopiero teraz mam najlepszy czas w karierze" - powiedziała "Życiu na gorąco", dodając, że lada moment będzie o niej naprawdę głośno.

"Myślę nad nowymi projektami. Chciałabym zająć się produkcją programów telewizyjnych. Czuję, że wchodzę w taki wiek, że mogę już zacząć robić swoje biznesy" - stwierdziła w rozmowie z "Plejadą".

Źródło: AIM
Dowiedz się więcej na temat: Patricia Kazadi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy