Bruce Willis: Rodzina go nie opuszcza. "Nikt nie wie, ile czasu mu zostało"

Rodzina Bruce'a Willisa stara się spędzić z cierpiącym na afazję gwiazdorem każdą chwilę - wynika z raportu magazynu "Us Weekly". "Są z nim przez cały czas" - wynika z informacji tygodnika. "Coraz bardziej słabnie, ale rodzina i najbliżsi przyjaciele okazują mu nieustanne wsparcie" - czytamy w "Us Weekly".

Według "Us Weekly" choroba Bruce'a Willisa zbliżyła cała rodzinę. "Nikt nie wie, ile czasu zostało Bruce'owi, wykorzystują więc każdą chwilę, by z nim pobyć" - czytamy.

Bruce Willis: Poważna choroba aktora

Wiosną zeszłego roku Bruce Willis został zmuszony zakończyć karierę z powodu poważnych problemów zdrowotnych. Bliscy gwiazdora "Szklanej pułapki" ogłosili wówczas, że cierpi on na afazję. Kilka miesięcy później lekarze dokonali bardziej precyzyjnej diagnozy - okazało się, że hollywoodzki aktor choruje na otępienie czołowo-skroniowe, jeden z rzadziej występujących rodzajów demencji. Schorzenie to rozwija się wskutek występowania zmian zwyrodnieniowych w płatach czołowych oraz przednich częściach płatów skroniowych mózgu. Do głównych objawów należą nasilające się z biegiem czasu zaburzenia funkcji poznawczych, mowy i zachowania.

Reklama

Członkowie rodziny Willisa od samego początku otwarcie mówili o jego dolegliwościach oraz o tym, jak sami radzą sobie z tą dotkliwą sytuacją. "Wciąż uczę się tego, jak trudną chorobą jest demencja. A jest ona trudna nie tylko dla pacjenta, ale i dla jego rodziny. Nie inaczej jest w naszym przypadku. Mówi się, że to choroba całej rodziny i rzeczywiście tak jest. Poznanie diagnozy przyniosło nam pewną ulgę. Nie uczyniła ona tej sytuacji mniej bolesną, ale gdy wiesz, co konkretnie dzieje się z ukochaną osobą, łatwiej jest ci to zaakceptować. W naszym życiu dzieje się wiele pięknych rzeczy. To bardzo ważne, by odwrócić uwagę od smutku i żalu" - wyznała we wrześniu obecna żona laureata Złotego Globu, Emma Heming Willis.

Bruce Willis może liczyć na wsparcie rodziny

Bliscy aktora chętnie dokumentują wspólne spędzone chwile. Z okazji święta dziękczynienia córka Willisa opublikowała wspólne fotografie. "Mój facet" - podpisała fotografie Scout LaRue Willis. W innym wpisie młoda artystka podziękowała również za wsparcie.

"To było tak surrealistyczne, dzielenie się czymś tak osobistym. Nie wiedziałam, jak to zostanie odebrane. Miałam nadzieję na trochę miłości i współczucia, ale naprawdę nigdy nie mogłabym przewidzieć głębi i szerokości miłości, jaką wczoraj otrzymaliśmy jako rodzina. Uderzyło mnie to ile miłości, energii i modlitw jest wysyłanych w kierunku mojego tatusia. Jestem bardzo wdzięczna za waszą miłość i wdzięczna, gdy słyszę, ile mój tata dla was znaczy. Dziękuję wszystkim, którzy się ze mną skontaktowali, kocham i doceniam z całego serca. Zajmie mi trochę, żeby wszystkim odpowiedzieć" - można było przeczytać na Instagramie.

Wspólną fotografię całej rodziny zamieściła także na Instagramie żona aktora Emma. Widzimy na niej córki Willisa z Emmą Heming Willis: Mabel i Evelyn oraz byłą żonę Demi Moore i trzy starsze córki aktora: Rumer, Scout i Tallulah.

Córka aktora o jego stanie zdrowia. "Choroba nie postępuje"

Kilka tygodni temu Tallulah Willis gościła w programie "The Drew Barrymore Show". Córka gwiazdora i Demi Moore zdradziła, w jakiej kondycji jest obecnie jej ojciec. "To bardzo agresywna i rzadko występująca choroba. Jego stan się nie zmienia, co - jak się nauczyłam - jest najlepszą rzeczą, o jaką w takim przypadku można prosić. Kiedy z nim jestem, widzę miłość w jego oczach. To wciąż mój tata, który mnie kocha" - wyjawiła aktorka.

I dodała, że spędza czas z ojcem głównie na wspólnym słuchaniu muzyki, która zawsze odgrywała ważną rolę w życiu aktora. "Po prostu słuchamy muzyki i siedzimy razem w tej energii miłości. To naprawdę wyjątkowe" - powiedziała 29-letnia Willis.

Chociaż laureatem Emmy i Złotego Globu za serial "Na wariackich papierach" na co dzień zajmuje się jego obecna żona Emma, w opiekę nad nim zaangażowała się także Demi Moore, którą ten poślubił w 1987 roku, a rozwiódł się jedenaście lat później. Pomocy udzielają mu także jego trzy córki z pierwszego małżeństwa. 

Jak podaje magazyn "Closer", Moore złożyła Willisowi wizytę po powrocie z wakacji we Włoszech. Według artykułu były mąż miał jej nie rozpoznać. Moore była "zrozpaczona" tym faktem. Autorzy dodają, że Willis nie ma problemu z rozpoznaniem swoich dzieci. Jest szczęśliwy, gdy odwiedza go Rumer, najstarsza córka, wraz z jego wnuczką Lou. Dziewczynka przyszła na świat 18 kwietnia 2023 roku. Z okazji Dnia Ojca Rumer zamieściła na Instagramie zdjęcie swego ojca, trzymającego w rękach malutką Lou. "Tato, tak się cieszę, że jesteś. To samo czuje Lou" - podpisała zdjęcie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Bruce Willis
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama