Bart Staszewski pozywa TVP. Zarzuca stacji kłamstwa i manipulacje

Bart Staszewski, aktywista ruchu LGBT+, złożył pozew przeciwko Telewizji Polskiej - donosi portal Wirtualnemedia.pl. Mężczyzna zarzuca stacji oczernianie, manipulacje i kłamstwa. W ramach zadośćuczynienia żąda nie tylko przeprosin i zadośćuczynienia, ale także emisji... jego filmu. Poznajcie szczegóły!

Aktywista składa pozew przeciwko Telewizji Polskiej

Od stycznia 2020 r. do lipca 2021 r. na różnych kanałach Telewizja Polska S.A. opublikowała co najmniej 134 materiały o aktywiście, których wartość (w przeliczeniu na czas reklamowy) to ok. 5 mln zł. Około 90% treści miało wydźwięk negatywny. - wynika z raportu agencji informacyjnej Press Service, który został dołączony do pozwu.
Bart Staszewski zarzuca TVP oszczerstwa, kłamstwa i manipulacje. Tak komentował całą sprawę:
- Kulminacja propagandy TVP przypadła na wrzesień 2020 r. Z obawy przed pobiciem ograniczyłem wyjścia z domu. Maraton nienawiści rozpoczynał się w "Jedziemy" Rachonia, później główne wydanie "Wiadomości" TVP z Holecką, a na koniec "W tyle wizji". Tępa propaganda znalazła swoich odbiorców, którzy rozwścieczeni pisali do mnie obrzydliwe komentarze, np. że jestem tęczową, nazistowską k***ą albo że "mi wyj***ą w ryj, jak mnie spotkają", że "doły z wapnem już na mnie czekają" - mówił.

Reklama

Aktywista domaga się od TVP wpłaty 50 tys. zł na Stowarzyszenie Miłość nie Wyklucza, 50 tys. zł zadośćuczynienia, przeprosin przed głównym wydaniem "Wiadomości" oraz emisji filmu dokumentalnego "Artykuł osiemnasty" w jego reżyserii.
- Mam nadzieję, że widzowie telewizji publicznej dzięki zobaczeniu mojego filmu, spojrzą trochę inaczej na dyskryminację osób LGBT+. To będzie tak naprawdę moja zaległa wypowiedź do wyemitowanych dwa lata temu materiałów. Mam prawo żyć w kraju, w którym co wieczór nie mówi się o mnie, że jestem kłamcą, czy że niszczę wizerunek Polski. Mam po prostu prawo żyć w spokoju. Niech z tego bagna wyjdzie coś dobrego - dodał Staszewski.

swiatseriali
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy