Aktorzy, którzy uratowali życie innym. W kryzysowym momencie zachowali zimną krew

O artystach często mówi się, że bujają w obłokach, co wcale nie oznacza, że nie potrafią skutecznie działać w sytuacjach kryzysowych. Poznaj aktorów i aktorki, którzy udzielili pomocy potrzebującym.

Pierce Brosnan: Było o włos od tragedii

Pierce Brosnan i Halle Berry na planie filmu "Śmierć nadejdzie jutro" stworzyli niezapomniany duet. W trakcie kręcenia zdjęć mogło jednak dojść do tragedii. Halle Berry opowiedziała o tych wydarzeniach wiele lat później w programie Jimmy'ego Fallona.

Aktorzy odgrywali scenę, w której aktorka uwodziła Jamesa Bonda, podgryzając jednocześnie figę. Nagle Halle Berry zakrztusiła się owocem. Na szczęście jej ekranowy partner od razu przystąpił do ratowania jej i wykonał chwyt Heimlicha, który wypchnął kęs zaklinowany w tchawicy. 

Reklama

Cezary Pazura: Bohater z natury

- Kiedyś miałem taką sytuację, że udzielałem pomocy bardzo poszkodowanej pani i ona przeżyła. To było wiele, wiele lat temu, ten wypadek nie był z jej winy, ale kierowca, który go spowodował, miał lewych świadków, którzy zeznawali przeciwko niej i ona była zagrożona. Wtedy poprosiła mnie o to, żebym ja jako jedyny świadek tego zdarzenia złożył zeznania. I ja zeznawałem w sądzie na jej korzyść - mówi agencji Newseria Lifestyle Cezary Pazura.

Sprawa zakończyła się dla poszkodowanej pomyślnie, a po jakimś czasie ich drogi znów niespodziewanie się skrzyżowały. Jednak to spotkanie odbyło się już w zupełnie innych okolicznościach.

"Minęło wiele lat i załatwiałem jakąś sprawę w urzędzie, a pani obsługująca petentów mówi: ja panu to załatwię bez kolejki i sama to zrobię. Ja mówię: nie, ja to wszystko... A ona na to: ja jestem tą panią, którą pan wtedy uratował. Było mi bardzo miło, że jednak tak fajnie się to skończyło. Dobro wraca" - podkreśla aktor.

Cezary Pazura uważa, że kiedy jest się świadkiem jakiegoś wypadku czy innej nieszczęśliwej sytuacji, nie można pozostać obojętnym. Jeśli istnieje zagrożenie życia, trzeba reagować natychmiast. Taką postawą wykazał się również 17 października, kiedy na warszawskim Mokotowie zderzyły się dwa samochody osobowe. W wypadku ucierpiały dwie osoby, które zostały przewiezione do szpitala.

Patrick Dempsey: Lekarz nie tylko na ekranie?

Patrick Dempsey, czyli doktor Derek Shepherd z "Chirurgów" w 2012 wyciągnął 17-latka z roztrzaskanego samochodu. Pojazd prowadzony przez nastolatka przekoziołkował trzy razy i wpadł na posesję aktora. Dempsey wybiegł z domu z gaśnicą oraz łomem w dłoni i wyciągnął chłopaka z samochodu, a następnie wezwał pogotowie. 

Chłopak był na szczęście przytomny. Opowiadając o tym zdarzeniu Patrick Dempsey wspominał, że nastolatek w pewnym momencie zapytał go, czy jest sławny, ponieważ kojarzy go skądś. Aktor miał odpowiedzieć mu: "Tak, jestem lekarzem".

Marta Manowska udzieliła pomocy kombatantce

Marta Manowska, jedna z najpopularniejszych prezenterek TVP , znana z takich programów jak: "Rolnik szuka żony", "Sanatorium miłości", "The Voice Senior", jest bardzo aktywna społecznie i wspiera wiele inicjatyw dobroczynnych. Jedną z nich są "Obiady dla bohaterów" - Marta Manowska dostarczała posiłki kombatantom Armii Krajowej i podczas jednej z takich wizyt pomogła podopiecznej.

Jak donosi "Świat & Ludzie" 90-letnia kobieta nagle bardzo źle się poczuła. Marta Manowska natychmiast wezwała pogotowie i otoczyła staruszkę opieką, nawet na chwilę nie pozostawiając jej samej.

Kate Winslet: Z płonącego budynku

Kate Winslet w trakcie jednych z wakacji wypoczywała w rezydencji brytyjskiego przedsiębiorcy Sir Richarda Bransona. Gdy w posiadłości wybuchł pożar, aktorka zanim pomyślała o własnej ewakuacji, wyniosła najpierw z domu 90-letnią już wówczas matkę gospodarza. 

"Moja mama ma 90 lat i może chodzić, ale bardziej chodziło o przyspieszenie procesu[...]. Ale i tak była świetna. Wzięła ją w ramiona i jak najszybciej wyprowadziła z domu" - powiedział tuż po wypadku Branson w rozmowie z "The Telegraph".

Magdalena Boczarska uratowała koleżankę!

Magdalena Boczarska uratowała życie swojej koleżanki po fachu - Iwony Bielskiej. Podczas jednej z prób bielska zaczęła narzekać na ból brzucha. Był tak silny, że po chwili zwijała się na podłodze. Boczarska zachowała zimną krew i nie czekając na pogotowie, natychmiast zawiozła aktorkę do szpitala. 

"Miałam rozlany wyrostek robaczkowy... Magda Boczarska uratowała mi życie!" - wyznała Bielska tygodnikowi "Na żywo".

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy