Aktorzy, który dorastali w biedzie. Dziś są jednymi z najbogatszych celebrytów na świecie

Dziś są milionerami i nie mogą narzekać na brak pieniędzy, lecz ich życie nie zawsze tak wyglądało. Tom Cruise, Jim Carrey, Leonardo DiCaprio - to tylko kilka nazwisk hollywoodzkich aktorów, którzy dorastali w biedzie. Większość z nich los doświadczył niemal od momentu narodzin.

Tom Cruise: Ojciec aktora był tyranem, bił dzieci

Tom Cruise urodził się 3 lipca 1962 r. w Syracuse w stanie Nowy Jork, jako Thomas Cruise Mapother IV, syn inżyniera Thomasa Mapothera i nauczycielki Mary Lee Mapother. Cruise ma trzy siostry o imionach Lee Anne, Marian i Cass. Jeden z jego kuzynów, William Mapother, jest także aktorem i pojawił się u boku Cruise'a w pięciu filmach.

Cruise dorastał w biedzie i był wychowywany zgodnie z katolickimi wartościami. W późniejszych latach przyznał, że ojciec był dla niego niezwykle surowy, opisał go jako "tyrana" i "tchórza", który bił swoje dzieci.

Reklama

Rodzice przyszłego gwiazdora rozwiedli się, gdy miał 11 lat. W dzieciństwie Cruise był zmuszony do częstych przeprowadzek, co miało ogromny wpływ na późniejsze życie jego i trzech sióstr. Cruise spędził część swojego dzieciństwa w Kanadzie, ponieważ jego ojciec podjął pracę w kanadyjskich siłach zbrojnych.

Nim aktor ukończył 14 lat, uczył się w 15 różnych placówkach w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Dziś Tom Cruise jest jednym z najbogatszych aktorów na świecie. Zarabia około 50 milionów dolarów rocznie.

Jim Carrey jako nastolatek pracował w fabryce

Jim Carrey naprawdę nazywa się James Eugene Carrey. Urodził się 17 stycznia 1962 roku w Kanadzie. Gdy był dzieckiem uwielbiał rozśmieszać wszystkich wokół. Dorastał z trojgiem rodzeństwa w kanadyjskiej prowincji Ontario, w rodzinie gospodyni domowej - Kathleen i księgowego, grającego w wolnych chwilach na saksofonie, Percy'ego Carreyów.

Gdy miał 12 lat, jego ojciec stracił pracę i to mocno wpłynęło na życie przyszłego gwiazdora. Po szkole, nastoletni Carrey musiał codziennie ciężko pracować w fabryce. Wspominając po latach traumatyczne chwile z dzieciństwa spędzonego w biedzie, aktor wyznał: "Mój ojciec został bez pracy, kiedy miał 51 lat i to był dla nas wszystkich prawdziwy cios. Przez jakiś czas mieszkaliśmy razem w przyczepie i pracowaliśmy jako ochroniarze i woźni". 

Jak opowiada, był wówczas "zły na cały świat i miał ochotę wyżyć się na kimś" za zaistniałą sytuację.

Leonardo DiCaprio dorastał w dzielnicy przestępców

Leonardo DiCaprio urodził się 11 listopada 1974 roku w Los Angeles. Jego ojciec był autorem komiksów i pracownikiem fizycznym, a matka asystentką w kancelarii prawnej. DiCaprio nie ma rodzeństwa.

Rodzice Leonarda DiCaprio rozstali się jeszcze przed jego urodzeniem, lecz mieszkali po sąsiedzku. Aktor dorastał w bardzo biednej dzielnicy Los Angeles w Kalifornii. W okolicy, w której mieszkał z matką roiło się od przestępców, prostytutek i narkomanów.

Demi Moore w wieku 15 lat została zgwałcona przez "przyjaciela" matki

Przyszła aktorska gwiazda urodziła się jako Demetria Gene Guynes. Niestety, nie dane jej było zaznać rodzicielskiej miłości - ojciec odszedł od matki, gdy była w drugim miesiącu ciąży, a ona winiła za to córkę. 

Jak ciężkie musiało być życie dziewczynki pozbawionej akceptacji i troski, można się jedynie domyślać. Jeśli dodać do tego alkoholizm, z którym zmagali się matka i ojczym, nieustanne awantury, wzajemne zdrady, próby samobójcze oraz gwałt, którego na 15-letniej Demi dopuścił się jeden z "przyjaciół" matki, nie ma wątpliwości, że doświadczyła piekła.

Demi Moore uciekła z domu jako 16-latka. "Myślałam, że na miłość trzeba zasłużyć, a skoro mnie nikt nie kocha, nie jestem tego warta" - wyznała, wspominając, jak obsesyjnie szukała bliskości i akceptacji.

Joanna Kulig wychowała się w "totalnej biedzie"

Joanna Kulig w zeszłym roku w programie "Dzień dobry TVN" opowiadała o akcji "Szlachetna paczka". Wyznała, że inicjatywa jest jej szczególnie bliska, ponieważ sama wychowywała się w "totalnej biedzie". 

"To dla mnie bliska inicjatywa, dlatego że sama jako dziecko dużo pomocy otrzymałam. Wielu ludzi mi bardzo pomogło. Będąc z małej miejscowości, gdzie dużo takich paczek sama otrzymałam, teraz pojawiam się w Hollywood, czyli wyszłam z totalnej biedy do tego, co teraz mam" - mówiła, nie kryjąc wzruszenia.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Tom Cruise | Jim Carrey | Leonardo DiCaprio | Joanna Kulig | Demi Moore

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama