Żywe trupy The Walking Dead
Ocena
serialu
8,7
Bardzo dobry
Ocen: 440
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"The Walking Dead": Ostatni odcinek w historii

Produkcja "The Walking Dead" stopniowo przechodzi do historii. Emitowany teraz jedenasty sezon na pewno będzie ostatnim. W związku z tym, finałowy odcinek tej serii będzie zarazem zakończeniem całego serialu. Wiemy już, że reżyserem tego odcinka będzie Greg Nicotero. Twórca związany jest z serialem od jego początku. Zaczynał jako odpowiedzialny za upiorną charakteryzację żywych trupów.

Stworzony na podstawie komiksu Roberta Kirkmana serial "The Walking Dead" debiutował w telewizji przed dwunastoma laty i na trwałe wszedł do historii telewizji. Rozpoczął modę na żywe trupy na małym ekranie, a w kolejnych latach na fali powodzenia tej produkcji powstało kilka jej serialowych spin-offów. Będzie ich zresztą więcej, powstaną też filmy fabularne kontynuujące uniwersum "The Walking Dead". Sam jednak flagowy serial stacji AMC zakończy się wraz z jedenastym sezonem.

Reklama

"The Walking Dead": Zbliża się koniec

Jak informuje portal "ComicBook", finałowy odcinek "The Walking Dead" wyreżyseruje Greg Nicotero, który rozpoczynał swoją przygodę z tym serialem jako spec od charakteryzacji. W kolejnych latach z powodzeniem zajął się reżyserowaniem. Do tej pory wyemitowanych zostało aż 37 odcinków, pod którym podpisał się jako reżyser. Jest też jego producentem wykonawczym.

"Wszystko, co do tej pory tworzyliśmy, zbliża się do końca. Gdy przyjdzie czas na finał, ciężko będzie pożegnać się z tymi wszystkimi ludźmi. Nad serialem 'The Walking Dead' pracowałem przez jedną trzecią mojej kariery. Wszyscy ludzie, których tu poznałem i z którymi pracowałem, teraz są już mamami, tatusiami, mają rodziny" - mówił Nicotero w jednym z wcześniejszych wywiadów dla portalu "ComicBook". Wspomina w nim osoby związane z serialem, które przez te 12 lat pracy nad nim założyły rodziny i doczekały się narodzin dzieci. Tak stało się m.in. w przypadku Normana Reedusa, Sonequy Martin-Green, Alanny Masterson czy Christian Serratos.

Kiedy już Nicotero otrze łzy wzruszenia, zapewne przypomni sobie, że na serialu jego przygoda z "The Walking Dead" się nie kończy. Wyreżyseruje on m.in. film fabularny kontynuujący serialowe wątki Ricka Grimesa i Anne granych przez Andrew Lincolna i Pollyannę McIntosh. 

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Żywe trupy | Żywe trupy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy